Divišov zaplatil nováčkovskou daň

Uhlířské Janovice - Po 27 letech se Divišov podíval do krajské I. B třídy a návrat po byl v prvním kole skupiny D bolestný. Hosté byli hlavně v prvním poločase v Uhlířských Janovických králem na hřišti, ale síť nerozvlnili, a tak je domácí po změně stran dvakrát potrestali po standardních situacích.

24.8.2014

Ilustrační fotoFoto: Ivan Vondrák

UHLÍŘSKÉ JANOVICE – DIVIŠOV 2:0

Nováček z Divišova se představil v Uhlířských Janovicích velice sympatickým dojmem. Obzvlášť v první půli měl režii hry ve svých rukách a do 20. minuty mohl zápas rozhodnout, protože dvě střely Janovského, jedna Pekárka a Campodonica volaly po gólu, ale buď skončily výborným zásahem gólmana Hromádky nebo na tyči.

Po přestávce se ale projevila domácí zkušenost, kteří přežili kritické okamžiky a ze dvou standardních situací udeřili. Nejprve v 53. minutě Černík vyslal z rohového kopu míč, který na úmyslně na první tyči pustil spoluhráč za sebe a Kopecký ukázal hostům, jak se chovat v pokutovém území – 1:0. Divišovští se snažili o vyrovnání, ale do vyložené příležitosti se již nedostali a střelba z hranice pokutového území se jim také nedařila. A tak přišla 87. minuta, zkušený Černík po trestném kopu našel v šestnáctce na zadní tyči Churavého a ten do protipohybu brankáře Hanuše rozhodl o bolestné porážce Divišova.

Branky: 53. Kopecký, 87. Churavý. Rozhodčí: Šnýdr. ŽK: 2:2. Poločas: 0:0.

Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš (70. Cacák), Macháček, Marek Hanuš, Lehán – Janovský, Jíša, Vávra, Vondrák – Campodonico, Zd. Pekárek. Trenér: Roman Sedlařík.

Právě jsme se narodili

Benešov - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozené v 17. týdnu v roce 2017.

První máj oslaví lidé spolu s Helenou Vondráčkovou i Jankem Ledeckým

Vlašim - Májové slavnosti oživí opět po roce město Vlašim. Na programu nebudou chybět akce pro děti, ani vystoupení známých, českých umělců. Ti, kteří se nechtějí jen líbat pod kvetoucím stromem, ale touží na prvního máje zažít i zábavu, mohou dorazit do Vlašimi. Na Benešovsku oslavují začátek května doprovodným programem jedině vlašimští.

KRÁTCE: Burza vyhoví milovníkům automobilů

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

Senior taxi mohou nově využít v Poříčí nad Sázavou

Poříčí nad Sázavou - Vedení Poříčí nad Sázavou myslí i na své starší obyvatele. Aby se mohli důchodci flexibilně dopravit na nákupy nebo k lékaři, zařídila obec pro své občany novou službu, Senior taxi.