Benešov u lídra padl penaltou

Hradec Králové – Po dvou těsných porážkách 1:2 v Dobrovici a s Vltavínem čekal v dohrávce na fotbalisty Benešova, kteří se zachraňují v ČFL, lídr tabulky. V dresu hradecké Olympie hraje několik zkušených hráčů v čele s Karlem Pitákem. A právě bývalý slávista vstřelil před přestávkou z penalty jediný gól utkání.

16.5.2017

Rozhodující moment zápasu. Míč po rohovém kopu Olympie ťuknul do ruky benešovského Erika Adjei a z následující penalty Piták rozhodl. Foto: Stanislav Pešek

OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ – BENEŠOV 1:0

Až do nešťastného kontaktu míče s rukou Adjeie v šestnáctce bylo k vidění po jedné velké příležitosti na každé straně. Tu benešovskou spálil Balata na brankáři Frydrychovi. Domácí Bareš sám před Repáněm vůbec netrefil mezi tři tyče.

Ve druhé půli se sympaticky hrající hosté snažili o vyrovnání, do šancí se už ale nedostali. Dvě výrazné po brejcích do otevřené obrany neproměnili ani domácí. Benešov tak potřetí v řadě prohrál o gól.

„Zahráli jsme velmi dobře a nebylo vidět, kdo hraje o postup, a kdo o záchranu. Co je to ale platné, když jsme opět bez bodů. Klukům musím poděkovat za výborný přístup k zápasu. Bohužel o naší porážce rozhodl nešťastný odraz míče po rohu do ruky a následná penalta v závěru poločasu,“ smutnil trenér poražených Pavel Šimáček.

Branka: 44. Piták z pen. Rozhodčí: Janoch. ŽK: Šťastný – Bohata. Diváci: 130. Poločas: 1:0.
Benešov: Repáň – Laštovka, Rataj, Khodulia, Vrňák (82. Zákostelský) – Adjei, Bohata (76. Kulhavý) – Farkaš (88. Kučaba), Skopec, Balata – Ibe (58. Turek).

Autor: Luboš Kurzweil

16.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ze středočeské záchranné služby se Rejvízu zúčastnily dvě soutěžní posádky z Rakovníka a jedna z Berouna. Dále posádky z Benešova, Mělníka a Vlašimi.