Divišov padl po penaltách

Průhonice - Divišovská Jawa chtěla důstojně ukončit podzimní část slibně rozjeté fotbalové sezony v I. B třídě, skupiny D, a to se jí povedlo. V Průhonicích předvedli hosté v oslabené sestavě maximum, které tentokrát stačilo na bod. Přesto Divišov přezimuje na druhém místě s tříbodovou ztrátou na vedoucí Říčany.

15.11.2015

Záložník Divišova Jan Vondrák (ve žlutém) se proti průhonické obraně gólově neprosadil.Foto: Martin Procházka

PRŮHONICE – DIVIŠOV 1:1 PK 4:3

Diváci viděli zajímavé utkání. V 5. minutě přehodil domácí útočník brankáře J. Hanuše, ale míč přestál na břevně. Poté začal úřadovat Divišov a Pekárek v 10. minutě po zpracování na zadní tyči pohotově skóroval. Další dva slibné průniky Marka Hanuše zůstaly nevyužity, Vondrák ve vyložené příležitosti střílel do gólmana. Domácí poté získávali více ze hry a brankář J. Hanuš odolával až do 21. minuty, kdy ho překonal i se štěstím dobíhající Vošta – 1:1.

Utkání bylo následně vyrovnané, obě strany si připravily slibné akce ke vstřelení branky, ale buď je zklamala koncovka, nebo dobře chytající gólmani. V 89. minutě domácí vystřídali v očekávání pokutových kopů gólmana a vzápětí Martin Hanuš nově příchozímu Fišerovi vyprášil ve vyložené šanci pouze rukavice. Zápas tak dospěl k zasloužené remíze. Ve střelbě pokutových kopů měli i přes počáteční náskok Jawy více štěstí domácí a připsali si tak o bod navíc.

Branky: 10. Pekárek – 21. Vošta. Rozhodčí: Šnýdr. ŽK: 3:2. Diváci: 90. Poločas: 1:1.

Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš, Jíša, Hronek, Lehán – Campodonico, Zd. Janovský, Vondrák, L. Svoboda – Marek Hanuš, Zd. Pekárek. Trenér: Roman Sedlařík.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Svědky kuriózní nehody u dálnice hledají policisté

Loket - K poněkud nestandardní dopravní nehodě došlo v pátek 12. května krátce před 13. hodinou. Na parkovišti před fastfoodem u dálnice D1 u sjezdu na Loket nezvládl řidič výjezd z parkovacího místa a sjel ze svahu. Situaci sledovala řada svědků, policie kvůli šetření potřebuje jejich výpovědi.

OBRAZEM: Vlašimské koupaliště pečlivě připravují na letní sezónu

Vlašim - Venkovní koupaliště ve Vlašimi vstoupí do letní sezóny opět v novém kabátě. Pracovníci vlašimských sportovních zařízení vyndali nářadí a začali areál připravovat pro blížící se otevření.