Benešov v emocích prodloužil šňůru

Benešov – Benešovská fotbalová devatenáctka navlékla na vítěznou šňůru osmý korálek a vede tak bez ztráty květinky tabulku. Zápas s Táborskem byl ale dramatický a zbytečně vyhecovaný, podobně jako na jaře, tentokrát ale v závěru strhli výhru na svou stranu benešovští hráči. „Na hřišti i mimo něj byly zbytečné emoce, které zápas dost ovlivnily. Naštěstí to pro nás dopadlo lépe než na jaře," měl radost kapitán Benešova Karel Vacek.

25.9.2014

Vojta Balata (ve žlutém) musel ze zápasu s Táborskem odstoupit již ve 33. minutě pro natažený sval.Foto: Foto: Jiří Kondelík

BENEŠOV – TÁBORSKO 2:1

Nepříliš pohledné utkání, které začalo o půlhodinu později (zpoždění hlavního rozhodčího) mělo jako vždy silný emoční náboj, když hosté měli během utkání neustálé připomínky na adresu rozhodčího.

Domácí jako v předchozích zápasech na soupeře vlétli a vypracovali si šance. Jenže Vlasák po centru Přitasila nezamířil přesně, Straka s Přitasilem nedosáhli na přízemní přihrávku Klauze, slabá hlavička dlouhána Straky skončila po centru Klauze v náruči brankáře hostů Barvy a krásná kličkovaná Klauze byla zakončena nepřesnou střelou. Ve 33. minutě navíc musel odstoupit střední záložník Balata pro natažený sval. Do té doby byl zápas ještě docela pohledný, ale do konce poločasu začalo přituhovat a rozhodčí vytáhl žluté karty pro Vlasáka a táborského Kloce.

První gólový moment přišel v 56. minutě, když po odraženém míči vypálil kapitán Vacek a balón skončil od břevna za brankovou čarou, což asistent rozhodčího Kaucký potvrdil. To ale rozběsnilo hostující lavičku i hráče, kteří se snažili dosti nevybíravým způsobem přesvědčit hlavního rozhodčího, že míč za brankovou čarou neskončil. Gól však platil – 1:0.

Od té doby se rozpoutala na hřišti opravdová bitva, často končící za hranicí pravidel. Táborští značně přitvrdili a Benešovští si nenechali nic líbit. Výsledkem byla rozkouskovaná, nepohledná a nečistá hra, kdy stále někdo z hráčů ležel na ploše a svíjel se bolestí.

V 81. minutě přišel další sporný moment, když rozhodčí odpískal po faulu Vacka penaltu na Benešov, kterou Svojše proměnil – 1:1. Hosty gól nakopl a zle zatápěli domácím, ale bez gólového efektu. A tak nakonec udeřilo na druhé straně. V 85. minutě zakroutil míč Vosáhlo z trestného kopu okolo zdi k pravé tyči, který ještě na brankové čáře tečoval hlavou do branky Straka – 2:1. V závěru již domácí, i přes pětiminutové nastavení, vedení udrželi.

„Podařilo se nám zápas zlomit na naší stranu. I když jsme dostali vyrovnávající gól pět minut před koncem, tak jsem věřil, že ještě vyhrajeme. Měli jsme v zápase daleko víc šancí a gól jsme dostali opravdu z ničeho, remíza nám tak nemohla stačit," věřil do poslední chvíle kapitán Benešova Karel Vacek ve výhru, ale zároveň dodal, že to byl zatím nejtěžší zápas v sezoně.

Branky: 56. Vlasák, 85. Straka – 81. Svojše (z PK). ŽK: 2:2. Poločas: 0:0.

Benešov: Kondelík – Pešta (70. Breburda), Hašek, Vacek, Vosáhlo – Cettl, V. Balata (33. Jírů) – Přitasil, Vlasák, Klauz – Straka. Trenér: Luděk Matoušek.

JIŘÍ KONDELÍK

25.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Parkovací dům. Ilustrační foto.

Třetí patrové parkoviště dostaví ještě letos

Hnojte popelem

Právě jsme se narodili

Benešov - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozené v 17. týdnu v roce 2017.

První máj oslaví lidé spolu s Helenou Vondráčkovou i Jankem Ledeckým

Vlašim - Májové slavnosti oživí opět po roce město Vlašim. Na programu nebudou chybět akce pro děti, ani vystoupení známých, českých umělců. Ti, kteří se nechtějí jen líbat pod kvetoucím stromem, ale touží na prvního máje zažít i zábavu, mohou dorazit do Vlašimi. Na Benešovsku oslavují začátek května doprovodným programem jedině vlašimští.

KRÁTCE: Burza vyhoví milovníkům automobilů

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

Senior taxi mohou nově využít v Poříčí nad Sázavou

Poříčí nad Sázavou - Vedení Poříčí nad Sázavou myslí i na své starší obyvatele. Aby se mohli důchodci flexibilně dopravit na nákupy nebo k lékaři, zařídila obec pro své občany novou službu, Senior taxi.