I proti deseti se domácí nadřeli

Zdislavice – Ve fotbalové I. B třídě chtěl nováček ze Zdislavic navázat s Bílým Podolím na minulou výhru v Tupadlech.

9.10.2011

Fotbalový míčFoto: Ilustrační foto

Zdislavice – Bílé Podolí 5:2

Zdislavice byly od začátku aktivnějším mužstvem, když tlak přetavil v úvodní branku po individuální šanci Bouček. Hosté navíc hráli od 22. minuty oslabeni o svého obránce, který v samostatném úniku faulovali Jaroše. Do konce poločasu domácí z výrazné převahy nedokázali vstřelit druhý gól. V 60. minutě se domácí ujali dvoubrankového vedení, když Naňák přesprintoval všechny, co mu stály v cestě a do prázdné branky zvýšil na 2:0. Zdislavští opojeni dvoubrankovým vedením propadli v bránění a hosté ihned snížili Jelínkem na 2:1. V 69. minutě vstřelil Jaroš hlavou gól, který hosty definitivně zlomil. Za nedlouho svou druhou brankou zvýšil vedení Bouček. V závěru korigovali ještě výsledek Chmelař a Ngo na konečných 5:2.
„Zápas jsme dobře rozehráli, brzy vstřelili vedoucí branku. Navíc soupeř za sražení Jaroše ve vyložené šanci musel hrát o deseti. Čekání na další branky přes drtivý tlak a šance v polovině poločasu se nepříjemně prodlužovalo. Navíc se nervozita přenášela na naše kopačky. Začátek druhého poločasu přinesl druhý gól, ale nedůslednost, když jsme za sebou prohráli tři osobní souboje, umožnila hostům z rozehrání snížit. Soupeř se i v deseti snažil o vyrovnání, měl i několik dobrých střeleckých příležitostí. Klenot však mužstvo podržel. My jsme z protiútoků přes řadu vyložených šancí postupně vylepšovali skóre. Škoda zbytečné branky v závěru utkání. Chtěl bych hráčům poděkovat za bojovnost, i když ne všem se zrovna daří. Ale jsme v situaci, kdy hraje vše, co má ruce a nohy. Na můj vkus je ve hře hodně hluchých míst, které by zkušenější soupeř mohl využít,“ uvedl kouč Zdislavic Ladislav Fiala.

Branky: P. Bouček 2, Naňák, Jaroš, Ngo – Jelínek, Chmelař. Rozhodčí: Hamřík – Drábek, Kvasnička. ŽK: 2/3. ČK: 0/1. Diváci: 110. Poločas: 1:0. Zdislavice: Klenot – Lukáč, Doležal, Páv, Sedlák (92. Jankovský) – Pecháček (62. Ngo), Gregor, P. Bouček, Kubálek, Jaroš – Naňák, (68. Jankovský).

Autor: Petr Roubíček

9.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Střelec první branky Benešova Pavel Čapek o poločasové přestávce.

Benešov vydoloval z Písku dva body

Bouřky zasáhly okres. Hasiči vyjížděli ke spadlým stromům

Autobus, nákladní a osobní auto se srazily na dálnici D1

Benešovsko - Situace kolem hromadné nehody na dálnici D1 na 49. kilometru ve směru na Brno byla vyřešena rychleji, než všichni předpokládali. Tak se vyjádřil tiskový mluvčí hasičů ze Středočeského kraje, Jaroslav Gabriel.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Právě jsme se narodili

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozených ve 33. týdnu v roce 2017.

Exploration začíná! Za elektronickou hudbou se sjíždějí první fanoušci

Benešov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Celý víkend bude znít elektronická hudba nejen Táborskými kasárnami v Benešově, ale dozajista i celým městem a okolím. Obdobnou akci na stejném místě bude Benešov hostit pravděpodobně naposledy. Možná i proto pořadatelé očekávají více než 2 500 fanoušků.