Derby došlo do penalt

Struahřov - Ve fotbalové I. B třídě předvedli Struhařovští v okresním derby zlepšený výkon, sehráli s Teplýšovicemi vyrovnanou partii, a pokud by v závěru proměnili jednu z několika šancí, mohli získat tři body.

31.8.2015

Ilustrační fotoFoto: Ivan Vondrák

STRUHAŘOV – TEPLÝŠOVICE 1:1 PK 4:5

První nebezpečnou příležitost měli hosté v 7. minutě, kdy střela, nebo spíš centr skončil na břevně domácí branky. Ještě další dvě šance Teplýšovičtí zahodili. Ve 25. minutě střílel těsně vedle z dobré pozice domácí O. Hroch. Ve 39. minutě se Folprecht objevil sám před hostujícím brankářem, ale ten jeho zakončení zlikvidoval. Těsně před poločasem se role obrátili, Shapoval pěkně přihrál Folprechtovi a ten využil zaváhání Měsíčka – 1:0.

I ve druhém poločase pokračoval zápas ve slušném tempu. V 54. minutě šli domácí Kaňka s Hrochem do brejku, ale nedokázali akci zakončit. Poté si domácí vybrali slabší chvilku a hosté toho využili, v 57. minutě střelou z úhlu ještě těsně minuli domácí bránu, ale v 61. minutě se prosadil neobsazený Breburda – 1: 1. Přes vyrovnávací branku se domácí snažili útočit a přidat vítězný gól. Syslovu střelu Měsíček vyrazil, tečovaná rána Zmeka šla mimo branku, následně po rohu hlavičkoval Sysel vedle. V samém závěru se třikrát Struhařovští objevili sami před hostujícím brankářem, ale vždy zklamali v koncovce. Folprecht střílel vedle, sólo Koblasy zlikvidoval Měsíček a O. Veselý netrefil branku.

Utkání tak skončilo remízou a o zisku dalšího bodu rozhodly pokutové kopy, domácí neproměnili dva, zatímco úspěšnější hosté zaváhali pouze jednou.
„Soupeř byl v prvním poločase lepší a stálo při nás velké štěstí. V závěru poločasu jsme po chybě gólmana skórovali. Druhý poločas byl opakem prvního. Měli jsme více ze hry, Teplýšovice sice vyrovnaly, ale ke konci utkání jsme šli třikrát sami na bránu, kterou jsme ani jednou netrefili," uvedl asistent trenéra Struhařova Zdeněk Pessr.

„Derby průměrné úrovně. Utkání jsme měli rozhodnout během prvních dvaceti minut, kdy jsme měli tři jasné šance. Poté jsme dostali branku a mohli jsme i prohrát, protože i Struhařov měl tutovky. Nebyl to z naší strany pohledný fotbal. Remízu beru, nakonec jsme vyhráli na penalty," řekl teplýšovický kouč Petr Chomát starší.

Branky: 44. Folprecht – 61. Breburda. Rozhodčí: Macháček. ŽK: 3:3. Diváci: 130. Poločas: 1:0.

Struhařov: P. Pessr – Kaucký (72. J. Hroch), Zd. Pessr, D. Sysel, Koblasa – O. Veselý, Shapoval, Zmek (76. Michálek), O. Hroch – Folprecht, J. Veselý (31. Kaňka).

Teplýšovice: Měsíček – Kubálek, Pavel Chomát, J. Dřízal – Pejša, Ottl – Breburda (67. Mládek), M. Podhorský, Nerad – Král, Rosenvald (77. L. Kaňka).