Zpočátku byl ve hře druhý bod, postupem času ale spíše vysvobození všech aktérů. Utkání fotbalistů Písku a Benátek se zapsalo do historie jako jedno s nejdelším penaltovým rozstřelem. Rozhodla ho až sedmnáctá série. V součtu se dvěma pokutovými kopy domácích v základní hrací době diváci viděli šestatřicet „jedenáctek".

Když Benátečtí v samém závěru utkání museli za stavu 2:2 nuceně střídat zraněného brankáře Ondreje Sakara, z lavičky příchozí Lukáš Michňa určitě netušil, že mezi tyčemi stráví ještě celou půlhodinu. Tak dlouho trvalo, než jeden z týmů ze značky pokutového kopu selhal. „Na podzim to bylo po utkání v Benešově 9:8, ale takhle dlouhý rozstřel jsem ještě nezažil," komentoval hostující trenér Vladimír Sedláček nekonečný penaltový příběh.

S tím, aby se hráči otočili při penaltách dvakrát, se podle svých slov dosud nesetkal ani domácí Ondřej Prášil. „Už to bylo docela dlouhé a pro oba brankáře jistě i únavné. Náš gólman Jakub Rondzik to zhodnotil slovy, že kdyby na něj někdo při zápase vystřelil, třeba i z pistole, tak ho netrefí, protože dneska ho netrefilo vůbec nic," připomněl trenér Písku, že střelci měli jednoznačně navrch.

I když ne úplně všichni. V sedmé sérii Michňa vychytal Helda, jenže Jan Kysela, jedna z několika boleslavských posil hostů, nechal jako přes kopírák vyniknout Rondzika. A tak se jelo dál. A rovnou dalších deset penalt na každé straně. V době, kdy už i diváci žádali jeden a půl bodu pro každý tým a konec maratónu, si Michňa u své levé tyče vyčíhal slabou střelu teprve devatenáctiletého Grobára. Adam Pajer si naopak nedělal problémy a poslal míč pod břevno.

Benátečtí tak čtvrtou výhrou z posledních pěti zápasů opět zvýšili své šance na záchranu v soutěži. „Tím, že jsme vyhráli minulé dva zápasy, se hráči zklidnili, což prokázali i v tomto duelu. K zisku dvou bodů nám v Písku hodně pomohli hráči Mladé Boleslavi, na kterých je vidět kvalita," pochvaloval si trenér hostí nejen bodový zisk.

Dobrovice přitáhla druhou nejvyšší návštěvu soutěže
Jako první tým nad favoritem celé soutěže na jaře alespoň chvíli vedli, nakonec ale ani fotbalisté Dobrovice nenašli recept, jak ukončit už patnáctizápasovou bodovou šňůru Viktorie Žižkov. Před druhou nejvyšší diváckou kulisou aktuálního ročníku ČFL (po utkání Domažlice – Brozany – 1219) padli 1:3.

Dobrovičtí si pod televizní věží zakopali před zhruba čtyřnásobným počtem diváků, než jaký je průměr jejich domácích zápasů. „Bylo to asi dané tím hezkým svátečním víkendem. Navíc na Žižkově chodí tradičně dost lidí. Myslím, že jich bylo dost i od nás a odjížděli spokojení s tím, že se hrál pěkný fotbal," komentoval více než jedenáct stovek fanoušků na tribunách trenér hostí Petr Hejno. Sám si ze zápasu odnesl smíšené pocity. „Je dobré, že jsme domácí dokázali potrápit a měli s námi práci. Na druhou stranu nevezeme ani bod."

Přitom vstup do utkání hostům vyšel, když se po sedmi minutách ujala tečovaná střela Rudolfa. Kodr, který ve snaze zablokovat balon jej poslal do sítě bezmocného Soukupa, ale svou chybu brzy stylově napravil a po rohu vyrovnal. „Pokud uděláte chybu, vážíte si gólu o to více," zářil po utkání, které na domácí stranu krátce po pauze překlopil Trýzna, aby v závěru připojil pojistku Marek. Trenér hostí po utkání uznal, že Viktoriáni jeho tým herně přehráli. Přesto ho mrzela některá individuální zaváhání hráčů a také Miškovského neproměněná šance za stavu 2:1.

