Derby začal lépe Benešov, Capouch chytil Vořechovskému penaltu a do vedení je dostal Turek. Jenže závěr patřil Vlašimi, která v deseti góly Boháče a Jíchy otočila stav ve svůj prospěch.

Graffin Vlašim B – SK Benešov 2:1

Zápas započala lépe Vlašim, ale nadějný brejk Jandy a Boháče zastavil praporek asistenta rozhodčího. Poté začal hrozit Benešov a to zejména ze standardních situací. Nejprve to po rohu zkoušel hlavou Veinlich a následně z přímého kopu Štěpán a Žák. Ovšem střely mířily nad branku nebo do rukavic brankáře Drápely. Vlašim byla lepší v kombinaci. V 17. minutě se dostal do úniku Borkovec, ale místo přihrávky na Jíchu střílel nepřesně. Ve 21. minutě rozvášnil fanoušky souboj benešovského Kučaby s domácím Žovincem v benešovské šestnáctce, ale píšťalka sudího zůstala v klidu. Po necelé půlhodině se dostal z úhlu do samostatného úniku Boháč, ale zamířil mimo tyče. Poté byl ve Vlašimi k vidění tvrdý boj a řada nepřesností na obou stranách. Velký podíl na tom měl silně podmáčený terén. Vlašim však byla po většinu času aktivnější a lepší. Až 43. minuta přinesla vzruch. Ve vápně Benešova byl faulován Janda, ale nařízenou penaltu Vořechovskému brankář Capouch lapil.

Druhý poločas začali lépe hosté a Turek mohl skórovat, ale místo do sítě zamířil po chybě domácích stoperů mimo. O pár chvil později se v nadějné pozici ocitl Jícha, ale brankář velmi dobrý Capouch vyrazil jeho pokus na roh. V 58. minutě se míče chopil benešovský Turek, dostal se s míčem před vápno, napřáhl a jeho dělovku na zadní tyč nedokázal Drápela lapit – 0:1. Za deset minut zachránil Vlašim na brankové čáře stojící J. Veselý. Poté byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí obránce Barros a s Vlašimí to vypadalo špatně. To by však na hřišti nemohl být aktivní Janda, který centroval na Jíchu. Ten sklepl míč na Boháče, který se nemýlil – 1:1. Vlašim byla na koni a snažila se i v deseti zápas otočit. Čtyři minuty před koncem mohl rozhodnout Devátý, ale z úhlu jej vychytal Capouch, odražený míč se dostal k Jíchovi, ale vynikající Capouch si poradil i s jeho pokusem. Když vše vypadalo na remízový konec, dostal se u lajny k míči Janda, našel před brankou kanonýra Jíchu a ten rozhodl – 2:1.

„Dokázali jsme v deseti otočit zápas, za což patří klukům velká pochvala. Utkání bylo vyhecované jako správné derby a myslím, že jsme byli lepším týmem po celý zápas. Nicméně Benešov se dostal do vedení a mužstvo trochu přibrzdilo vyloučení. Nakonec jsme zápas dokázali zvrátit a jsem za to nesmírně rád,“ zářil radostí vlašimský lodivod Martin Müller.

„Vedli jsme a měli nějaké šance, abychom zvýšily na 2:0, ale bohužel jsme je nedokázali využít a soupeř nás potrestal. Hrál v deseti velmi obětavě a dá se říci, že dal dva šťastné góly. U toho prvního by mě zajímalo, zda se nejednalo o ofsajd, ale uvidím pokud budu mít možnost, jak to přesně bylo. Je škoda, že jsme ztratili neporazitelnost, ale jednou to přijít muselo,“ smutnil po derby trenér Benešova Jaroslav Tesař.

Branky: 74. Boháč, 89. Jícha - 58. Turek. ŽK: Vořechovský, Císař, Janda, Barros 2 - Šefrna, Štěpán, Hrubý. ČK: 68. Barros (V). Diváci: 350. Poločas: 0:0.

Vlašim B: Drápela - Barros, Císař, J. Veselý, Žovinec - Janda, Devátý, Vořechovský, Borkovec (81. Haluška) - Boháč (77. Peroutka), Jícha (90. Jaroš).

Benešov: Capouch – Chomát, Hrubý, Žák, Braný (66. Křivohlavý) – Kučaba, Havlíček, Šefrna, O. Štěpán – Turek, Veinlich (46. Petlička).