Prohra s Vlašimí poslala Sedlec-Prčice do okresního přeboru

Trhový Štěpánov/ Na pořadu předposledního kola fotbalové I. B třídy, skupiny D, bylo okresní derby mezi FC Graffin Vlašim C a zachraňujícím se Sokolem Sedlec-Prčice. Domácí díky dvěma brankám Špitálníka vyhráli a hosty porážka odsoudila k sestupu do okresního přeboru. Z pěti I. B tříd totiž sestoupí nejméně jedenáct mužstev a Sedlec-Prčice má před posledním kolem nejméně bodů na dvanáctém místě ze všech tříd.

15.6.2008

Ilustrační fotoFoto: Pavel Šimáček mladší

FC Graffin Vlašim C - Sokol Sedlec-Prčice 2:0

V úvodu ne moc atraktivního zápasu měli dvě velké šance hosté, ale Davídkův lob skončil na tyči a Lukáš Pištěk z malého vápna po centru Davídka přestřelil branku. Domácí kontrovali břevnem Čapka z trestného kopu.

Chvíli po přestávce se prosadil z hranice vápna Špitálník. Hosté hru otevřeli, čehož využil opět Špitálník, když si po centru pohrál s obráncem a poslal míč do sítě. V závěru ještě Čapek z trestného kopu opět trefil jen břevno.

"Chtěli jsme po dlouhé době doma vyhrát, což se nám podařilo. Zápas nepřinesl moc krásy. Náš výkon byl první půli špatný. O přestávce jsme si některé věci vyříkali v kabině. Ve druhém poločase se náš výkon zlepšil, dali jsme dva góly a ještě některé šance neproměnili. Soupeř měl také několik příležitostí, ale v zakončení selhal," zhodnotil okresní derby kouč Vlašimi C Jaroslav Jakoubek.

"První poločas byl vyrovnaný. Ve druhém poločase jsme dostali gól, museli hru otevřít a inkasovali podruhé. Škoda, že jsme za bezbrankového stavu neproměnili šance," smutnil po zápase trenér Sedlce-Prčice Jan Vodňanský.

Branky: Špitálník 2. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: Vejvoda, Jakoubek - L. Pištěk. Diváků: 101. Poločas: 0:0.

FC Graffin Vlašim C: Vejvoda - Špička, Jakoubek, Vlasák, Janoušek - Sladkovský, Šťastný, Čapek, Kříž - Špitálník, Potůček.

Sokol Sedlec-Prčice: Ryšavý - Polidar, J. Lukáš, Hedvik - Zd. Pištěk, M. Lukáš - Müller, Nádvorník, L. Pištěk, T. Pištěk - Davídek (50. Mára).

15.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Z krajského finále starších přípravek v Čáslavi.
137

Gólové dostihy v krajském finále starších přípravek Vlašim těsně prohrála

Silnice spojující Vlašim s Domašínem je stále uzavřená. Stavební práce jsou v plném proudu.
16

OBRAZEM: U uzavřené silnice zpevňují chodník

Vesnicí Středočeského kraje roku 2017 je obec Hvožďany

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře byly ve středu slavnostně vyhlášeny výsledky středočeského kola 23. ročníku soutěže Vesnice roku 2017. Zlatou stuhu pro vítěze krajského kola převzali zástupci obce Hvožďany na Příbramsku.

KRÁTCE: Na úřadu radili, jak na Novou zelenou úsporám

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.