Formu devatenáctky odnesl Most

Benešov – Ligová fotbalová devatenáctka Benešova se stává postrachem soupeřů, když ani v šestém zápase neztratila bod. Naopak inspirovala se tenisem, vyslala Most domů s potupným kanárem a nadále se vyhřívá na výslunní tabulky. Za šest kol vstřelil Benešov 22 gólů (druhý nejproduktivnější) a inkasoval jen šest branek, což je nejméně ze soutěže.

11.9.2014

Benešovská devatenáctka se šestkrát radovala z gólu, z toho třikrát zavěsil Miloslav Klauz (vpravo).Foto: Jiří Kondelík

BENEŠOV – MOST 6:0

Od úvodního hvizdu nic nenasvědčovalo nakonec snadné výhře Benešova. Hosté, předposlední v tabulce, byli v první půlhodině více na míči a neměli z lídra žádný respekt. Jenže jejich kombinace alá Barcelona končily většinou na šestnáctce Benešova. Největší šanci (nakonec i v celém zápase) si vypracovali po rohovém kopu, když hráč špatně trefil míč, který se vysokým obloukem snášel do branky, ale gólman Kondelík ho bravurně vytáhl z pod břevna na roh.

Domácí byli sice méně na míči, ale zato nebezpečnější – balón po trestném kopu Vosáhla skončil těsně vedle a Vlasák ze slibné pozice poslal míč Pánubohu do oken. V závěru poločasu se již hra srovnala a ve 39. minutě se měnilo skóre. Straka vybojoval míč, přiťuknul ho Klauzovi, který prošel jako „nůž máslem" mosteckou obranou a nezadržitelně rozvlnil síť – 1:0. A to konce poločasu nebylo všechno. Ve 43. minutě se od vlastní šestnáctky odhodlal k velkému sólu Vlasák, načasoval přihrávku na nabíhajícího Klauze a ten přehodil gólmana Bobka – 2:0.

Po přestávce již kralovali na hřišti domácí. Třetí gól a svůj premiérový za devatenáctku, vsítil V. Balata, jenž bombou do šibenice dokonal kličkovanou Vlasáka. Vzápětí zkompletoval hattrick Klauz, jenž zakončil parádní únik a přihrávku Haška – 4:0. Poslední dva úspěchy měl na svědomí střídající žolík Breburda. Maličká rychlonožka naskočila do hry v 66. minutě a hned při prvním dotyku po přihrávce Klauze se nastartovala, zamotala mosteckou obranu a uklidila míč po zemi do mostecké sítě. Účet zápasu uzavřel Breburda v 76. minutě po spolupráci s Vlasákem a Cettlem. A mohl vzápětí mít hattrick, ale nepropasíroval míč přes brankáře.

Branky: 39., 43, a 58. Klauz, 67. a 76. Breburda, 57. Balata. ŽK: Valta, Laštovka (oba Most). Poločas: 2:0.

Benešov: Kondelík (74. Dvořák) – Pešta (68. Petrášek), Hašek, Vacek, Vosáhlo – Cettl, V. Balata – Přitasil (66. Breburda), Vlasák (76. Brabenec), Klauz – Straka (81. Jírů). Trenér: Luděk Matoušek.

JIŘÍ KONDELÍK

11.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Parkovací dům. Ilustrační foto.

Třetí patrové parkoviště dostaví ještě letos

Hnojte popelem

Právě jsme se narodili

Benešov - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozené v 17. týdnu v roce 2017.

První máj oslaví lidé spolu s Helenou Vondráčkovou i Jankem Ledeckým

Vlašim - Májové slavnosti oživí opět po roce město Vlašim. Na programu nebudou chybět akce pro děti, ani vystoupení známých, českých umělců. Ti, kteří se nechtějí jen líbat pod kvetoucím stromem, ale touží na prvního máje zažít i zábavu, mohou dorazit do Vlašimi. Na Benešovsku oslavují začátek května doprovodným programem jedině vlašimští.

KRÁTCE: Burza vyhoví milovníkům automobilů

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

Senior taxi mohou nově využít v Poříčí nad Sázavou

Poříčí nad Sázavou - Vedení Poříčí nad Sázavou myslí i na své starší obyvatele. Aby se mohli důchodci flexibilně dopravit na nákupy nebo k lékaři, zařídila obec pro své občany novou službu, Senior taxi.