Benešovský dorost si na závěr spravil chuť

Příbram – Dorostenecké béčko Benešova zakončilo zápasem na hřišti Spartaku Příbram svoje působení v krajském přeboru (poslední kolo s Neratovicemi / Byškovicemi má již předehráno). Starší po pěti porážkách za sebou překvapili, díky brankám Luboše Balaty a Brabence zvítězili a skončili na čtrnáctém místě. Mladší jako přeborníci kraje na závěr s osmou Příbramí remizovali. Vlašimští dorostenci měli předposlední kolo s Kročehlavy předehráno. Sezonu zakončí v sobotu doma s Nymburkem.

12.6.2014

Ilustrační fotoFoto: Ivan Vondrák

STARŠÍ DOROST

SPARTAK PŘÍBRAM – BENEŠOV B 1:2

Utkání čtrnáctého s prvním bylo překvapivě vyrovnané. V úvodu měli více ze hry hosté a díky L. Balatovi, který pěkné uvolnění zakončil střelou k tyči, se dostali do vedení. Následně domácí přidali na aktivitě, vypracovali si šance, ale střelu po závaru vyhlavičkoval Breburda z brankové čáry a sólo ze strany Šimáček vyrazil. Ve 38. minutě se Příbramští dočkali vyrovnání, po centru ze strany a zakončení z hranice penalty do šibenice.

Po přestávce se hrála vyrovnaná partie, bez větších šancí, přesto si tři body domů odvezli hosté. To, když se v 63. minutě krásně trefil z trestného kopu Brabenec. Na stavu 1:2 nic nezměnila hlavička Straky z malého vápna do náruče domácího brankáře.

Branky Benešova: 11. L. Balata, 63. Brabenec. Rozhodčí: M. Jarolímek. Poločas: 1:1. Benešov B: Šimáček – Maršík, Korynta, Zach, Maršík, Vl. Pešta – Vycpálek, L. Balata – Breburda (57. D. Pešta, 80. Kopecký), Brabenec (72. Maršoun), Hýbek (57. Říha) – Straka.

MLADŠÍ DOROST

SPARTAK PŘÍBRAM – BENEŠOV B 1:1

V prvním poločase měli favorizovanější hosté řadu šancí, ale proměnili jen jednu v 11. minutě D. Peštou po průniku a střele z 20 metrů. Další příležitosti Janků, Kulhavý, Rozsypal a D. Pešta neproměnili. A tak mohli domácí vyrovnat, když po faulu zahrávali penaltu, ale střelec se netrefil mezi brankové tyče.

Po přestávce měli naopak více šancí domácí, kteří využili otevřenější hostující obrany a dostávali se do zakončení. Loženku z malého vápna ještě brankář Šimáček chytil, ale v 64. minutě již nestačil na střelu útočníka, který si po úniku zasekávačkou poradil se stoperem Konopiským a uklidil míč do sítě.

Branka Benešova: 11. D. Pešta. Rozhodčí: Burian. Poločas: 0:1. Benešov B: Šimáček – Vavrek, Konopiský, L. Dvořák, Petrášek – Kulhavý, Maršoun (72. Vl. Pešta) – Kopecký (41. Tomíček), Rozsypal (63. Brabenec), D. Pešta – Janků.

12.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Hudební program zakončila kapela Telegraf.
89

Telegraf slavil s bývalými členy na pečecké mašince

Příznivci knih i historie navštívili louňovickou knihovnu, aby si popovídali a zavzpomínali.
12

O historii i spisovatelích pohovořili mezi knihami

Právě jsme se narodili

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozené v 21. týdnu v roce 2017.

Marie Rottrová zazpívala v zahradě sázavského kláštera

Sázava /FOTOGALERIE/ - Již desátý ročník Sázavského koncertu se konal v nádherném a magickém prostředí severní zahrady.

Historické centrum Kutné Hory provoněly speciality domácí i mezinárodní kuchyně

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Speciality od domácích pochoutek, přes vysloveně orientální jídla až po biodobroty mohli v sobotu prakticky po celý den ochutnat u celkem čtyř desítek stánků návštěvníci kutnohorského Gastrofestivalu. Ten se odehrál za nádherného, takřka letního počasí v samotném historickém centru města – u chrámu sv. Barbory a v okolí Jezuitské koleje. K ojedinělému gastronomickému zážitku s bohatým doprovodným programem pro dospělé i děti pozval příchozí pořádající Spolek pro obnovu vinařství na Kutnohorsku.

Zelená srdce měst nabízejí prostor nejen k odpočinku

Benešovsko - Park by měl být oázou klidu a naprostým protipólem městského ruchu. Mělo by jít o místo, kde se setkávají lidé různých generací. Místo, kde se potkají sportovci, ale také kulturní nadšenci nebo maminky s dětmi.