Benešovsko/ Okresní fotbalový přebor uzavřel poslední podzimní kapitolu

18.11.2008

Votický Luděk Budil odkopával míč před dobíhajícím kapitánem Čerčan Petrem Kupšou, autorem jedné z branekFoto: Lukáš Suchý

Chotýšany – Olbramovice 4:1
Kdo dorazil do Chotýšan o 10. minut později, přišel o tři branky. Již ve 2. minutě se po trestném kopu trefil hlavou hostující Karda. Chotýšanští z následného útoku srovnali Lupoměchem po chybě hostujícího gólmana a o chvíli později zakončil Turek sólo z vlastní poloviny střelou podél vyběhnuvšího Allerta – 2:1. Hosté slibné příležitosti neproměnili, a tak udeřilo opět na druhé straně, když se po přetaženém centru prosadil Hanuš. Ve druhé půli se hrál nadále kvalitní fotbal, který přinesl jen jednu branku, když se po rohu trefil hlavou Khandl. Olbramovičtí nesložili zbraně, ale obranu domácích se jim nedařilo překonat, kterým tři body pomohly na pozici podzimního mistra.

Branky: Lupoměch, Turek, Hanuš, Khandl - Karda. Rozhodčí: Březnovský. ŽK: 2/2. Diváků: 80.

Chotýšany: Keseli – Borek, Starosta, Brhovský, Turek – Hanibal, Bejbl, Lupoměch, Povolný – Khandl, Hanuš. Střídali: Vaňkát, Toula.

Olbramovice: Allert - Kára, Cihelka, Helma, Doležal - Pospíšil, Karda, Havlík, Dvořák - Kilián, Růzha.

Teplýšovice B – Neveklov 4:1
Po úvodním oťukávání měli více ze hry domácí a po hlavičce L. Tůmy a střele Klabíka šli ve 25. minutě do vedení, když T. Boťa po Klabíkově vysunutí nedal Šiškovi šanci. Po přestávce se nejprve domácí zastřelovali, až se na to nemohl dívat Zeman a hlavou nekompromisně zavěsil. V 80. minutě dokončil gólově Hampl akci Tůmy, Vitouš však vzápětí snížil po sóle. Poslední slovo měl domácí Hampl.

Branky: Hampl 2, T. Boťu, Zeman – Vitouš. Rozhodčí: Grund. ŽK: 1:4. Diváků: 20. Poločas: 1:0.

Teplýšovice B: Hájek - Zeman, J. Boťa, Hlavnička, Mrha - Hvězda, Klabík, L. Tůma, Hruška (65. L. Sahula) - Hasenkopf (38. Hampl) T. Boťa (46. D. Škvor).

Neveklov: Šiška – Váňa, Havránek, Loucký, Novák – Český, Kouklík, Růžička, Semerád – Vitouš, Bubák. Střídali: Zimmel, Král.

Jírovice – Struhařov 3:2
Hosté byli v prvním dějství lepší a zaslouženě vedli. Do druhé půle domácí nastoupili s jiným přístupem ke hře po všech fotbalových stránkách. Výsledek se brzy dostavil a projevil se i na skóre, když třemi góly otočili vývoj zápasu. Hosté dokázali už jen v poslední minutě snížit.

Branky: Kořínek, Koller, Macháček – Sysel 2. Rozhodčí: K. Černý. ŽK: 1/0. Diváků: 50. Poločas: 0:1.

Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, Stibůrek, Beneš – Němec, Macháček, Pokorný, Klepl – Koller, Hořejší. Střídali: Šedivý, Valter, Pěkný.

Struhařov: P. Pessr – Hovorka, Z. Pessr, Dudík, Straka – Koblasa, Veselý, Kůstka, Semerád – Sysel, J. Kaňka. Střídali: Michálek, Mareš.

Zdislavice – Divišov 3:0
Zasloužené vítězství domácích, kteří měli celý zápas pod kontrolou. Skóre otevřel ve 23. minutě z malého vápna hlavou Havelka. Ještě do poločasu zvýšil Kupsa střelou z hranice velkého vápna. Skóre uzavřel Müller po špatném vyhození míče brankářem Hanušem.

Branky: Havelka, Kupsa, Müller. Rozhodčí: Pessr. ŽK: 0:1. Diváků: 40. Poločas: 2:0.

Zdislavice: Kořínek - Gregor, Bouček, Jirka, Kakos - Pecháček, Žák, Müller, Havelka – Kupsa, Nácovský.

Divišov: J. Hanuš - Malina, Vobořil, Otta, Zámostný - Blažíček, Štěpnička, Vávra, Košata - M. Bumbálek, Jíša. Střídali: Svoboda, Kubík, Nožka.

