STARŠÍ DOROST

Klatovy – Benešov 1:4

Starší dorostenci Benešova se výhrou v Klatovech zachránili v divizi. Již ve 2. minutě přihrál Bredler na šestnáctku Bohatovi, a ten krásně otevřel skóre – 0:1. Další šanci Bohatovi zhatil brankář Klatov, který ale ve 20. minutě nestačil na střelu střídajícího Marušáka po vybídnutí Bohatou. Domácí byli zaskočeni, kloudnou šanci si nevypracovali, naopak hosté mohli zvýšit, ale projektily Radačovského, Hrocha a Vrňáka skončily nad klatovskou brankou.

Po přestávce pokračovali benešovští hráči v kvalitním výkonu. Horčičkova dělovka a sólo Radačovského skóre nezměnily, ale v 53. minutě již domácí gólman lovil míč ze sítě po ráně Marušáka po vybídnutí Bohatou – 0:3. Až poté se domácí dostali do dvou stejných příležitostí, když se po centru dostal míč k volnému hráči. Z první snížili na 1:3, ze druhé zamířili vedle. V závěru korunoval svůj výkon Bohata, který předvedl samostatnou akci alá Maradona na MS v roce 1986, když z poloviny hřiště obešel čtyři domácí hráče jako slalomové branky a upravil na konečných 1:4.

„Jeli jsme do Klatov vyhrát a potvrdit tak setrvání v divizi, a to se nám povedlo. Do zápasu jsme vstoupili krásnou, rychlou brankou Bohaty. Domácí hráči byli nervózní, do ničeho jsme je nepouštěli a nebyli nebezpeční. Celý zápas jsme odehráli na výbornou. Chválím všechny kluky za přístup, nasazení a bojovnost. Končící hráči v dorostu ročníku 1991 (Horčička, Páv, Bohata), šli v zápase příkladem mladším spoluhráčům. Za zmínku stojí výkon mladého Marušáka. Utkání hodnotím velmi kladně, kluky to bavilo, stále se nabízeli, chtěli míč a o tom fotbal je,“ měl radost z výkonu svých oveček trenér Benešova Jiří Maršoun.

Branky Benešova: Bohata 2, Marušák 2. Poločas: 0:2.

SK Benešov: Pechač – Hroch, Komárek, Páv, Vrňák – Horčička, Šmejkal, Bredler, Bohata (85. Sysel), Radačovský (70. Keltner) – Svoboda (10. Marušák, 75. Papež).

Vlašim – Domažlice 4:0

Domácí měli od začátku zápas ve své režii. Již v úvodu poslal Vondrák míč po rohovém kopu po zemi před šestnáctku Marušákovi, ten vystřelil a Zeman balón usměrnil do branky hostů. Hosté vzápětí zahrozili střelou, kterou Švingr vyrazil. Domácí ale měli nadále tlak, Hanušova hlavička ještě cíl nenašla, ale sólo Jeništy již gólem skončilo. V závěru poločasu ještě Jeništa, Marušák a Hanuš byli blízko zvýšení, ale skóre nezměnili, stejně jako dvě hostující střely. Po přestávce zůstal obraz hry stejný. Nejprve střílel Peroutka po trestném kopu vedle, Jaroš po průniku Jeništy dopadl stejně. Až Vondrák po trestném kopu Houdka se nejlépe orientoval v šestnáctce hostů a zvýšil na 3:0. Čtvrtý a poslední gól vstřelil hrudí Turek po rohu Vondráka a hlavičce Peroutky. V závěru ještě ztroskotali na klatovském brankáři Peroutka, Vondrák, Zeman a Turek.

„Jednoznačné utkání s hodně odevzdaným soupeřem, když jsme branek mohli dát daleko více. Ještě nejsme zachráněni, proto nesmíme polevit v tréninku a odmakat i poslední utkání,“ již se soustředí na závěrečný zápas sezony trenér Vlašimi Luděk Matoušek.

Branky: Zeman, Jeništa, Vondrák, Turek. Poločas: 2:0.

Graffin Vlašim: Švingr – Braný, Houdek, Zeman, Filip (Přitasil) – Vondrák, Peroutka, Marušák (Kuchler), Jaroš – Jeništa (Turek), Hanuš (Rybařík).

MLADŠÍ DOROST

Klatovy – Benešov 0:4

Benešovští mladíci sehráli v tropickém vedru další vítězný zápas. Utkání ale nemělo tak jednoznačný průběh, jak napovídá výsledek. V prvním poločase byla hra vyrovnaná a skóre otevřel až těsně před odchodem do kabin precizně zahraným přímým kopem z hranice šestnáctky F. Jendele.

Po hodině hry zvýšil na 2:0 Keltner po ukázkové kombinační akci. V závěru zápasu přidal ještě dva góly náhradní gólman Pechač zaskakující v poli za zraněného hráče.

„Kluci sehráli další vítězný zápas, který se ale nerodil lehce. Na zápas jsme, vinou několika zranění i kolizí s céčkem dorostu, vyrazili pouze v minimálním počtu hráčů. Přesto kluci, zápas hraný v obrovské vedru, zvládli a pošesté v řadě vyhráli,“ zářil po utkání trenér Benešova Tomáš Turek.

Branky: Pechač 2, F. Jendele, Keltner. Poločas: 0:1.

SK Benešov: Hrbek - Mareš, Sysel, Krejza, F. Jendele - D. Jendele, Skopec, Keltner, Shapoval - Marušák, Papež. Střídal: Pechač.

Vlašim – Domažlice 1:1

Hosté nastoupili do utkání pouze o deseti hráčích. Vlašimáci si zřejmě představili snadné vítězství proti oslabenému soupeři a začali velice vlažně. Hosté toho využili a ve 12. minutě se ujali vedení, když domácí dovolili domažlickým hráčům tři dorážky v pokutovém území. Rytíře zpod Blaníka branka trochu probrala, začali se tlačit před branku hostů a ve 20. minutě Kováč krásnou střelou pod břevno vyrovnal. Do konce poločasu se pak již Vlašimáci doslova trápili a nevytvořili si žádnou akci.

Po přestávce vlašimští mladíci pokračovali se stejnou aktivitou, a tak oslabení hosté vybojovali celkem v poklidu bod.

Branka Vlašimi: Kováč. Poločas: 1:1.

Graffin Vlašim: Kotouček - Cacák, Adamovský, Kabát, Moudrý - Janovský, Kováč, Špička, Bialonczyk - Beránek, Rybařík. Střídali: Maťha, Žirovnický, Kučera, Brabenec.