VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Benešovská skupina se rozjíždí

Benešovsko – Devět okresních fotbalových týmů (Sokol Teplýšovice, SK Posázavan Poříčí nad Sázavou, Sokol Nespeky, Sokol Sedlec–Prčice, Sokol Kondrac, Sokol Chotýšany, SK Chocerady a nováčci SK Marila Votice B a Sokol Zdislavice) z celkových čtrnácti vkročí o víkendu do bojů v I. B třídě, skupiny D, sezony 2011/20012. A to ještě okresní mužstva doplňuje Sázava, která sice patří do okresu Benešov, ale fotbalově do Kutné Hory. Nahlédli jsme pod pokličky vařících se hrnců a zjišťovali, jak jsou mužstva na sezonu připravena.

26.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Foto: Robin Novák

1. Jak probíhala krátká letní příprava před sezonou?

2. Kdo přišel a odešel z mužstva?

3. Cíl do sezony.

Sokol Teplýšovice, trenér Petr Chomát

1. S přípravou na sezonu jsem poměrně spokojený, hráči poctivě přistupovali k jak tréninkovým jednotkám, tak k zápasům. Prohráli jsme s béčkem Benešova 2:4, následně porazili Petrovice u Sedlčan 7:2, se Zbraslaví remizovali 2:2 a prohráli v generálce s Podlesím 0:5, ale tam jsme jeli po našich oslavách v Teplýšovicích a chyběli nám někteří hráči.

2. Z dorostu přišli Heřmánek a Pejša (ještě dorostenec) a Michal Kačírek z Benešova. Odešel Richard Kyselka do Poříčí a Janu Hušbauerovi skončilo hostování. Chci stavět mužstvo hlavně na domácích hráčích a zabudovat do sestavy další dorostence jako v loňské sezoně Krále s Jirkou Dřízalem. Není umění dělat fotbal s hotovými hráči, dám raději šanci mladým, ať se ukáží.

3. Mužstvo má na to, aby hrálo na špičce tabulky, pokud bysme vyhráli soutěž, tak bychom se nebáli postupu. Myslím si, že mužstvo po doplnění jednoho nebo dvou hráčů, může I. A třídu hrát.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou, nový trenér Petr Čermák

1. Tréninková morálka byla poměrně dobrá a kluci, pokud jim to dovolila práce a zdravotní stav, tak na trénink přišli. V přípravných zápasech jsme vyhráli turnaj v Nespekách, prohráli s Podolím 0:1, porazili Struhařov 6:2 a v generálce Popovice 8:0.

2. Mužstvo opustil trenér a zároveň hráč Roman Filip, který odešel do Louňovic pod Blaníkem, David Sysel zamířil do Struhařova, kvůli zdravotním problémům skončil Tomáš Naňák, v rekonvalescenci po operaci vazů v koleni je Jan Stibůrek. Přišel Richard Kyselka z Teplýšovic, z hostování se vrátili Petr Bouška ze Sedlce–Prčice a Vladimír Pavlečko z Miřetic, z Rakouska dorazil Pavel Borovec, ten má ale zatím problémy s achilovkou. Během přípravy trápili hráče lehčí problémy a snad se všichni dají do začátku sezony do pořádku.

3. Chceme hrát útočný kombinační fotbal, který se bude divákům líbit a mám bude přinášet úspěch, což je být do pátého místa v tabulce. Pokud chce trenér takto hrát, musí mít na to hráče, a ti věřím, že v Poříčí na tuto hru jsou. To doufám ukážeme hned v pátek navečer (dnes), když přivítáme Sázavu, kde jsem dříve působil.

Sokol Kondrac, trenér Jiří Janouš mladší

1. Přípravu jsme zahájili jako již tradičně krátkým soustředěním v Kondraci zakončené utkáním s Jílovým (I. A třída) výsledkem 0:0. V dalších utkáních jsme vyhráli turnaj v Mezně po výsledcích 7:1 s Meteorem Tábor (I. B třída Jihočeského kraje) a 5:1 nad Meznem (III. třída). Následovala remíza 2:2 v Jankově s nováčkem okresního přeboru, který mě osobně velmi příjemně překvapil svou hrou, vyhráli jsme v Miřeticích 17:1, které nás bohužel vůbec neprověřily a remizovali jsme 2:2 v Březnici (I. B třída). Přestože jsme rozšířili kádr o nové tváře, účast na trénincích ani zápasech nebyla ideální. Ani jedno utkání jsme neodehráli v plném počtu a o vlastní síle a kvalitě se přesvědčíme až v mistrovských utkáních. Někteří hráči mají pracovní povinnosti, které jim nedovolují více trénovat, ale přesto bylo absencí opravdu příliš mnoho.

