Kouřim – Chotýšany 4:2

Zápas se pro hosty začal vyvíjet docela dobře, ale hlavičku Khandla po rohu zastavil domácí obránce. Vzápětí se Kouřim ujala vedení, když po centru Královského prostřelil Keseliho Doubek. Chotýšanští byli jako opaření, domácí si vytvořili tlak, který vrcholil vlastním gólem Khandla po centru ze strany. Poté se hra vyrovnala a hosty vrátil do hry Povolný, když v 38. minutě snížil přesnou trefou do šibenice.

V úvodu druhého poločasu fauloval Šindelář kouřimského Snížka a penaltu Doubek proměnil. V 54. minutě snížil po centru Šindeláře Hanuš na 2:3 a dostal hosty do hry. Chvíli byla hra vyrovnaná, ale domácí bojovností opět převzali otěže zápasu a byli nebezpečnější. V závěru, když hráli Chotýšanští na riziko, byl nejprve po hrubém faulu vyloučen Starosta a poté po chybě obrany s brankářem upravil Trojan z dorážky, po rohovém kopu Snížka, na konečných 4:2.

„Jsem zklamaný a rozčarovaný z naší hry. Domácí ačkoliv nepředvedli nic světoborného, vyhráli zaslouženě. Stačilo jim hrát jednoduše a víc se prát o výhru, zbytek jsme jim nabídli vlastníma chybama. Je to pořád o tom samém. Před zápasem si něco řekneme a na hřišti, to nefunguje. Věděli jsme, že Kouřim hraje jednoduše a nakopává míče na útočníky, chtěli jsme hrát na hrbolatém hřišti podobně. Jenže jsme dopředu míče nedostali a ani o ně nebojovali. Dvakrát jsme se sice dostali na kontakt (2:1, 3:2), ale ani jeden z těchto momentů nás nezvedl, což je pro mě z podivem. Výkon působil studeně. Nevím, co se klukům děje v hlavách, není to živý, vyhecovaný, jdeme na hřiště jako ovce na porážku. Neuděláme pro body nic navíc a poté se od nás odkloní i štěstí. Jsou hráči, kteří byli tahouny při postupu v Okresním přeboru, teď by si ale měli sednout na lavičku, protože výkonem na hřiště nepaří,“ zlobil se na opory kouč Chotýšan Ivan Suchomel.

Branky: Doubek 2 (1 x z PK), Trojan, vlastní Khandl – Povolný, Hanuš. Rozhodčí: Michal. ŽK: 4:2. ČK: Starosta (Ch). Diváci: 100. Poločas: 2:1.

Chotýšany: Keseli – Straka, Hampešt, Khandl, Pohorský – Hanibal (73. Starosta), Průcha, Fialka, Šindelář, Povolný – Hanuš.