Divoký zápas uzavřel Jelen z penalty

Teplýšovice - V okresním derby fotbvalové I. B třídy viděli diváci v Teplýšovicích šest branek, z toho tři padly z penalty a Sedleckoprčičtí vyrovnávali v poslední minutě.

8.11.2014

Ilustrační fotoFoto: Martin Procházka

TEPLÝŠOVICE – SEDLEC-PRČICE 3:3

V prvním poločase vládli překvapivě na hřišti hosté. Rány Davídka a Marcela Nouska ještě zpacifikoval Měsíček, aby Sedleckoprčičtí udeřili ve 37. a 38. minutě akcemi podobajícími se jako vejce vejci. Nejprve si Jelen pohrál s Neradem a naservíroval míč skórujícímu P. Bouškovi, aby si vzápětí vychutnal Marcel Nousek Drahotu a jeho nabídku přetavil v gól T. Pištěk. Domácí hráli špatně a jen hlavička Krála nad branku po trestném kopu Nerada stála za zmínku.

Po přestávce se obraz hry rapidně změnil. Teplýšovičtí vlétli na hřiště jako uragán a v 65. minutě byl stav 3:2. Trestný kop Ottla ještě Ryšavý lapil a další střela z 20 metrů šla nad. Následně ale centr Drahoty sklepl Pejša na Ottla, jehož ránu vyrazil Ryšavý a dorážku Krále sice chytil Sedláček na brankové čáře, ale rukou. Sedleckoprčický hráč byl vyloučen a Ottl z penalty snížil. Než se hosté vzpamatovali, zahrál rukou v šestnáctce Milan Nousek po centru Nerada a i druhou penaltu nestárnoucí Ottl proměnil. Obrat dokonal Mládek nekompromisní ranou pod břevno po centru Nerada. I v deseti se hosté nevzdávali a Marcel Nousek byl blízko vyrovnání, ale z malého vápna pálil nad, na druhé straně Král z šestnáctky orazítkoval břevno. A tak přišla 89. minuta, Drahota zalehl v šestnáctce Davídka a Jelen divoký zápas zakončil proměněnou penaltou na 3:3.

„První půli jsme odehráli katastrofálně a byla pro mě velkým zklamáním. Hráči byli líní na krok, nedoráželi soupeře a hráli absolutně bez zájmu. O poločasové cestě do kabiny jsem váhal, jestli zvýšit hlas nebo to řešit psychologicky. Rozhodl jsem se pro druhou variantu a v klidu, asi za dvě minuty, jsem hráčům vytknul chyby a odešel jsem, aby si to vyříkali mezi sebou. Asi to pomohlo, protože jsme ve druhé půli hráli vynikající fotbal, rychle otočili skóre třemi góly, poté dvě šance vyřešili špatně a v závěru jsme za to pykali," povzdechl si kouč Teplýšovic Petr Chomát a dodal: „O poločase bych remízu bral, ale když otočíte zápas, soupeř je o deseti a ještě vyrovná, tak to zamrzí, že to nedotáhnete do konce. Musím pochválit vynikají rozhodčí, neudělali snad chybu a všechny penalty byly odpískány správně. Lidem, se zápas musel líbit, ale já na střídačce trpím. Takového to soupeře musíme přehrát od začátku a doma by se nám takové kolapsy jako v prvním poločase neměly stávat, ale to je fotbal."

„V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší. Druhou půli jsme začali velmi špatně, domácí snížili z penalty a byl nám vyloučen Milan Sedláček. Vzápětí domácí vyrovnali z druhé penalty a následně z brejku dali třetí gól. Přesto jsme i v deseti hráli vyrovnanou partii a v závěru po faulu na Michala Davídka vyrovnali z penalty," poznamenal po derby sedleckoprčický stratég Pavel Hejhal a podotkl: „Jsou to pro nás, stejně jako v Týnci, dva ztracené body. Přesto chválím kluky, že makali a bojovali do poslední chvíle a chtěli alespoň bod urvat, když se zápas tak blbě vyvíjel.

Branky: 55. a 58. Ottl (obě z PK), 65. Mládek – 37. P. Bouška, 38. Marcel Nousek, 89. Jelen (z PK). Rozhodčí: Sixta. ŽK: 1:1. ČK: 55. Sedláček (SP). Diváci: 60. Poločas: 0:2.

Teplýšovice: Měsíček – Drahota, Pavel Chomát, Nerad – Černý (86. Šahin), Petr Chomát – Podhorský (73. Beneš), Ottl, Pejša – Mládek (75. Škvor), Král.

Sedlec-Prčice: Ryšavý – Prchlík, Sedláček, Milan Nousek, Polidar – Raček, Marcel Nousek, Jelen, P. Bouška (80. Hedvík) – Davídek, Marcel Nousek.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

OBRAZEM: Parní lokomotiva Ušatá projela Posázavím

Posázaví - Výletníci a především milovníci lokomotiv mohli být v sobotu nadšeni. Přes Benešovsko, a hlavně Posázavím, projela parní lokomotiva přezdívaná Ušatá. Cestující ale nemuseli ujet celou trasu z hlavního města až do Kácova. Během cesty mohli využít zastávky u zajímavých turistických míst okresu a užít si tak výlet naplno.