Vraždění benešovských neviňátek

Benešov/ Divizní fotbalisté Benešova jdou od porážky k porážce a v nastoleném tempu pokračovali i v domácím utkání s Loko Vltavín Praha.

5.10.2008

Benešovský Roman Křivohlavý (ve žlutém) byl nalepen na útočníkovi Loko Vltavínu Petru Bartůňkovi. Foto: Foto: Deník/ Pavel Šimáček

SK Benešov - Loko Vltavín Praha 0:4

Utkání, hlavně v prvním poločase, přineslo jen boj. Hosté však rychle vstřelili v 6. minutě gól po trestném kopu a hlavičce Pečeni, což domácí zaskočilo, tak, že si za celý zápas nevypracovali šanci. Hosté ale po brance již do poločasu také nic světoborného nevymysleli.

Po přestávce se začal tlačit Benešov dopředu, ale v 64. unikl Socha Holubovi, poradil si i s brankářem Kuncem a do prázdné branky vsítil druhý gól Vltavínu. Domácí padli na dno a hosté si v útoku dělali, co chtěli. Nejprve vytáhl Kunc dělovku Kozáka z trestného kopu. V 74. minutě si narazil Oliva míč a uklidil ho k tyči. Poslední hřebíček do benešovské rakve přitloukl za čtyři minuty Socha po úniku Freislera.

„Byli jsme si vědomi důležitosti utkání a potřebovali jsme konečně vyhrát. Bohužel jsme nezvládli začátek a dostali rychlou branku. Poté jsme se trápili a soupeř nás přehrával ve všech činnostech. My jsme si za celý zápas nevytvořili šanci a neohrozili hostující branku, čili zákonitě dopadlo utkání pro nás špatně. Zápas jsme nezvládli psychicky,“ byl rozčarovaný kouč Benešova Ladislav Fiala.

Branky: 64. a 78. Socha, 6. Pečeňa, 74. Oliva. Rozhodčí: Kotalík. ŽK: Chomát, Turek – Bureš, Kozák, Bartůněk, Freisler. Diváci: 205. Poločas: 0:1.

SK Benešov: Kunc - Hanousek, Holub (79. Braný), Chomát, Křivohlavý – Žák, Bárta, Havlín, Štěpán (71. Bubeník) – Čáp (66. Prikner), Turek.

Místo události:
5.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Pří muzejní noci v Benešově si příchozí poslechli folklorní soubor i ochutnali tradiční marmeládu.
31

Folklor i domácí marmeládu nabídla benešovská muzejní noc

Rekonstrukce bitvy u Lipan.
63

OBRAZEM: Lipanská mohyla ožila proslulou bitvou

Muž se zastal taxikářky, útočník ho pobodal

Kutná Hora - V pátek v půl sedmé večer došlo ke konfliktu mezi čtyřiapadesátiletým mužem a taxikářkou.

OBRAZEM: Modely železnic přilákaly spousty návštěvníků

Pečky - Miniaturní lokomotivy, vagóny a přírodní scenérie. To mohli vidět návštěvníci tradiční výstavy modelových železnic, která je největší v České republice. Tradičně se koná ve stejný termín jako městská akce nazvaná Jede, jede mašinka a je její součástí. Letos tomu nebylo jinak.

Po 75 letech Gabčík a Kubiš znovu v Praze zaútočili na Heydricha

Praha - Po 75 letech dnes znovu českoslovenští parašutisté Jozef Gabčík a Jan Kubiš zaútočili na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zatáčku v pražských Holešovičkách, kudy jeho auto v roce 1942 jelo a která byla později přestavěná, nahradila pro historickou rekonstrukci nedaleká v Zenklově ulici. Akci přihlížely stovky lidí. Výročí připomíná také vojenský tábor v Libni, jeho součástí je i replika stíhačky Spitfire.

Policisté jsou v pohotovosti, aby ohlídali Prahu

Praha – Hned několik velkých akcí (s očekávanou velmi početnou návštěvou) i sportovních utkání zaměstná o víkendu pražské policisty. Ti nejen budou zajišťovat bezpečnost návštěvníků, veřejný pořádek a plynulost dopravy, ale jejich specialisté spolupracovali s pořadateli už při přípravě konkrétních opatření a poskytovali jim i potřebné poradenství. Připomněla to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.