O tom, že Jihočeši odejdou podruhé z posledních devíti kol bez bodu, rozhodla na hřišti Cábelíků branka Milana Petra. Domácí kapitán si po hodině hry našel na zadní tyči centr ze standardní situace a rozhodl. Vítězové tak pokračují ve stíhání vedoucího dua Vltavín – Chrudim.

Neděle byla ve třetí nejvyšší soutěži ve znamení krajských derby. Čtvrté Zápy připomněly Kolínu, že venku od svého prvního výjezdu do Benátek neskóroval ani nebodoval. Tým z Prahy – východ proti prvnímu přemožiteli Chrudimi naopak prodloužil vlastní sérii bez inkasovaného gólu na tři zápasy, sám se prosadil třikrát. Hostům nevyšly především závěrečné minuty úvodního poločasu, kdy lovili míč ze sítě dvakrát v rychlém sledu. První brankou po zranění a devátou v sezoně se na čelo tabulky střelců vrátil zápský kapitán David Kalivoda, který už v nastavení prvního dějství zvyšoval po nacvičené rozehrávce standardní situace na 2:0.

Jirenští fotbalisté po rozvázání spolupráce s trenérem Boevem odčinili pod vedením majitele klubu Josefa Jíchy, kterému dělali asistenty hráč Pokorný a sekretář Přibyl, vysokou domácí porážku dvougólovou výhrou v Čáslavi. Domácí vyšli střelecky naprázdno ve druhém kole po sobě. Z předposledního místa navíc ztratili bodový kontakt s Benešovem.

Červené pro bratry
Celek od Konopiště obratem domácího duelu s Převýšovem zaznamenal druhou podzimní výhru. Oba benešovské góly vstřelil bývalý ligový hráč Laštovka z pokutových kopů, ten rozhodující v poslední minutě. Východočechy může vedle čtvrté porážky v řadě mrzet i vyloučení Tomáše a Jana Labíkových. Starší z bratrů nabídl domácím přesilovku po hodině hry za udeření Laštovky, mladší viděl červenou kuriózně v závěru těsně před svým vstupem do utkání z lavičky za hrubou urážku stejného asistenta, který upozornil na prohřešek před prvním vyloučením.

Hosté z Dobrovice v Benátkách zcela ovládli okresní derby boleslavských nováčků. Svěřenci trenéra Hejna rozhodli opticky vyrovnaný zápas třemi góly v prvním poločase. Před šesti stovkami diváků nakonec vyhráli 4:0 a bodově se na svého soka dotáhli.

Po čtyřech úspěšných kolech přibrzdily Štěchovice. Domažlicím stačil ve vyrovnaném duelu na vyloupení jejich hřiště jediný gól. Osudným se celku od Vltavy stal volný přímý kop, který obrana po hodině hry prodloužila pouze k Braunovi, jehož přízemní nástřel před branku nakonec netečován skončil až za Sňozíkem.

V tomto týdnu čeká účastníky ČFL třetí a na podzim už poslední anglický týden. O sváteční středu je na programu předehrávané 19. kolo – 10.15: V. Žižkov – Táborsko B, Písek – Loko Vltavín, 14.30 Převýšov – Benátky n. J., Kolín – Most, Jirny – Brozany, Domažlice – Králův Dvůr, Dobrovice – Tachov, Štěchovice – Benešov, Union 2013 – Zápy, Čáslav – Chrudim.

12. kolo (14. hrané): Benátky n. J. – Dobrovice 0:4 (0:3, 6. Boček, 32. Vajgl, 45.+1 Volf, 60. Osvald), Štěchovice – Domažlice 0:1 (0:0, 60. Braun), Union 2013 – Písek 1:1, pen. 3:1 (1:0, 34. Janda – 84. Held), Čáslav – Jirny 0:2 (0:0, 61. Pávek, 89. Remeš), Zápy – Kolín 3:0 (2:0, 42. Toms, 45. Kalivoda, 77. Doležal), Benešov – Převýšov 2:1 (0:1, 70. a 89. Laštovka Josef z pen. – 7. Urbanec), Králův Dvůr – Táborsko B 1:0 (0:0, 59. Petr), Tachov – Most 1:0 (1:0, 24. Staněk), Chrudim – V. Žižkov 2:1 (2:1, 18. Řezníček, 36. Rybička – 42. Diop), Loko Vltavín – Brozany 2:0 (1:0, 5. Podzimek, 57. Macháček).

1. Vltavín 14  9 2 3  0 33:12 34
2. Chrudim 14 10 2 0  2 27:11 34
3. Králův Dvůr 14  7 4 2  1 18:8  31
4. Zápy 14  8 2 1  3 26:15 29
5. Domažlice 14  6 2 2  4 23:18 24
6. Písek 14  6 2 2  4 20:16 24
7. Jirny 14  7 0 3  4 23:25 24
8. Dobrovice 14  5 2 1  6 28:19 20