VYBERTE SI REGION

Asistent rozhodčího zkazil Benešovu radost

Třeboň – Po domácí porážce s Domažlicemi jeli v neděli dopoledne divizní fotbalisté Benešova do Třeboně, které se v poslední době nedaří. Hostům se ale před zápasem zúžil kádr o na pět zápasů distancovaného Žáka, přesto nastoupili bojovně naladěni, ale nakonec těsně prohráli.

31.10.2010

Ilustrační fotoFoto: Petr Roubíček

Jiskra Třeboň – SK Benešov 1:0

Nešťastný zápas pro Benešov. V prvním poločase podali hosté kvalitní výkon, měli po většinu času převahu, vytvořili si i dobré příležitosti ke skórování. Ty bohužel promrhali a lacinou brankou ve své síti posadili, hlavně v prvním poločase, hodně mátožné domácí do sedla. Když se Benešovu v závěru zápasu podařilo vyrovnat, gól jim nebyl uznán.

V dušičkovém dopoledni se na třeboňském trávníku první rozkoukali hosté. Dobře jim pracovala středová řada a nebezpečí v útoku znamenal především útočník Turek. Ten v 6. minutě po chytrém vysunutí od Havlíčka trefil po sóle nohy brankáře Skály. Za dvě minuty chyběl Priknerovi po dobrém centru Štěpána před třeboňskou brankou krůček. V 26. minutě obešel benešovský Kučaba tři domácí obránce, ale jeho přihrávku nedokázal u tyče dopravit do brány Turek. O něco později trefil Štěpán z 18 metrů břevno domácí brány a vzápětí stačil vyrazit domácí gólman bombu Kučaby. Ve 38. minutě se dostali domácí z ojedinělé a nenápadné akce před benešovskou bránu a Svoboda je ne příliš povedenou střelou k pravé tyči poslal do vedení.

Druhý poločas nebyl pro oko diváka tolik zajímavý. Domácí si hlídali jednogólový náskok a hostům se přestala dařit kombinace. Přibylo tvrdých zákroků, čehož výsledkem byla cesta sanitkou benešovského Večery do budějovické nemocnice a v nastaveném čase ještě vyloučení jeho spoluhráče Zoubka. Do největší šance druhé půle se v 77. minutě po přímém kopu Štěpána a prodloužené hlavičce od Havlíčka dostal benešovský Bredler. Z malého vápna však nedokázal překonat brankáře. V 83. minutě byl odnesen na nosítkách Večera a hosté, protože už nemohli střídat, dohrávali o deseti. Přesto se jim za dvě minuty nato podařilo vstřelit Havlíčkem gól. Hlavní rozhodčí jej nejprve uznal a ihned nato odvolal. Proč, když dva domácí hráči stáli v té době téměř v bráně a o faul jít nemohlo?! Bohužel to nebyl jediný sporný verdikt sudích. Krátce předtím hlavní arbitr přehlédnul jasnou ruku domácího hráče před svou bránou. V nastavení předvedl zbytečný ostrý zákrok u postranní čáry benešovský Zoubek, za který uviděl druhou žlutou kartu a následně červenou.

„V prvním poločase jsme hráli výborně a soupeře jsme do ničeho nepustili. Jenže z ojedinělé akce netrefil domácí hráč při centru míč, ale Pavel Chomát před brankou uklouzl a domácí šťastně vstřelili jediný gól zápasu. My jsme si také vypracovali šance, ale nedopravili jsme míč do branky. Do druhého poločasu jsme vstoupili ustrašeně a dvacet minut nám trvalo, než jsme se dostali do hry. Poté jsme se začali dostávat více k vápnu, vznikaly standardky. Třeboňští se dopouštěli faulů, hru přiostřili, rozhodčí to však netrestal žlutými kartami. Vyvrcholilo to zraněním Marka Večery, který byl odvezen do nemocnice a první diagnóza zní – natržené vazy v koleni. V závěru dokonce po centru Turka z trestného kopu krásně Havlíček vyrovnal, hlavní rozhodčí odpískal gól, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek a signalizoval postavení mimo hru. Nechápu, jak to mohl být ofsajd, když domácí hráč stál u zadní tyčky. Je to smutné, že nás již ve druhém zápase asistent č. 2 poškodil. Hlavní rozhodčí ale nepískal špatně. Ještě mě mrzí zranění Večery a vyloučení Zoubka, již teď nás bylo málo,“ zlobil se po zápase asistent trenéra Benešova Martin Bárta a našel i pozitivum: „Jsem rád, že jsme do hry dostali dorostence Bredlera a Vrňáka, kteří si nepočínali špatně a určitě v zápase obstáli. Navíc Bredler mohl hned v prvním zápase za áčko vstřelit gól, ale brankář mu radost překazil.“

Branka: 38. Svoboda. Rozhodčí: Janoch – Kubec, Červený. ŽK: Peterek, Příhoda - Zoubek 2. ČK: 90 (+ 4). Zoubek (B). Diváci: 150. Poločas: 1:0.

SK Benešov: Capouch – Chomát (80. Vrňák), Hrubý, Zoubek, Křivohlavý – Kučaba, Šmejkal (65. Večera), Prikner (65. Bredler), Havlíček, Štěpán – Turek.

JAN KLIMOVIČ

31.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Obce už začaly s tvorbou školských obvodů

Talentová soutěž se odehraje v aule základní školy 18. února. Děti se mohou přihlašovat v informačním centru do 11. února.

V Neveklově hledají dětské talentované hvězdičky

Hasiči z ledové vody tahali kolegy

Benešovští profesionální hasiči si ve středu dopoledne při prověřovacím cvičení zopakovali postupy záchrany člověka, pod nímž se probořil led. „Cvičení opakujeme periodicky, jakmile se vytvoří dostatečně silný led," uvedl Jiří Černovský, velitel benešovské požární stanice.

Stát pátrá po majitelích čtyř tisíc domů. Když se nepřihlásí, přijdou o ně

O vydání nemovitostí po sedlácích, emigrantech či obětech války žádají tisíce Čechů ročně. Uspějí jen stovky z nich.

Festival Slunovrat vyhlašuje soutěž pro talentované písničkáře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Pořadatelé nového hudebního festivalu Slunovrat v Sázavě vyhlašují novoroční soutěž pro mladé i starší talentované písničkáře s autorskou tvorbou. Právě teď se mohou zájemci přihlašovat na webových stránkách www.slunovratfest.cz nebo na oficiálním Facebooku akce. Podmínka přihlášky je zaslání tří vlastních nahrávek dramaturgii Slunovratu.