Díky penaltě si Chrudim odvezla domů všechny body

Benešov – Nováček České fotbalové ligy z Benešova přivítal v nedělním odpoledni v domácím prostředí Chrudim. V zápase měl sice více míč na svých kopačkách, hlavně ve druhé půli, ale větší šance měli hosté, kteří díky penaltě Kopeckého zvítězili.

28.9.2014

Ilustrační fotoFoto: Ladislav Pokorný

BENEŠOV – CHRUDIM 0:1

Na zápas dorazilo pět borců z Dukly Praha pomoci Benešovu. Tři z domácích luhů a hájů – Tetour, Polom a Juroška a dva cizinci – Chorvat Kluk a uzdravený Manzia z Konga, jenž už na začátku soutěže domácí vypomáhal.

V prvním poločase se hrála vyrovnaná kopaná bez větších šancí a pokud se nějaká naskytla, tak po standardní situaci. První nebezpečnou střelu vyslal v 8. minutě hostující Řezníček po odraženém trestném kopu, ale Tetour, jenž dostal opět přednost v benešovské brance před Capouchem, jí nadvakrát polapil. Ten si poradil i se střelou Kopeckého z dvaceti metrů pod břevno. Domácí kontrovali hlavičkou Manzii nad po trestném kopu Jíši.

V 25. minutě ale přišel rozhodující okamžik zápasu. Hostující Kopecký zahrával trestný kop z 18 metrů, ve zdi trefil míč do ruky Žáka, jenž si kryl obličej. Rozhodčí Kříž ale ukázal na penaltový puntík, ze kterého se Kopecký nemýlil a poslal Tetoura na druhou stranu. Do konce poločasu již jen Čapek z dálky vyzkoušel jedovkou brankáře Mrázka.

Ve druhém poločase se usídlil Benešov na polovině Chrudimi, ale ten přinesl několik standardních situací, avšak bez výsledku. Hosté vyráželi do nebezpečných brejků, ale Kopecký pálil vedle, střelu Váchy lapil nadvakrát Tetour a rána Dostálka po kličce obránci šla nad. V 69. minutě naštval domácí fanoušky rozhodčí Kříž, jenž neponechal necitlivě výhodu po faulu na benešovského hráče. Sice odpískal faul, dal žlutou kartu Radoušovi, ale v tu chvíli se řítil Juroška sám na vyběhnuvšího brankáře, kterému udělal kličku a poslal míč do sítě.

V závěru byla hra velmi nervózní, k čemuž přispíval i ne moc pohyblivý rozhodčí Kříž. Domácí si již žádnou šanci nevypracovali, naopak mohli inkasovat, ale Tetour vychytal Sixtu po průniku a Holub po rohu z hranice šestnáctky překopl branku. Po minutovém nastavení ukončil hlavní sudí utkání k nevoli domácích hráčů a fanoušků.

Branka: 25. Kopecký (z PK). Rozhodčí: Kříž. ŽK: Žák, Jíša, Hrubý, Turek – Mrázek, Drahoš, Adámek, Radouš. Diváci: 300. Poločas: 0:1.

Benešov: Tetour – Braný (72. Svoboda), Hrubý, Žák (78. Turek), Kluk – Polom, J. Zákostelský – Jíša, Čapek (87. Skopec), Juroška – Manzia.