Uhlířské Janovice – Benešov B 2:2

V úvodu zápasu zaváhali benešovští stopeři, ale domácí hráč z šestnáctky pálil vedle. Hosté podnikali rychlé brejky, ale Hanouskovi po přetaženém centru chyběly milimetry, před Moravcem upálil obránce míč na roh. Po jeho zahrání vyskočil nejvýše Večera a hlavou dostal v 9. minutě Benešov do vedení. O chvíli později fauloval Zoubek v šestnáctce a Bohatec se z penalty nemýlil – 1:1. Vzápětí opět chybovali hostující stopeři, ale osamocený Wolf přehodil jak Tlamichu, tak branku. Hosté hrozili hlavně Kačírkem, který ale dvakrát v koncovce zklamal. To domácí byli do poločasu úspěšnější. Nejprve sice neproměnili situaci dva na jednoho, ale ve 41. minutě se již Stoupa po rohu a dorážce z malého vápna prosadil (ofsajd?) – 2:1.

V úvodu druhé půle mohlo být rozhodnuto. Jenže domácí po brejku ani natřikrát nepřekonali Tlamichu, když jeho počínání stopeři jen nehybně přihlíželi. To jakoby hosty nakoplo. Prikner po samostatné akci z úhlu nastřelil brankáře a po akci Šmejkala přehodil Štěpán brankáře, ale míč skončil na břevně. Po hodině hry se již Benešovští dočkali, Kačírek zpětnou přihrávkou vyzval Benáka ke skórování, a ten pod brankářem vyrovnal. V závěru ale měli blíže k výhře Janovičtí. Nejprve Tlamicha vyrazil ze šibenice střelu z dvaceti metrů. V 82. minutě zahrával Bohatec druhou penaltu nařízenou za faul Moravce, ale Tlamicha střelu vyrazil a udržel pro Benešov cenný bod.

„První poločas jsme nehráli dobře. Směrem dopředu to šlo, ale vzadu jsme měli obrovské díry a rychlonozí domácí útočníci nás přehrávali. Ve druhé půli se naše hra evidentně zlepšila. Přesto měl soupeř v zápase více šancí, protože byl na nás vyvíjen obrovský tlak a kopalo se proti nám nespočet trestných kopů. K výkonu rozhodčích se ale nechci vyjadřovat. Proto je pro nás bod z venku určitě dobrý,“ oddechl si po utkání trenér benešovské rezervy Zdeněk Machač.

Branky: 15. Bohatec (z PK), 41. Stoupa – 9. Večera, 60. Benák. Rozhodčí: Berovič. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 2:1.

SK Benešov B: Tlamicha - Přibyl, Večera, Zoubek (46. Šmejkal), Fuksa – Kačírek, Hanousek, P. Štěpán, Moravec - Benák, Prikner (75. Komárek).