STARŠÍ DOROST

Benešov – 1. FK Příbram B 1:0

Zápas zachraňujícího se Benešova s lídrem tabulky se stal vyrovnaným bojem s minimem šancí. Hosté byli fotbalovější, ale dobrá obranná práce domácích je do vážnější situace nepouštěla. Rozhodující moment přišel v 26. minutě, kdy se po hlavičce Šmejkala dostal do sóla Kubásek a při kličce brankáři byl podražen. Při zahrávání penalty zachoval Bohata chladnou hlavu – 1:0. Po přestávce pokračovala vyrovnaná hra. Hosté mohli skóre srovnat, když se po autovém vhazování dostal útočník sám před Pechače, který ale domácí podržel. V závěrečném tlaku hostů se po hlavičce příbramského hráče otřel míč o benešovské břevno. To ale bylo ze strany hostů vše a domácí uhájili cennou výhru k záchraně.

„Příbram byla doposud nejlepším mužstvem, s kterým jsme hráli. Do dvacáté minuty jsme působili zakřiknutým dojmen, ale poté jsme hru vyrovnali a dostali jsme se do vedení z penalty po jasném faulu na Kubáska, kterého chytře vysunul Šmejkal. Ve druhém poločase jsme si výhru hlídali a Příbram, kromě jedné šance, při které nás podržel brankář Pechač, do ničeho nepustili. Hosté sice byli individuálně na vyšší úrovni, ale my jsme vyhráli větší vůlí po vítězství, organizovanou hrou, sebeobětováním a srdcem,“ poděkoval hráčům trenér Benešova Jiří Maršoun.

Branka: Bohata (z PK). Rozhodčí: Průcha. Poločas: 1:0.

SK Benešov: Pechač – Mařinec, Komárek, Páv, Vrňák – Horčička (75. Keltner), Šmejkal, Bredler, Radačovský (85. Marušák) – Bohata (89. Svoboda), Kubásek (60. Hroch).

Motorlet Praha B – Vlašim 2:0

Hráči Motorletu od začátku na Vlašim vlétli a v 11. minutě se ujali vedení po úniku a centru ze strany, který útočník „koníčkem“ poslal do sítě. I nadále měli domácí nápor a Vlašimští nevěděli, kam dřív skočit, brankář Švingr je však v několika případech podržel a stav se do poločasu již nezměnil. Po změně stran vstoupili Vlašimští na hřiště odvážněji a také se zblízka podívali na domácího brankáře. Jenže Jarošova tečovaná rána skončila těsně vedle, Hanuš zakončil slabě z malého vápna únik a přihrávku Jeništy, domácí obránce poslal míč po centru Hanuše na břevno vlastní branky, Peroutka z metru nastřelil gólmana a Hanušovu bombu vyrazil brankář na roh. Gólu se hosté nedočkali. Brankář Vlašimi Švingr se také nenudil a opět několikrát musel čelit proti nájezdům Motorletu. Nestačil jen na sólo v 78. minutě.

„Domácí nastoupili k utkání posíleni o několik hráčů A dorostu a na hře to bylo znát. Byli důrazní a technicky výborně vybavení. První poločas jsme hráli velmi špatně, ale ve druhé půli jsme měli pět nebo šest šancí, které jsme bohužel neproměnili, a tak před koncem zápasu domácí potvrdili svou výhru. Motorlet vyhrál zaslouženě, protože si vytvořil mnoho šancí a jenom díky výbornému výkonu brankáře Švingra jsme stále žili. Nezbývá než soupeři poblahopřát k vítězství,“ sportovně uznal kvalitu Motorletu trenér Vlašimi Luděk Matoušek.

Poločas: 1:0.

Graffin Vlašim: Švingr – Houdek, Zeman, Vopěnka, Přitasil – Vondrák (Turek), Peroutka (Braný), Kuchler (Jeništa), Jaroš – Marušák, Hanuš.

MLADŠÍ DOROST

Benešov – 1. FK Příbram B 4:3

Souboj týmů z popředí tabulky tahal Benešov hodinu zápasu za kratší konec, ale v závěru udeřil. Příbramští měli lepší vstup do utkání a z penalty a po brejku vedli ve 20. minutě dvoubrankovým rozdílem. Do poločasu se hra srovnala a také skóre, když Sysel a Skopec využili hrubek v příbramské obraně. Po přestávce byla hra vyrovnaná, ale po hodině hry se hosté opět dostali do vedení. Vzápětí Marušák po spolupráci s D. Jendele skóre srovnal. Rozhodnutí ve prospěch Benešova přišlo tři minuty před koncem, když po rohu Skopce nejvýše vyskočil F. Jendele a poslal míč hlavou do příbramské sítě.

„Chtěl bych kluky pochválit za obětavost, bojovnost a morální sílu, když je proti druhému mužstvu tabulky nezlomil ani dvakrát nepříznivý stav, dokázali skóre otočit a nakonec překlopit výhru na naší stranu,“ měl radost z výkonu svých oveček trenér Benešova Tomáš Turek.

Branky Benešova: Sysel, Skopec, Marušák, F. Jendele. Rozhodčí: Průcha. Poločas: 2:2.

SK Benešov: Hrbek - Mareš, Krejza, Svoboda, F. Jendele – D. Jendele, Skopec, Krejza, Shapoval - Sysel, Marušák. Střídali: Martin Chrpa, Marek Chrpa, Mrkvička.

Motorlet Praha B – Vlašim 3:2

Vlašimští mladší dorostenci předvedli slušný a pohledný fotbal, ale se špatným koncem. Do zápasu se pustili s velkou chutí, získali územní převahu. Již ve 2. minutě Rybařík po vybojování míče Kováčem a následné přihrávce otevřel po sóle skóre. V 8. minutě vyslal kolmicí opět Kováč, tentokrát Bialonczyka, který si věděl v koncovce rady. Vedení o dvě branky hosty ukolébalo a domácí vzápětí snížili, když po centru neudržel brankář Martin Filip míč a útočník měl snadnou pozici. Ihned po rozehrání vyrovnal motorletský hráč z malého vápna po rohovém kopu. A aby toho na Vlašim nebylo málo, za další dvě minuty odpískal rozhodčí spornou penaltu a domácí během čtyř minut dokonali obrat – 3:2. V této chvíli mohl zápas skončit, protože se do konce již nic zajímavého nestalo. Vlašimáci nenašli sílu na obrat, ale zároveň nedovolili domácím hráčům změnit skóre.

Branky Vlašimi: Rybařík, Bialonczyk. Poločas: 3:2.

Graffin Vlašim: Martin Filip - Zajíc, Adamovský, Cacák, Kabát - Špička, Kováč, Beránek, Moudrý - Rybařík, Bialonczyk. Střídali: Janovský, Kučera.