Pelhřimov – Fotbalisté divizního Benešova pomalu chytají formu, když si po výhře nad Libuší v neděli poradili i s divizním Pelhřimovem na jeho hřišti.

20.2.2011

Ilustrační fotoFoto: Petr Roubíček

Pelhřimov – SK Benešov 2:4

Benešov vletěl do zápasu jako uragán, výborně se pohyboval, kombinačně převyšoval domácí o „parník“ a nabídnuté příležitosti efektivně proměňoval. Nejprve Veinlich vyzkoušel hlavou kvality brankáře Krcha a vzápětí po rohu hlavičkoval do břevna. V 15. minutě již dostal Benešov do vedení O. Štěpán, polovysokou dobře umístěnou střelou. O chvilku později neměl Krch na dobře umístěnou Priknerovu střelu nárok – 0:2. Na druhé straně zahrozil po trestném kopu Liška. Po půlhodině hry tečoval Turek centr Veinlicha a Krch potřetí lovil míč ze sítě.

Po změně stran se Pelhřimov výrazně zlepšil. Přesto ho Veinlich po nedorozumění počtvrté potrestal. Poté Benešov polevil a výsledkem byly dvě domácí branky. Nejdříve se zblízka prosadil dorážkou Liška a za deset minut upravil na konečných 2:4 Krtek po rychlé akci a křížné střele.

Benešovský trenér Jaroslav Tesař pěl na mužstvo chválu. „Především první půle byla z naší strany kvalitní, když jsme vstřelili tři branky a ještě další šance neproměnili. Chvíli po přestávce jsme dali čtvrtý gól, ale domácí to nezabalili, snažili se a i díky štěstí a naší lehkovážnosti, stav zkorigovali,“ dodal trenér k zápasu a poznamenal k přípravě, ve které se mužstvu zpočátku nedařilo, ale teď se karta otáčí: „Příprava byla letos dost tvrdá, takže výsledky v lednu ani být nemohly. Teď je již na klukách vidět, že únava pomalu odeznívá, jdou do rychlosti a výbušnosti, což se projevuje i na hřišti. Byl bych hrozně rád, kdybysme formu načasovali na mistrovská utkání,“ přeje si kouč.

Branky: 59. Liška, 68. Krtek – 16. Štěpán, 22. Prikner, 32. Turek, 52. Veinlich. Rozhodčí: Reich. ŽK: Čihák (P). Poločas: 0:3.

SK Benešov: Capouch (46. Tlamicha) – Chomát (60. Komárek), Hrubý, Zoubek, Žák – Kučaba (60. Prikner), Havlíček (46. Šmejkal), Prikner (46. Šefrna), O. Štěpán – Turek, Veinlich.

20.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Královské stříbření Kutné Hory.
133

OBRAZEM: Odpoledne na stříbření přineslo turnaje. Publikum bavil Henzlin Žito

Na dvě stě nadšenců se sešlo v kamberské hospůdce poslechnout si známou, dechovou kapelu z televize.
65

Šebířovští pionýři přijeli slavit do kamberské hospůdky

OBRAZEM: Dětské hry hostil Čínský pavilon v zámeckém parku

Vlašim – Zábavné odpoledne si užily děti v zámeckém parku ve Vlašimi. Zadovádět si mohly na lanové dráze, nechybělo ani skákání v pytlích či házení na terč. Mladé dobrodruhy také zlákalo zastavení s bubny, kde si mohly zarámusit na speciální drumbeny.

OBRAZEM: Královské stříbření Kutné Hory

Kutná Hora - Velkým průvodem začalo v sobotu ráno Královské stříbření Kutné Hory.

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.