Benešovští se lekli čtvrté výhry
Vizitku bodově stoprocentního celku uplynulých tří kol začali také na hřišti Loko Vltavín naplňovat fotbalisté Benešova. Když se ovšem ještě v prvním poločase dostali do dvoubrankového vedení, jako by se vítězství na hřišti jednoho z aspirantů na postup zaklekli. Po rychlém snížení umožnili ve druhém poločase Pražanům obrat na 4:2. „Je potřeba pracovat na plný plyn celých devadesát minut, ne jen na začátku," věděl po utkání trenér poražených Luboš Zákostelský.

Soupeře, který čekal sedm zápasů na jakýkoli bodový zisk, obdarovali na domácím hřišti fotbalisté Králova Dvora. Nad Tachovem přitom dokonce vedli. Jenže pouze minutu. Další šanci se domácím i přes nápor ve druhém poločase podařilo proměnit až za stavu 1:3. Pak už si hosté výhru pohlídali.

Dvojice z Prahy-východ ani tentokrát nezaváhala a drží se v těsném kontaktu s čelem soutěže. Jirenský brankář Fendrich udržel už ve čtvrtém utkání v řadě čisté konto, jeho spoluhráči naopak zatížili to domažlické hned třikrát. Tomáš Matějka poslal svým čtvrtým gólem v posledních třech kolech Zápy v Brozanech do vedení hned v úvodní minutě, definitivně vyhráno měl favorit po neproměněných šancích domácích ve druhém poločase až s pojistkou Kalivody deset minut před koncem.

Kolín protáhl domácí bodový půst už na čtyři zápasy. Prsty v tom měl jarní střelec Štěchovic Batka, který se připomněl po třech kolech a nakonec vítězným gólem zařídil, že hosté vytěží z minima maximum. Pět zápasů čekala na další bodový zisk Čáslav. Na stadionu sestupem rovněž ohroženého Mostu v prvním poločase přežila bez úhony penaltu, ve druhém dokázala poměrně záhy odpovědět na vedoucí gól, v rozstřelu ale přidal další bod severočeský soupeř.

ČFL - 27. kolo

Jirny - Domažlice 3:0 (1:0, 22. Škorvánek, 70. Čepelák, 72. Kocourek), Kolín - Štěchovice 1:2 (0:1, 69. Šourek - 33. Busta, 62. Batka), Most - Čáslav 1:1, pen. 4:3 (0:0, 63. Belej - 70. Nečas), Brozany – Zápy 0:2 (0:1, 1. Matějka, 81. Kalivoda), V. Žižkov - Dobrovice 3:1 (1:1, 21. Kodr, 53. Trýzna, 88. Marek - 7. Rudolf), Táborsko B - Chrudim 0:5 (0:3, 9., 11. a 74. Rybička, 20. Mastík, 84. Hauf), Králův Dvůr - Tachov 2:3 (1:2, 26. a 82. Kraus - 27. Hoffmann, 33. Matas, 54. Kropáček), Písek - Benátky n. J. 2:2, pen. 15:16 (1:2, 29. a 60. Šlehofer z pen. - 43. Polom, 44. Mar. Sedláček), Loko Vltavín - Benešov 4:2 (1:2, 33. a 70. z pen. Šípek, 57. Dvořák, 76. Pozníček - 31. Štancl, 29. Čapek).

19. Brozany 27  3 1 1 22 19:64 12

Mostu bylo odečteno šest bodů za to, že v minulosti nezaplatil za zahraničního hráče. Union 2013 ze soutěže odstoupil, jeho výsledky byly anulovány.