SK Chocerady – Sparta ČKD Kutná Hora 4:1

Lepší poločas si nemohly Chocerady přát. Na běhavého soupeře chytře vyčkávaly a tvrdě ho z brejků trestaly. Při prvním gólu se Stanislav Svoboda po dlouhém pasu prosadil přes obránce a prostřelil Vocela. Druhou branku přidal nestárnoucí Jan Kuželka, když si chytře počkal, až mu míč propadne po standardní situaci k noze na zadní tyči a potom ho poslal do opuštěné brány. Poločasový stav uzavřel Zbyněk Šimek, když předskočil Vocela a poslal balón do šibenice. Na druhé straně T. Šváb nastřelil tyč.

Po přestávce aktivní hosté uzamkli domácí na jejich polovině, jenže se gólově neprosadili. To se povedlo na druhé straně chytrým zakončením Očenášovi. Hosté se dočkali alespoň v závěru zápasu, když ze trefil z dvaceti metrů šibenice trefil Kozel.

„Kutná Hora byla vynikajícím soupeřem a měla ve svém středu mladé, běhavé hráče. My jsme je ale taktickou hrou nepouštěli do šancí. Navíc jsme je v první půli z každé šance trestali. Soupeř se nám herně vyrovnal, ale v koncovce se neprosadil, protože naše obrana hrála důsledně. Ve druhé půli zvýšili hosté aktivitu a asi čtvrthodiny měli výraznou převahu a přehrávali nás. Jenže my jsme dobře bránili, z brejku jsme vstřelili čtvrtý gól a vyrovnali hru. V závěru soupeř krásnou střelou do šibenice snížil a ještě dvě šance neproměnil. Hosté běhali po celém hřišti. My jsme na ně v bloku čekali na šestnáctce a z brejků je trestali. Měli jsme dobrou produktivitu, když jsme ze šesti šancí vstřelili čtyři góly. V cestě za záchranou jsou to pro nás zlaté body,“ zhodnotil zápas velmi spokojený kormidelník Chocerad Jiří Schüller.

Branky: St. Svoboda, J. Kuželka, Zbyněk Šimek, Očenáš – Kozel. Rozhodčí: Richtár. ŽK: 1/2. Diváků: 150. Poločas: 3:0.

SK Chocerady: Bouček – Novák, Tusjak, Říčař, Benák – Urbanec, Očenáš, Zbyněk Šimek, Mařinec (75. Mrázek) – St. Svoboda (60. Klír), J. Kuželka.