STARŠÍ DOROST

Graffin Vlašim – Hořovicko 2:0

Záchranářský boj začali lépe hosté, ale hlavička skončila nad a útočníka při úniku zpacifikovali obránci na poslední chvíli. Poté převzali iniciativu domácí, ale Hanuš pálil nad a Turkovu ránu vyrazil gólman na roh. Poté se již Vlašimští radovali, když po rohu Jaroše doklepl míč do sítě hlavou Hanuš. Vzápětí byl Jeništa při úniku stažen obráncem, který dostal červenou kartu. Do poločasu ještě Turkovu ránu z trestného kopu vyrazil gólman na roh, hlavička Jeništy skončila v náruči gólmana a po centru Vondráka trefil Jeništa opět jen brankáře. Hosté zahrozili jen únikem zakončeným střelou nad branku.

Po přestávce nejprve „nůžky“ Hanuše skončily vedle a Jeništovu dělovku vyrazil gólman na roh. O chvíli později ale jejich spolupráce přinesla druhý gól v síti Hořovic. Domácí se uspokojili, hosté hrozili, ale ze šancí nastřelili jen břevno. V závěru mohli Vlašimští vedení pojistit, ale Zeman, Jeništa ani Vondrák již stavem nepohnuli.

„Velmi důležité tři body se soupeřem, který je namočený ve hře o sestup stejně jako my. Kluci splnili úkol tím, že získali tři body, ale herně to bylo zatím nejslabší utkání na jaře. Nedařilo se nic, přihrávky, kombinace ani střelba. Divákům se utkání moc líbit nemohlo, protože i soupeř hrál špatně. Věřím, že příští utkání zase předvedeme lepší fotbal,“ byl i po výhře nespokojený s hrou svých oveček trenér Vlašimi Luděk Matoušek.

Branky: Hanuš. ČK: 0:1. Poločas: 1:0.

Graffin Vlašim: Švingr – Houdek, Zeman, Vopěnka, Braný – Vondrák, Peroutka, Hanuš, Jaroš (Přitasil) - Turek (Kuchler), Jeništa (Skalický).

Český Krumlov – SK Benešov 1:0

V prvním poločase udával tempo hry Český Krumlov. Vypracoval si tlak a hosté jen díky pozorné obraně s dobře chytajícím Fillipem drželi bezbrankový stav. Domácí se předháněli v zahazování svých šancí (šest velmi dobrých), hlavně aktivní Babouček dělal hostům velké problémy. Benešov se dostal ke slovu až v závěru poločasu. Ale Hrochův centr před nabíhajícím Petličkou uklidil na poslední chvíli vracející se obránce na roh a Bohatovu střelu zablokoval protihráč.

I ve druhém poločase byli na hřišti vidět především domácí, kteří nadále prověřovali benešovskou obranu. Hosté odolávali až do 82. minuty, kdy nejlepší hráč na hřišti Babouček překonal Fillipa – 1:0. Poté se hosté přeci jen probudili, ale Hroch místo zpracování zvolil střelu z první, která skončila nad a Bredlerův pas Kubásek v pádu a tísněn vyběhnuvším brankářem poslal mimo.

„Utkání jsme vůbec herně nezvládli. Po celý zápas byl Krumlov lepším týmem a zaslouženě vyhrál. Hráli jsme ustrašeně a jakoby čekali až soupeř udeří. Vzhledem k tomu, co se na hřišti dělo, je pro nás výsledek ještě přijatelný a milosrdný. Pokud by domácí proměnili alespoň polovinu šancí, odvezli by jsme si pořádný výprask!“ zlobil se asistent trenéra Benešova Tomáš Radil.

Branka: Babouček. Rozhodčí: Řezáč. Poločas: 0:0.

SK Benešov: Fillip – Mařinec, Páv, Komárek, Hronek – Hroch, Šmejkal, Radačovský (46. Horčička), Petlička (52. Kubásek) – Bredler, Bohata.

MLADŠÍ DOROST

Graffin Vlašim – Hořovicko 2:2

Po úvodním hvizdu začala mužstva opatrně. Domácí, i když měli papírově poslední hosty přehrát, začali postupně ztrácet půdu pod nohama, přepouštěli větší část hřiště Hořovicku, které se ve 12. minutě ujalo vedení přímo z rohového kopu. Domácí stačili z ojedinělé akce vyrovnat po sóle Rybaříkem ve 20. minutě.

Ve druhé půli se Vlašimáci nepoučili a přenechávali větší prostor s chutí hrajícím hostům. Ti se v 70. minutě opět dostali do vedení, když si domácí vstřelili vlastní branku. Poté se Vlašimští částečně probrali a v 78. minutě vyrovnali Maťhou.

Branky Vlašimi: Rybařík, Maťha. Poločas: 1:1.

Graffin Vlašim: M. Filip - Habal, Cacák, Adamovský, Moudrý – Bialonczyk, Janovský, Kováč, R. Filip - Rybařík, Brabenec. Střídali: Kučera, Žirovnický, Beránek, Maťha.

Český Krumlov – SK Benešov 0:2

Zodpovědný, soustředěný a dobrý výkon benešovských dorostenců přinesl plný počet bodů. Po celý zápas měli hru pod kontrolou. Z vypracovaných šancí dokázali vstřelit dvě branky po rychlých moderních fotbalových akcí. V prvním poločase se prosadil hlavou Sysel po centru D. Jendele a po přestávce přidal druhou branku po závaru Keltner.

Branky: Sysel, Keltner. Rozhodčí: Řezáč. Poločas: 0:1.

SK Benešov: Hrbek - Mareš, Svoboda, Krejza, F. Jendele – D. Jendele, Skopec, Keltner, Shapoval – Marušák, Sysel. Střídal: Papež.