Teplýšovice v deseti otočily derby

Chotýšany - První kolo fotbalové I. B třídy přineslo okresní derby mezi nováčkem z Chotýšan a zkušenými Teplýšovicemi. Zápas rozjeli lépe domácí, získali vedení a hosté šli do deseti po vyloučení Krále. Jenže Chotýšany v přesilovce zkolabovaly a Teplýšovice dvěma góly skóre otočily.

21.8.2010

Fotbalový zápas I. B třídy Chotýšany - TeplýšoviceFoto: Foto: Deník/Pavel Šimáček

Chotýšany – Teplýšovice 1:2

V prvním poločase okresního derby si domácí vytvořili výraznou převahu, která vyústila v několik brankových příležitostí (Hanibal, Khandl, Hanuš), ze kterých v gól přetavili jen jednu ve 13. minutě, kdy Fialkovu ránu ještě Vejvoda vyrazil, ale na dorážku Hanibala již nestačil. Poté se hra vyrovnala, ale hosté si žádnou brankou příležitost nevypracovali.

Chvíli po změně stran přišla druhá rána pro Teplýšovice, když se zbytečně nechal vyloučit Král. Hosté ale paradoxně v deseti převzali iniciativu a v 64. minutě vyrovnali se štěstím Ottlem z penalty, které předcházela ruka Straky. Domácí hráli těžkopádně a nebezpečnější byli hosté z brejků. Přesto mohl Junek převážit misky vah na domácí stranu, ale Vejvoda předvedl parádní zákrok. Rozhodnutí zápasu přišlo v 82. minutě, kdy se krásně trefil přes obránce D. Podhorský, a proto braly všechny body Teplýšovice a nic na tom nezměnila ani jedovatá střela Khandla z trestného kopu. Nováček z Chotýšan si tak na první bodový zisk v I. B třídě musí ještě počkat.

„První poločas nebyl z naší strany špatný. Soupeře jsme přehráli a měli více brankových šancí, bohužel s produktivitou to bylo horší a dali jsme jen jeden gól. Ve druhém poločase jsme od situace, kdy šly Teplýšovice do deseti, zápas nezvládli. Nevím jestli je celý problém v hlavách hráčů, že se jim proti deseti nemůže nic stát nebo ve fyzické kondici. To nám prokáží další zápasy. Místo abysme udrželi balón, nabízeli se a soupeře nepustili do hry, tak jsme každou druhou přihrávku pokazili. Teplýšovice se penaltou, kterou nebudu komentovat, protože jsem situaci pořádně neviděl, dostaly do hry. Klobouk dolů před nimi. V deseti lidech byli nebezpeční, zatímco nám hra totálně odešla. V závěru pak to byla z naší strany křeč, soupeře jsme nedonutili k chybám a neměli čím překvapit. Výsledek je pro nás krutý, ale zápas jsme si prohráli sami svým přístupem, když teplýšovických hráčů bylo deset,“ zlobil se trenér Chotýšan Ivan Suchomel.

„V první půli jsme podali katastrofální výkon a jediný, kdo snesl měřítko byl brankář Vejvoda a záložník Kukač. Po velké domluvě v kabině se naše hra ve druhém poločase zlepšila. Hlavně poté co jsme šli do deseti mně hráči svými výkony udělali radost, vymáčkli se a za druhou půli je chválím,“ zářil po posledním hvizdu rozhodčího kouč Teplýšovic Petr Chomát.

Branky: 13. Hanibal – 64. Ottl (z PK), 82. D. Podhorský. Rozhodčí: Kinčl. ŽK: 3/6. ČK: 56. Král (T). Diváci: 200. Poločas: 1:0.

Sokol Chotýšany: Keseli – Straka, Bejbl, Khandl, Šindelář – Hanibal (65. Povolný), Fialka, Kratochvíl (56. Breburda), J. Pohorský – Junek, Hanuš.

Sokol Teplýšovice: Vejvoda – J. Dřízal (85. Douda), Kyselka, Mládek, St. Škvor – M. Podhorský, Ottl (80. Bartůšek), Kukač (46. D. Podhorský), Nerad – Veselý, Král.

21.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Další nákladní auto s kamením sjelo do Kamenického potoka

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

OBRAZEM: Na kolečkových bruslích budou řádit ve Voticích

Votice - Milovníci in-line bruslí nemají na Benešovsku zatím žádnou vhodnou dráhu ani stezku. To se ale již brzy změní. Na fotbalovém hřišti ve Voticích nyní vzniká nová in-line dráha i běžecký oblouk.