Brahimi Maršovice nepotěšil

Zruč nad Sázavou - Fotbalisté Maršovic, hrající o záchranu v I. B třídě, inkasovali na hřišti na jaře probuzené Zruče nad Sázavou pět gólů, z toho tři jim dal futsalista ligového Benaga Azem Brahimi.

16.4.2017

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Šimáček

ZRUČ NAD SÁZAVOU - MARŠOVICE 5:2 (1:0)

Hosté začali aktivně, ale střela Šacha mířila vysoko nad branku. Poté se dostali do vedení po samostatné akci Brahimiho, který se v malém vápně prosadil přes tři hostující obránce. Do konce první půle pak byli domácí mírně lepší, ale vyloženou šanci už diváci neviděli.

Na začátku druhé půle nejprve dokázali Maršovičtí po rychlém brejku a gólu Šacha vyrovnat, ale chvíli nato neudržel střelu z vápna hostující Pechač a Brahimi byl u míče nejdříve - 2:1. Hattrick dokonal zručský útočník po akci z levé strany a dalším nedůrazu hostující obrany. Žížala ještě krásnou střelou dostal na chvíli Maršovice do hry, ale domácí v útoku velice nebezpeční, si již nenechali výhru vzít a pojistili jí góly Hájka a Ruše - 5:2.

Branky: 15., 52. a 67. Brahimi, 73. Hájek, 83. Ruš - 51. Šach, 71. Žížala. Rozhodčí: Kratochvíl.

Maršovice: Pechač - Matěj Hašek, Bartoš, Kopka, Brabenec (46. Zderadička) - Orsák (60. Laurich), R. Hašek, Dvořák (88. J. Zavadil), Šach - Žížala, Jamrich (74. Řezníček).

Kraj předložil Benešovu smlouvu s chybami

Benešov – Měla to být formalita. Zastupitelé měli schválit radou doporučenou spolupráci Benešova se Středočeským krajem na první fázi severovýchodního obchvatu. Nakonec se z toho ale vyklubala blamáž.

Pálení čarodějnic i stavění májky ovládne benešovský okres

Benešovsko - Tradiční jarní akce, které připadají na poslední dubnový den, jako je pálení čarodějnic i stavění májky, ovládne většinu měst, městysů, obcí i vesnic na Benešovsku.

OBRAZEM: Sněhové vločky ozdobily na konci dubna přírodu na Podblanicku

Podblanicko - Sníh v pátek ráno opět překvapil obyvatele Podblanicka. Ti, kteří po probuzení pohlédli z okna, nemohli skrývat úžas. Bíle zabarvená krajina pod horou Blaník vypadala více než pohádkově, ještě v souvislosti s blížícím se Prvním májem.

Legendární lokomotiva bardotka sveze nadšence

Posázaví – Výletníky i nadšence začne od soboty 28. dubna vozit na trati Posázavského pacifiku legendární lokomotiva řady 749, které se přezdívá bardotka nebo zamračená.