STARŠÍ DOROST

Hořovicko – SK Benešov 2:2

Začátek utkání patřil domácím, když nejprve prolétl benešovským vápnem nebezpečný centr a vzápětí hlavičkoval osamocený hráč mimo. Svou aktivitu domácí korunovali ve 21. minutě. Nedůraz v hostující obraně potrestal útočník lobem přes vyběhnuvšího Ježka – 1:0. Po inkasované brance na chvíli převzal iniciativu Benešov. Radačovský mířil z voleje těsně nad. V 25. minutě si na Kubáskův trestný kop naskočil Sysel, brankář s problémy vyrazil míč opět k Syslovi, který nahrál na malé vápno, ale Radačovský přestřelil odkrytou bránu. Poté se hra odbývala ve středu hřiště. V jediné příležitosti domácí gólman ve 44. minutě vychytal v tísni zakončujícího Vrňáka.

Druhý poločas zahájili hosté náporem, v největší šanci zakončoval opět Radačovský z voleje nad. V 53. minutě prošel míč ze standardní situace až na zadní tyč, kde osamocený hráč pohodlně vstřelil druhou branku. Poté se domácí zatáhli před vlastní vápno a vyráželi do nebezpečných brejků. Gólovou střelu zastavil Ježek a ránu mířící do branky odkopl Hronek. V 60. minutě, po Kubáskově trestném kopu, hlavičkoval domácí hráč mimo vlastní branku. V 70. minutě Ježek zastavil další nebezpečnou střelu a v 77. minutě mu pomohl Komárek. S blížícím se koncem zápasu tlak hostů sílil. Hořovický brankář s námahou vychytal Syslovu hlavičku a střely Zavadila, Kubáska a Šmejkala. V 89. minutě si Marušákův centr srazil do vlastní brány vracející se hráč – 2:1. Vzápětí Šmejkal napřáhl zpoza šestnáctky, střela skočila v oraništi před domácí brankou a změnila směr – 2:2. V nastavení hlavičkoval po dalším trestném kopu hořovický hráč z malého vápna nad.

„První poločas jsme prospali a soupeř nás jednou ztrestal. I když my jsme nedokázali trefit branku z malého vápna. Druhý poločas jsme se usídlili na polovině domácích. Ti se osvobozovali odkopy na rychlonohého útočníka, který nám dělal problémy, a po faulu na něj domácí zvýšili. V závěru zápasu se k nám přiklonilo dost štěstí. Kluci sice makali a snažili se s výsledkem něco udělat, ale vyrovnání nám darovalo samo Hořovicko. První branku si vstřelilo samo a ke druhé nám pomohl nekvalitní trávník a brankář. Podle průběhu utkání má pro nás bod cenu tří,“ oddechl si po zápase kouč Benešova Tomáš Radil.

Branky Benešova: Šmejkal, vlastní. Rozhodčí: Duchoň. ŽK: 1 / Šmejkal. Poločas: 1:0.

SK Benešov: Ježek – Sysel, Svoboda (57. Hroch), Hronek (78. Mařinec) – Zavadil (85. Marušák), Komárek, Radačovský (51. Šmejkal), Páv – Kubásek, Bredler, Vrňák.

Graffin Vlašim – České Budějovice 1:0

Vyrovnaný zápas, ve kterém vlašimští hráči sídlící na dně tabulky a potřebovali nutně bodovat, nakonec rozhodl v nastavení Turek po přihrávce Hanuše. S domácími nervy si pohrál Peroutka, který v 90. minutě neproměnil penaltu. Míč poslal do tyče a i když z dorážky skóroval, nemohla branka platit, protože stejný hráč, pokud trefí přímo konstrukci branky, nesmí míč dorazit do sítě.

Branka: Turek. Poločas: 0:0.

Graffin Vlašim: Švingr – Braný, Zeman, Vopěnka, Houdek – Vondrák, Kuchler, Peroutka, Jaroš – Jeništa, Hanuš. Střídali: Marušák, Turek, Filip.

MLADŠÍ DOROST

Hořovicko – SK Benešov 3:6

Od začátku zápasu se hrál otevřený fotbal se šancemi na obou stranách. Do 20. minuty nechali hráči vyniknout oba gólmany. Ve zbytku poločasu se podařilo benešovským hráčům vstřelit čtyři branky, když Slavík docílil hattricku a hlavou skóroval Filip Jendele. Když v 50. minutě zvýšil na rozdíl pěti branek Hroch, schylovalo se k velkému debaklu Hořovicka. Domácí ale nesložili zbraně a postupně upravili skóre na konečných 3:6.

„Za šest vstřelených branek na hřišti soupeře zaslouží kluci pochvalu, ale tři inkasované góly mě hodně štvou. Kdybychom nastoupili proti silnějšímu soupeři, tak by díky velkým chybám v naší obraně, vypadal výsledek možná opačně. V týdnu se musíme dobře připravit na vrchol podzimu, zápas s Vlašimí, kterou chceme porazit, ale víme o jejich výborné hře na hřištích soupeře. Očekáváme velký fotbalový souboj a moc se na zápas těšíme,“ míří myšlenkami již okresnímu derby kouč Benešova Tomáš Turek.

Branky Benešova: Slavík 3, F. Jendele, Krejza, Hroch. Rozhodčí: Duchoň. Poločas: 0:4.

SK Benešov: Pechač (Holada) - D. Jendele, Mařinec, Krejza, F. Jendele - Mareš, P. Balík, Keltner (Skopec), Hroch (Sochor) - Marušák, Slavík.

Graffin Vlašim – České Budějovice 3:1

V souboji o šestou příčku tabulky začala obě mužstva velice opatrně, což se nevyplatilo domácím, když již v 15. minutě inkasovali branku. Gól však Vlašimáky vyburcoval a brzo vyrovnali na 1:1. To ale nebylo vše. Rozjetá Vlašim ještě do poločasu strhla vedení na svoji stranu.

Po přestávce domácí neustrnuli a pokračovali v tlaku na branku hostí. Výsledkem byl další míč v soupeřově síti. Poté si již Vlašim v klidu podržela dvoubrankové vedení. Velkým přínosem byl návrat Franty Rybaříka, který se po zranění předvedl dvěma góly.

Branky Vlašimi: Rybařík 2, Adamovský. Poločas: 2:1.

Graffin Vlašim: Kotouček - Zajíc, Adamovský, Kabát, Kučera - Cacák, M. Filip, Špička, R. Filip - Rybařík, Kováč. Střídali: Moudrý, Janovský, Macha, Žirovnický.