Poříčí nad Sázavou – Sedlec–Prčice 2:1

V úvodu okresního derby byli aktivnější domácí, kombinací si vytvořili několik šancí a závarů, ale hlavičky Říhy a Vaníka zpacifikoval brankář Ryšavý, Filip nastřelil obránce, stejně se vedlo po závarech Šimáčkovi a Říhovi. Po dvaceti minutách se začali osmělovat hosté a hrozili z brejků. Ve 40. minutě je mohl dostat do vedení Mára, ale po obejití gólmana Taškeho netrefil prázdnou branku. Přesto šli Sedleckoprčičtí do vedení, když těsně před odchodem do kabin skóroval Drahota po přihrávce Máry.

Do druhé půle domácí vstoupili opět aktivněji, ale tentokrát se prosadili brankově. Ihned po rozehrání neudržel Ryšavý ránu Vaníka, dobíhající Šimáček přihrál Filipovi a ten dotlačil míč do sítě. O chvíli později hlavičkoval Šimáček po centru Filipa nad branku. V 53. minutě se domácí opět radovali. Brankář Ryšavý tentokrát neudržel střelu Petrů a Filip byl nejdříve u dorážky – 2:1. Hosté více otevřeli hru, začali hrát na tři útočníky, ale vypracovali si jen jednu velkou šanci, když Hedvik ve skluzu, také díky obránci J. Stibůrkovi, pálil do boční sítě prázdné branky. Domácí mohli zvýšit skóre, ale první střelu Filipa kryl Ryšavý, podruhé pálil domácí trenér vedle, stejně se vedlo Volfovi a Říhovi.

„Za výhrou jsme šli a zaslouženě vyhráli. V první půli jsme neproměnili dvě, tři stoprocentní šance a soupeř nás do šatny z brejku potrestal. Cením si toho, že jsme zápas rychle ve druhé půli otočili a poté si výhru až do konce pohlídali,“zhodnotil derby hrající trenér Poříčí Roman Filip.

„Zápas nám prohrál brankář, když jsme oba góly dostali po střelách a dorážkách, když už je nechytil, tak je měl líp vyrazit. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém kdyby měl náš brankář lepší den, tak jsme hráli nerozhodně. Utkání by spíše slušela remíza, domácí měli spíše závary a my jsme hrozili z brejků. Jinak mě potěšil výkon rozhodčího, který pískal slušně na obě strany,“ zhodnotil zápas a pochválil muže s píšťalkou trenér Sedlce–Prčice Miroslav Rybka.

Branky: 46. a 53. Filip – 45. Drahota. Rozhodčí: Jansa. ŽK: Anděl – Hedvik, T. Pištěk. Diváci: 50. Poločas: 0:1.

Poříčí nad Sázavou: Taške - J. Stibůrek, Sysel, Šrom, Anděl – Šimáček, Volf, Vaník, Říha – Petrů (73. Kupša), Filip (86. Jelínek).

Sedlec–Prčice: Ryšavý - Polidar, Zd. Pištěk, Hedvik, L. Pištěk – Prchlík (64. Boubalík), Sedláček, M. Davídek, Drahota – Mára (48. T. Davídek), T. Pištěk.