Sedlec-Prčice – Vrch. Janovice 4:0
V místním derby za výborné divácké kulisy udeřila v 10. minutě bratrská dvojice Davídků, když Michal vyzval ke skórování Tomáše. Ve 26. minutě zvýšil Hedvik po trestném kopu M. Davídka, když po závaru a nastřeleném břevnu prostřelil brankáře. Po přestávce vládli na hřišti domácí. Po hodině hry zvýšil na 3:0 T. Davídek po narážečce a hattrick dokonal po nahrávce Máry a následném sóle. Hosté si vypracovali dvě šance, ale branku nevstřelili.
Branky: T. Davídek 3, Hedvik. Rozhodčí: Platil. ŽK: 3:3. ČK: Trojan (V. J.). Diváci: 220. Poločas: 2:0.

Sedlec-Prčice: Dařena - Hedvik, Dohnal, Lukáš, Z. Pištěk – L. Pištěk, T. Pištěk, Müller, Nádvorník – T. Davídek, M. Davídek. Střídali: Mára, Šetina.

Vrchotovy Janovice: Dán - Trojan, Kadlec, Rouš, Dvořák – Linhart, Střihavka, Hejný, Sochůrek – Vrkoslav, Němec. Střídali: Čedík, Kněnický.

Čerčany – Votice B 2:3
První zahrozili hosté střelou do tyče, ale do vedení šli domácí ve 20. minutě po pěkné kombinaci. Jenže hosté dvěma slepenými brankami po individuálních akcích skóre otočili. Po přestávce měli domácí více ze hry a v 70. minutě vyrovnali po pěkné akci. O tom, že body poputují do Votic rozhodli hosté v 78. minutě po rychlém brejku.

Branky: Kupša, Hofinger – Dohnal, Hájek, Milan Jonszta. Rozhodčí: Konvička. ŽK: 1:1. Diváků: 70. Poločas: 1:2.

Čerčany: Banga – Horčička, Pánek, Topič, Zahradník – Berka, Jaeger, Horváth, Procházka – Kupša, Hofinger. Střídal: Šedivý.

Votice B: M. Soukup – Šlejmar, L. Budil, Martin Jonszta, Dušátko – V. Budil, Dohnal, Baťha, Hájek – Pohan, Milan Jonszta. Střídali: P. Soukup, Kuneš.

Bílkovice – Miřetice 0:3
Utkání mužstev ze spodku tabulky zvládli lépe hosté.

Branky: Fialka 2, Houdek. Rozhodčí: Mikolášek. ŽK: 2:4. Diváci: 30. Poločas: 0:1.

Bílkovice: Babka – Sladkovský, P. Měchura, J. Šimánek, Komenda – Ptáček, Langer, Voříšek, J. Granát – Fiala, M. Granát. Střídali: Svoboda, Janáček.

Miřetice: Hanuš – Rek, Kopecký, J. Hájek, Kamarýt – P. Čáp, K. Čáp, Lhoták, Fialka – Houdek, Jantač. Střídal: P. Hájek.

18.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Den české historie v Křivsoudově bude letos věnovaný Heydrichiádě.
9

Křivsoudov si zopakuje atentát na Heydricha

Do benešovského pivovaru přijel na inspekci sám arcivévoda František Ferdinand d´Este.

KRÁTCE: Život arcivévody poznají lépe

Nejmenší fotbalová vesnice vyrobila největší překvapení

Benešovsko – Okresní fotbalová sezona začala pohárem, ve kterém došlo i na překvapením. Největší má na svědomí nejmenší vesnice v republice, která má fotbalový klub, Nesperská Lhota, která díky brance Brožíka z penalty, vyřadila Jankov, sestoupivší z I. B třídy. Zápas byl velmi nervózní a rozhodčí Pessr musel hráče krotit, a nakonec v závěru vyloučil domácího brankáře Vladimíra Březnovského, který hraním rukou mimo pokutové území, zmařil jasnou příležitost hostů.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Při bleskové povodni pomáhali dobrovolní hasiči

Vranovská Lhota /OBRAZEM/ – Sbor dobrovolných hasičů z Vranova prokázal svou oddanost pomoci blízkým. Následky bleskové povodně, která ohrozila obyvatele Vranovské Lhoty, odklízeli skoro celý den. Lidé proto děkují dobrovolným hasičům, kteří svou akceschopností projevili odborný přístup a morální kvality.

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Sadská /OBRAZEM/ – Rock of Sadská přinesl mnohahodinovou rockovou smršť s hlavní hvězdou newyorským Pro-Pain a další spoustou domácích i zahraničních kapel.