Teplýšovice v důležitém zápase vydřely tři body

TEPLÝŠOVICE, BRANDÝS NAD LABEM - Chocerady pod trenérem Kuželkou tentokrát bodovaly v Brandýse

5.11.2007

Kouřimského Pavla Královského (u míče) pronásledoval teplýšovický Martin FuksaFoto: Lukáš Suchý

V předposledním kole fotbalové I. A třídy sehrál třináctý SK Chocerady dopolední zápas v Brandýse nad Labem. Jedenáctý Sokol Teplýšovice stál před důležitým úkolem – porazit patnáctou Kouřim.

BRANDÝS NAD LABEM 2
SK CHOCERADY 2

V prvním poločase hosté překvapili kvalitní kombinací, bojovností a velmi dobrou obrannou hrou. Ve 12. minutě předvedly Chocerady perfektní akci. Kuželka vysunul do brejku Stanislava Svobodu a míč po jeho centru napálil jmenovec Miroslav krásně ze vzduchu do sítě – 0:1. Poté se hra odbývala spíše mezi vápny, bez vyložených šancí. Hosté kvalitně bránili a nepouštěli domácí do šancí.

Po přestávce pokračovali Choceradští v dobré hře a domácí si s jejich obranou nevěděli rady. Až v 60. minutě přišel pro Brandýs dar z nebes. Tusjak fauloval ve vápně a domácí z penalty srovnali na 1:1. Hosté ale pokračovali v kvalitní hře a Zbyněk Šimek po standardní situaci nastřelil hlavou břevno brandýské branky. Místo do domácí branky padl ale gól do Choceradské, když v 78. minutě poslal brandýský hráč hlavou míč po centru na zadní tyč do sítě – 2:1. Za dvě minuty ale bylo vyrovnáno. Po standardní situaci vyrazil brankář míč na šestnáctku, kde stál Zdeněk Šimek a hlavou poslal lob do sítě – 2:2. V závěru již dominovaly obrany před útoky a stav se již nezměnil.

Jan Kuželka, hrající trenér Chocerad

„Zápas jsme měli vyhrát a domácí můžou být rádi za remízu. Soupeř má velice kvalitní mladé a běhavé mužstvo. Přesto jsme šedesát minut hráli zodpovědně a plnili pokyny, které jsme si řekli a zaslouženě jsme vedli. Poté jsme na dvacet minut vypadli z tempa, ale závěr byl z naší strany zase dobrý. Jezdili jsme po zadku a bylo na naší hru radost koukat.“

Branky Chocerad: 12. M. Svoboda, 80. Zdeněk Šimek. ŽK: 2/3. Diváků: 50. Poločas: 0:1
SK Chocerady: Bouček – Tusjak, Novák, Zeman, Zbyněk Šimek – Zdeněk Šimek, Říčař, M. Svoboda, Mařinec (46. Benák) – St. Svoboda, J. Kuželka (80. Klír)

SOKOL TEPLÝŠOVICE 2
TJ KOUŘIM 1

Hrál se zápas nevalné úrovně, ve kterém se spíše bojovalo, než hrál fotbal. Domácím vyšel úvod. V
11. minutě se Orsákův centr dostal k Vaňousovi, ten se již připravoval ke střele, ale přiběhl Rybka, míč mu ukopl, ale tak, že skončil v síti – 1:0. Poté se domácí více dostávali do zakončení a Chuchla dvakrát protáhl brankáře Maxiána. Z hostující strany hrozil jen Novotný, ale mezi tyče se dvakrát netrefil. V závěru poločasu měli domácí dvě velké šance na zvýšení náskoku, ale Škvor na malém vápně po centru Chuchly netrefil dobře míč a osamocený Rybka pálil do brankáře.

Ihned po přestávce stihl Teplýšovice trest. První střelu Novotného ještě Zach chytil, ale 53. minutě se již Novotný po Kapicově centru hlavou z malého vápna nemýlil – 1:1. Domácí se však rychle oklepali. Za dvě minuty si na roh Vaňouse naskočil Chuchla a hlavou poslal míč k levé tyči – 2:1. V 77. minutě skončila Snížkova rána z šestnáctky těsně vedle teplýšovické branky. V závěru ještě Škvor po centru Chuchly pálil nad a na druhé straně nastřelili hosté tyč.

Zdeněk Rybka, trenér Teplýšovic

„Vyhráli jsme s odřenýma ušima, i když jsme si vypracovali více vyložených šancí a měli zápas rozhodnout dříve a nemuseli se nervovat až do konce. Brzo jsme vedli a poté neproměnili Škvorem a Rybkou dvě loženky. Hosté vyrovnali ve druhém poločase, ale naštěstí jsme za dvě minuty vstřelili druhý gól po rohu. Závěr jsme už dohráli. Na šance jsme si ale výhru zasloužili. Byl to zápas nevalné úrovně a fotbal krásu nepobral. Kouřim byla nejhorším soupeřem, s kterým jsme v I. A třídě hráli.“

Branky: 11. Rybka, 55. Chuchla – 53. Novotný. Rozhodčí: Štefan. ŽK: Boťa, Škvor, Vaňous, Sahula – Dvořák, Teplý, Kapic, Snížek, Havránek. Diváků: 70. Poločas: 1:0
Sokol Teplýšovice: Zach – Boťa, Ottl, Fuksa, Mládek – Orsák, Chuchla, St. Škvor – Rybka, Vaňous, Podhorský