2. Z kádru, který se na jaře zachránil v I. B třídě již u nás nejsou David Turek z Čechtic a Honza Jaroš z Vlašimi. Za „A“ mužstvo již ze zdravotních a pracovních důvodů nebude stabilně nastupovat dlouholetá opora brankář Pavel Kňazík. Naopak novými tvářemi jsou brankář Zdeněk Císař z Načeradce, Víťa Müller ze Zdislavic, Josef Přitasil z Miřetic, navrátilec Petr Pavelka z Načeradce a stále jsme se s Vlašimí nedohodli na hostování Karla Houdka, který u nás absolvoval celou přípravu a máme o něj také zájem.

3. Po loňské nevydařené sezóně, bych měl asi mluvit o záchraně, ale vzhledem k jasnému posílení jsem přesvědčen, že mužstvo má kvalitu a charakter hrát v horní polovině tabulky. Pokud bychom hráli o záchranu, bylo by to nejen pro mě, ale celé vedení kondrackého fotbalu obrovské zklamání. Přeji si, aby se nám povedl vstup do soutěže a hráči fotbalem bavili nejen sebe, ale i fanoušky, kteří se na náš fotbal přijdou podívat.

Sokol Nespeky, trenér Petr Novotný

1. Začali jsme 19. července a trénovali dvakrát týdně s víkendovými zápasy. S Podolím jsme remizovali 3:3, na domácím turnaji jsme byli druzí, se Strašnicemi vyhráli 5:2 a v generálce porazili vysoko 9:0 Stránčice. Příprava splnila svůj účel, což se doufám odrazí v mistrovských zápasech.

2. Snažili jsme se s výborem přes léto mužstvo okysličit třemi nebo čtyřmi hráči a zvýšit konkurenci. To se povedlo na šedesát až sedmdesát procent. Přichází zkušený Jirka Maršoun, který mám i přes jeho věk pomůže, dále jednáme o příchodu Kamila Kulhavého a podařilo se nám získat útočníka Matěje Doubka z Radimi, který naposledy hrál za Kouřim. Na přestup odešel Kapr do Kamenice, na hostování Presl do Miškovic a skončil u nás Maslák.

3. Přál bych si hrát v popředí tabulky i s ohledem na kádr, ve kterém by se měla zvýšit konkurence.

SK Chocerady, sekretář a hráč Jan Vycpálek

1. Letní příprava začala 19. července za účasti většiny hráčů. První týden jsme chodili běhat po okolí, postupně jsme se přesouvali na hřiště k obratnosti a práci s míčem. U týmu se před sezonou vyměnil trenér, kdy Dana Brožka nahradil Jan Machara, pro kterého Chocerady nejsou neznámým prostředím, protože před dvěma lety zde působil jako hráč. Skoro celá příprava byla společná pro áčko, béčko i dorost z důvodu poznání „potenciálu“ hráčského kádru. Účast na trénincích i zápasech byla, jak už bývá zvykem, často narušena dovolenou hráčů. Sehráli jsme zápasy proti Ondřejovu (7:0), druzí jsme byli na turnaji v Ostředku, prohráli se Sokolem Zvole 3:4, porazili Hrusice 9:1 a remizovali s Mnichovicemi 2:2. Až sezona ukáže, jaká byla příprava ve skutečnosti.

2. Kádr opustil pouze Dan Janovský (ukončil hostování). Zbytek týmu se nezměnil, podařilo se udržet Ondru Mastného z Benešova i kluky ze Senohrab. Natrvalo se do týmu připojili dva končící dorostenci a ostatní v přípravě ukázali, že mohou o sestavu také bojovat.

3. Hlavním cílem do sezony je stabilizace mužstva a postupné začleňování dorůstajících dorostenců. Skupina bude dost složitá, neboť se počet derby postupem Zdislavic, béčka Votic a Sázavy ještě znásobil. Pro diváky jistě lákavé, ale v těchto zápasech se může stát cokoliv a myslím, že letos bude vše ještě vyrovnanější, než tomu bylo v loňském ročníku.

Sokol Sedlec-Prčice, sekretář Karel Pištěk

1. Letní přípravu začali hráči pod trenérem Rybkou 15. července, sehráli jsme šest přípravných zápasů se soupeři z I. A tříd, Okresního a Krajského přeboru. Vyhráli jsme domácí turnaj, ve kterém jsme ve finále porazili Sedlčany. S morálkou v mužstvu jsem spokojený, hráči poctivě přistupovali k tréninkům i přípravným zápasům. V generálce na mistrovskou soutěž jsme porazili nováčka I. B třídy Dublovice.

