Šancí mnoho, ale góly padly až v závěru

Benešov/ V mrazivém podvečeru změřily na umělé trávě síly domácí SK Benešov (krajský přebor) a divizní Marila Votice. Pohledný zápas s mnoha kombinacemi a vyloženými šancemi skončil remízou.

6.3.2008

Bývalý hráč Týnce nad Sázavou Tomáš Havlíček ve votických barvách obcházel mladého benešovského, ještě dorostence, Tomáše Semeráda.Foto: Pavel Šimáček

SK BENEŠOV - SK MARILA VOTICE 1:1

Před zápasem se oba trenéři potýkali s početnou marodkou. Přesto na straně Votic nastoupili bývalý reprezentanti Horst Siegl a Michal Horňák a současný český reprezentant ve futsale David Filinger.
Od začátku se hrálo ve vysokém tempu s pohlednými kombinacemi a mnoha šancemi. Navíc brankář Votic Klíma dokázal opět pobavit hrstku zmrzlých diváků drzími kličkami proti dotírajícím útočníkům ve vlastní šestnáctce. V úvodních dvaceti minutách se usadili Votičtí na polovině Benešova, ale vyprodukovali jen šanci Dohnala, který trefil nohy Plachého po Filingerově centru. Poté se domácí osmělili a byli blízko vedení, ale dvakrát Večera a Čáp nepřekonali tváří tvář Klímu. Na druhé straně se v závěru poločasu neprosadil Siegl po pěkné kombinaci Filingera s Honkou na jeden dotek.
Po přestávce byl v hlavní roli domácí záložník Čáp. Nejprve osamocený po rohu Štěpána přehlavičkoval bránu, poté jeho střelu z vápna vyrazil Soukup nohama a v 67. minutě nastřelil krásnou ranou z dvaceti metrů břevno. Votice zahrozily jen Danielem, který nejprve mířil po brejku vedle a poté sám před Plachým nastřelil tyč. Skóre se poprvé měnilo v 72. minutě, když Koblasa využil špatné malé domů Gazmenda a přehodil vybíhajícího Soukupa. Votice se s prohrou nehodlaly smířit. Nejprve zazdil Gazmend obrovskou šanci po přihrávce Filingra. Vyrovnání nakonec přišlo v 85. minutě, když Filinger překonal Svitáka z trestného kopu.

„Chybělo nám šest lidí, a tak jsme museli stáhnout čtyři dorostence z tréninku. Přesto jsme mimo chaotického začátku podali na svoje možnosti dobrý výkon. Škoda, že jsme neproměnili šance a zbytečně v závěru dostali gól. Na to v jakém složení jsme nastoupili, jsme odehráli kvalitní zápas,“ dodal spokojený trenér Benešova Ladislav Fiala.

„Dobrý zápas, který měl tempo. V naší hře se objevily chyby, které by se za normálních okolností, při plné sestavě, neobjevily. Kluci, co nastoupili, hráli v rámci svých možností. Jsem rád, že se nikdo nezranil a doufám, že se našich pět marodů, co nejrychleji uzdraví,“ přeje si kouč Votic Ivan Čabala.

Branky: 72. Koblasa – 85. Filinger. Rozhodčí: Garaja – Ratajová, Šípek. Poločas: 0:0.

SK Benešov: Plachý (77. Sviták) – Křivohlavý, Chomát, Braný, Koblasa – O. Štěpán, Pěknic, Čáp, Večera (46. Král) – Semerád (46. Podhorský), Prikner.

SK Marila Votice: Klíma (46. Soukup) – Novák (46. Daniel), Gazmend, Havlíček, Horňák – Bareš (77. Neuberg), Filinger, Málek (80. Baťha), Honka – Siegl (77. Novák), Dohnal.

6.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Benešovské gymnázium.

Na studenty táhne, zatím jim pomáhají mikiny

Drahý kov rýžovali účastníci Cesty za zlatem v připravených kádích.
91

OBRAZEM: Zlato rýžovali u Kamberka

Biozemědělství je stále oblíbenější, má ale i odpůrce

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Biopotraviny jsou mezi spotřebiteli stále na vzestupu a najdou se i tací, kteří by nic bez označení „bio" nesnědli. Přesto se mezi zemědělci najdou jak zastánci, tak odpůrci takzvaného biozemědělství.

OBRAZEM: Hledají se majitelé ztracených psů

Benešovsko - Psí útulek v Maršovicích hlásí nárůst ztracených psů. Jen za poslední týden dostala provozovatelka útulku informaci o čtyřech pejscích, kteří hledají svého páníčka.

Kde sehnat peníze na stovku školních tříd? Kraj starostům poradí

Střední Čechy – Jak řešit problémy s nedostatkem míst v základních školách i mateřinkách? Starostům menších měst a obcí, kterých se to týká, se hejtmanství chystá poradit. Navrhla to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) při návštěvě Kladenska. Kraj podle jejích slov chystá školení s informacemi, jak a kde získat peníze na rozšíření počtu učeben nebo na stavbu nových budov.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.