Derby ovlivnila penalta a vyloučení

Kondrac - Místní derby ve fotbalové I. B třídě vyhrála Kondrac nad Miřeticemi, ale zápas hodně ovlivnila penalta a následné vyloučení miřetického Macka. Výroky rozhodčího hosty hodně rozzlobily.

7.9.2014 26

V místním derby zvítězila Kondrac nad Miřeticemi 2:0.Foto: Tomáš Vacek

KONDRAC – MIŘETICE 2:0

Derby v Kondraci před velmi solidní návštěvou začali lépe domácí. Během deseti minut se dostali několikrát do zakončení, ale Pazdera ani Pavelka střely neumístili dobře. Hlavně aktivní Červeňák si na pravé straně dělal, co chtěl a dostával hosty do problémů. Paradoxně dvě největší šance si vytvořili Miřetičtí. Při první Jantač po výborném míči do strany nepřekonal Císaře a při druhé již poslal balón do sítě po nabídce J. Hájka, ale gól neplatil pro ofsajd.

Do vedení se tak dostali v 26. minutě domácí. Budil byl na hraně pokutového území lehce podražen a z následné penalty poslal Kondrac do vedení kapitán Pavlíček – 1:0. Pokutový kop vyvolal na hřišti velké vášně a několik hráčů hostujícího mužstva rozhodčího slovně nešetřilo, což nakonec odnesl Macko s červenou kartou.

Domácí následně ubrali výrazně na plynu a hosté hrající v deseti byli do přestávky aktivnějším mužstvem, do dobré pozice se dostal opět Jantač, ale výborně zasáhl Císař a z trestného kopu nastřelili spojnici tyče a břevna.

Ve druhém poločase na hřišti již povětšinou existovalo jen jedno mužstvo – Kondrac. Domácí výrazně přidali a až do konce zápasu svoji převahu navyšovali. Několik závarů a nebezpečných centrů vyřešil brankář Hanuš, střela Borkovce šla vysoko nad. Jedinou, zato výbornou šanci si hosté vytvořili Filipem, který běžel od půlky z úhlu na Císaře, ale branku přestřelil. V 71. minutě po výborném průniku Pavlíčka a zpětné přihrávce uzavřel na konečných 2:0 Potůček. V závěru domácí několik příležitostí spálili, obzvlášť šance Červeňáka volala po gólu, ale míč jen těsně minul tyč odkryté branky.

OČIMA TRENÉRŮ

Jiří Janouš mladší, trenér Kondrace: „Těší mne nula v kolonce obdržených gólů a samozřejmě vítězství. Na něj se ovšem hráči nadřeli, víc než bych si představoval. Po vedoucí brance z přísně nařízené penalty jsme až do konce poločasu hráli velmi špatně, nepodrželi míč a úplně nám chyběla přechodová fáze. Druhý poločas byl již výrazně lepší, až na jednu šanci hostů jsme dominovali a naštěstí vítězství potvrdili druhou brankou. Výrazně nám pomohla nedisciplinovanost miřetických hráčů, kteří po celý zápas viděli chyby jinde, než ve své hře."

Pavel Hájek, asistent trenéra Miřetic: „O naší porážce rozhodla 26. minuta. Nejdřív byl tresťňák, který nebyl, potom byla penalta, která vůbec nebyla a ještě nám rozhodčí vyloučil Macka. Jinak jsme domácí v prvním poločase do ničeho nepustili, naopak jsme měli tři šance, z toho nám neuznali gól Jantače pro ofsajd, který nemohl být. I v deseti jsme byli lepší v poli, ale góly jsme bohužel nedávali, Kondračtí jen odkopávali míče. Věřil jsem, že v plné sestavě odvezeme alespoň bod, ale to se bohužel nepovedlo, když k výhře Kondrace pomohli rozhodčí."

Branky: 26. Pavlíček (z PK), 71. Potůček. Rozhodčí: Pudil. ČK: 26. Macko (M). Diváci: 150. Poločas: 1:0.

Kondrac: Císař – Šanda (56. Špička), Pohorský, Tichý, Pazdera – Červeňák, Budil, Pavelka, Borkovec – Potůček, Pavlíček (72. Beránek).

Miřetice: Hanuš – Semrád, J. Kamarýt (87. L. Kamarýt), K. Čáp, Macko – J. Přitasil, Filip, Javorský, Turek (70. Jandák) – J. Hájek (46. P. Čáp), Jantač (80. Seidl).

7.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 26

Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Manželé Eva a Richard Leblovi jsou od 12. srpna šťastnými rodiči malé Elišky. Ta se narodila v benešovské nemocnici ve 2.25 s váhou 3 190 gramů a mírou 50 centimetrů. Se svými rodiči a sestřičkou Emičkou (5) bude malá Eliška Leblová bydlet ve Vlašimi.
8

Právě jsme se narodili

Exploration začíná! Za elektronickou hudbou se sjíždějí první fanoušci

Benešov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Celý víkend bude znít elektronická hudba nejen Táborskými kasárnami v Benešově, ale dozajista i celým městem a okolím. Obdobnou akci na stejném místě bude Benešov hostit pravděpodobně naposledy. Možná i proto pořadatelé očekávají více než 2 500 fanoušků.

Vypustí vzácné trpasličí sovy mimo okres

Vlašim – Tři sourozence sýce rousného vypustí ochránci z Vlašimi zpět do volné přírody. Společně se zájemci se sejdou v pondělí v 18 hodin. Místo vypouštění se nachází v zatáčce asi 100 metrů před značkou označující začátek obce Otavožaty ze směru od Senožat.