2. Hostování prodloužil z Jesenice jarní střelec Josef Růzha, Hanibal z Mirošovic a vrátili se tři odchovanci sedleckoprčické kopané Jelen a bratři Milan a Marcel Nouskové. Na hostování odešli P. Bechyně do Jistebnice, M. Prchlík do Vrchotových Janovic, M. Raček do Třeboně, P. Bouška se vrátil do Poříčí nad Sázavou a aktivní fotbalovou kariéru ukončil Zdeněk Pištěk, čímž bych mu za klub chtěl poděkovat.

3. Cíle do sezony jsou v Sedlci-Prčici jasné. Chtěli by jsme navázat na jarní výkony loňské sezony a hrát klidný střed tabulky. Chceme se prezentovat agresivní, rychlou tempo hrou, protože máme mladý tým a hrát pro naše věrné fanoušky.

Sokol Chotýšany, trenér Ivan Suchomel

1. S přípravou nejsem vůbec spokojený, kompletní jsme se nesešli ani na jeden přípravný zápas, natož pak na trénink. Naopak několik tréninků jsme museli zrušit, protože trénovat ve třech, to vážně nejde.

2. Odešel, bohužel, Jirka Hampešt, který upřednostnil návrat do mateřských Maršovic, z béčka Benešova přišel Honza Moravec, jinak je kádr beze změn.

3. Přáním je, abychom neměli sestupové starosti, nakolik je ale vzhledem k „nulové“ přípravě reálné, to ukáží až zápasy. Taky to může být jeden velký průšvih.

Nováček Sokol Zdislavice, trenér Ladislav Fiala

1. Postup mimo pořadí prodloužil přípravu o tři týdny. Začali jsme 24. července a do přípravy se zapojilo 24 hráčů, kteří se postupem času zredukovali na dvacet, z nichž šestnáct bude k dispozici na utkání prvního mužstva a zbytek bude hrát za B mužstvo. Tréninková morálka byla poměrně dobrá a přesáhla 80 procent účasti hráčů na trénincích. Sehráli jsme šest přípravných zápasů s mužstvy z Okresního přeboru se střídavými úspěchy.

2. Filozofie klubu je postavena na vlastních odchovancích a od toho se také odvíjelo doplnění hráčského kádru. Přestože možnosti byly, zrealizovalo se jen hostování zkušeného Aleše Doležala z Teplýšovic a tří dorostenců Vlašimi. Odešel jen Vít Müller do Kondrace. Mrzí mě vážné zranění Pavla Žáka v posledním přípravném zápase. Mimo hru bude asi devět měsíců.

3. Nečekaná možnost postupu (pozn. ze 4. místa Okresního přeboru) vyvolala v kolektivu předsevzetí, poprat se s naskytnutou příležitostí a dokázat si, že mužstvo má na to krajskou soutěž hrát.

Nováček, SK Marila Votice B, sekterář Pavel Bradáč

1. Přípravu na sezonu vedl trenér divizního A mužstva Ivan Pihávek, společně s Radkem Baťhou. Na tréninky chodilo 12 až 15 hráčů. V přípravných zápasech se mužstvu velmi dařilo a mělo stoprocentní úspěšnost, když zvítězilo na turnajích ve Struhařově a Tochovicích a po porazilo Dublovice 8:1 a Kosovu Horu 7:3.

2. Kádr mužstva, které postupovalo, zůstal beze změn a je vhodně doplňován volnými a málo vytíženými hráči divizního A mužstva, které se stalo před sezonou farmou Příbrami.

3. Cílem je hrát střed tabulky, určitě nechceme bojovat o udržení v soutěži.

Autor: Pavel Šimáček

26.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Peníze. Ilustrační foto.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Kolona tanků v srpnu 1968 zamířila od nádraží přes železniční přejezd do Kondrace.
9

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

OBRAZEM: Parní lokomotiva Ušatá projela Posázavím

Posázaví - Výletníci a především milovníci lokomotiv mohli být v sobotu nadšeni. Přes Benešovsko, a hlavně Posázavím, projela parní lokomotiva přezdívaná Ušatá. Cestující ale nemuseli ujet celou trasu z hlavního města až do Kácova. Během cesty mohli využít zastávky u zajímavých turistických míst okresu a užít si tak výlet naplno.

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení