Dorostencům se poměrně dařilo

Benešovsko – V prvním kole krajského přeboru starších a mladších dorostenců se fotbalistům Graffinu Vlašim s Kutnou Horou i SK Benešov s Čáslaví dařilo.

17.8.2011

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

Starší dorost

SK Benešov – Čáslav 4:4

V začátku byli domácí nervózní, hosté si vypracovali tři šance, jenže dvě skončily vedle a třetí skvěle Bébr vytáhl na roh. Od desáté minuty domácí začali přebírat iniciativu a dobře kombinovali. Do vedení se dostali dorážkou Havelky po střele Jendele. Zanedlouho se Jendele přesně trefil z trestného kopu.

Druhý poločas začali domácí skvěle a po centru Matouška zvýšil Jendele na 3:0. Poté Benešovští přestali hrát a hosté je trestali, když z penalty, po skrumáži a po chybě obrany stav srovnali. Domácí byli v útlumu, ze kterého je dostal výborným zákrokem Bébr, a tak Havelka po vybojování míče Matouškem vsítil čtvrtý gól. Čáslavští ale ihned srovnali skóre, které se i šance na obou stranách nezměnilo.

Kouč Benešova Martin Kumšta měl po zápase radost: „Až na prvním několik minut mě kluci překvapili. Hráli kombinačně, v pohybu a často soupeři nepůjčili vůbec míč. Dali jsme dvě branky a bylo tam několik moc pěkných akcí. Druhý poločas jsme začali výborně. Když se na to ale zpětně dívám, tak si myslím, že nám třetí gól možná i uškodil, protože jsme od té doby přestali být aktivní, což mě velmi mrzí. Dostali jsme čtyři laciné branky. Na druhou stranu kluci našli v sobě morální sílu se zápasem ještě něco udělat. Remíza je podle mě spravedlivá. Zvítězit mohl každý,“ děkoval a přidal: „Zápas nám všem ukázal, že i mladí kluci, když zamakají a nechají na hřišti srdíčko, mohou hrát vyrovnaně se soupeři, kteří jsou o dva roky starší. Chci poděkovat všem za předvedený výkon a klukům z U19 za pomoc, bez které bychom těžko zápas zvládali.“

Branky Benešova: D. Jendele 2, Havelka 2. Poločas: 2:0.

SK Benešov: Bébr - Vyhlídal, Verner, Balík, Jendele - Sochor, Balata, Skopec, Mrkvička - Matoušek, Havelka.

Graffin Vlašim - Kutná Hora 6:2

Již ve 3.minutě propadl pod hostujícím brankářem trestný kop Špičky a pro Vopěnku nebyl problém poslat míč do prázdné branky. O chvíli později ještě chybu Vopěnky hosté nepotrestali, ale vzápětí po pěkné kombinaci vyrovnali. Poté domácí zatlačili soupeře na jeho polovinu, avšak Javorského a Rybaříka vychytal brankář, Špička po rohu branku minul. Až ve 22. minutě našel Cacák na vápně Rybaříka, ten obešel protihráče a bylo to 2:1. V 28. minutě chyboval brankář Kotouček při rozehrávce, ale hned své zaváhání napravil. Následně míč vyhodil na Zajíce, ten vysunul Rybaříka, který zpětnou přihrávkou našel Kováče – 3:1.

Druhý poločas začal velkým tlakem domácích, ale příležitosti Rybaříka, Javorského, R. Filipa a Kováče brankou neskončily. Hosté zahrozili pouze rychlým brejkem. V 66. minutě našel Mirek Filip pasem za obranu Zajíce, který z brejku prostřelil brankáře – 4:1. V 78. minutě Rybařík po kolmici Habala obešel i brankáře – 5:1. O chvilku později Rybařík po sóle nabídl gól Javorskému a bylo to 6:1. V poslední minutě hosté už jen po dlouhém autu a zakončení upravili na 6:2.

Trenér Vlašimi Miroslav Jelínek k utkání dodal: „V úvodu jsme se sice dostali po chybě brankáře do vedení, ale vůbec nám nevycházela kombinace. Nepřihráli jsme si, míč nám odskakoval. Po dvaceti minutách jsme se uklidnili druhou brankou a od té doby jsme měli hru zcela pod kontrolou,“ a poznamenal: „S výkonem jsem velmi spokojen, ale vítězství mohlo být i vyšší, kdybychom proměnili ještě nějakou šanci, kterých jsme si vypracovali na jedno utkání víc než dost. A samozřejmě škoda inkasované branky v poslední minutě.“

Branky Vlašimi: Rybařík 2, Vopěnka, Kováč, Zajíc, Javorský. Poločas: 3:1.

Graffin Vlašim: Kotouček - Zajíc, Vopěnka (R. Filip), Kabát, Habal - Špička (Žirovnický), M. Filip, Cacák, Kováč - Javorský, Rybařík.

Mladší dorost

SK Benešov – Čáslav 2:0

Domácí si od začátku trpělivou hrou založené na dobré kombinaci a využívání křídelních hráčů vypracovali za první poločas nejméně deset příležitostí, které ale neproměnili. Hosté se dostávali do šancí z brejkových akcí a nakopávaných míčů, s kterými si ovšem domácí obrana dobře poradila.
Druhý poločas již nebyl tak kvalitní ze strany domácích, paradoxně vstřelili dva góly. Hosté několikrát zahrozili, ale buď šla střela mimo nebo si s ní poradil spolehlivý Hrbek.

Trenér Benešova Martin Kumšta zápas zhodnotil: „V prvním poločase jsme hráli kvalitně, čemuž odpovídal i počet vypracovaných, ale neproměněných šancí. Ve druhém poločase naše hra postrádala kvalitu, na druhou stranu jsme vstřelili dvě branky,“ a chválil: „Chlapci mě přístupem k zápasu potěšili, na druhou stranu je před námi stále ještě velký kus práce. Potenciál v týmu je obrovský a pokud to chlapci dobře uchopí na tréninku, odmakají co je potřeba, pak jim bude zápas vždy odměnou a můžou hrát s každým.“

Branky: Balog, Fiala. Poločas: 0:0.

SK Benešov: Hrbek - Korynta, Jírů, Stanka, Kubálek - Vosáhlo, Cvrček, Šahin, Klíma - Balog, Fiala. Střídali: Vacek, Zach, Boťa.

Graffin Vlašim – Kutná Hora 4:2 (3:1)