Benešov – Vstup do baráže o II. ligu se benešovské basketbalové rezervě žen vydařil, když si o víkendu dvakrát poradila s Českými Budějovicemi.

10.5.2011

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

České Budějovice - Benešov B 56:60

Začátek zápasu byl nervózní. Oba celky si až příliš uvědomovaly důležitost prvního utkání ve skupině a první čtvrtinu předváděly hru s velkým množstvím chyb (15:12). Začátek druhé desetiminutovky patřil hostujícím hráčkám a otočily stav (15:16). Poté se vedení přelévalo, nikdo se bodově neutrhnul, a tak v poločase byl stav 32:32.

Až do 27. minuty každý chvilku tahal pilku. V konci čtvrtiny se přece jen prosadily hráčky Benešova a do poslední části si nesly vedení o pět bodů (45:50). Ve čtvrté čtvrtině se rozpoutal lítý boj o každý míč. Domácí hráčky velkou obětavostí se snažily náskok soupeře zlikvidovat, což se jim v 37. minutě podařilo. Závěr ale vyšel Benešačkám, které nepřipustily domácí vedení, a hned první ztrátu Budějovic potrestaly košem. Poté domácí děvčata dvakrát úmyslně faulovala, hostující hráčky ze čtyř trestných hodů dva proměnily a rozhodly tak o svém vítězství.

Trenér Benešova Jiří Mazur drama zhodnotil. „V Budějovicích je vždy utkání velmi těžké, což se potvrdilo. Chtěli jsme vyhrát a vytvořit si tak dobrou výchozí pozici. O to víc nám to ale svazovalo ruce. Na můj vkus jsme udělali velké množství chyb a měli spoustu ztrát. A ani bojovností jsme se v prvním poločase domácím nevyrovnali. V půli jsme si řekli co musíme změnit a hlavně, že to utkání musíme odbojovat. Holkám jsem věřil a nezklamaly. Domácí hráli na samé hranici únosnosti a o to víc byl zápas náročnější. Holkám patří dík, že utkání odbojovali, neboť co se týče basketu, moc krásy zápas nepobral.“

Body Benešova: J. Němcová 16, L. Mazurová 14, Mašková 12, Kotová 6, Remešová 4, Richtrová 3, Mašková 2, Brázdová 2, T. Němcová 1. Trojky: 2:0. TH: 18:14 - 17/10. Fauly: 23:17. Čtvrtiny: 15:12, 17:20, 13:18, 11:10.

Benešov B - České Budějovice 83:50

V benešovské hale se hrálo úplně jiné utkání v Budějovicích. Jen první dvě minuty se domácí děvčata s hosty přetahovala. Potom si již Benešačky začaly budovat své vedení. A to hlavně rychlým přechodem na útočnou polovinu a také velmi úspěšným zakončováním útočných výpadů. Několikrát rozebraly hostující obranu jako Lego a dávaly jednoduché body. Vše bylo podpořeno výbornou obranou (18:11). Vstup do druhé čtvrtiny měly domácí hráčky vynikající a během prvních tří minut navýšily vedení o dalších jedenáct bodů (29:11).Ve svém soustředěném výkonu pokračovaly i nadále a nedovolily svému soupeři se přiblížit na menší než šestnáctibodový rozdíl.

Ve třetí části hry se sice budějovické hráčky dostaly na rozdíl dvanácti bodů. Jenže přišel další silný úsek Benešaček, které poslední tři minuty vyhrály 11:3 a definitivně zlomily odpor hostů z Budějovic. V poslední části utkání se nic nepředvídatelného nepřihodilo. jen domácí děvčata přibalila hostujícím hráčkám ještě nějaký ten bodík na cestu navíc.

Trenér benešovských děvčat Jiří Mazur byl spokojen. „Předzápasovou taktiku splnily holky do posledního puntíku. Od začátku byly stoprocentně koncentrované na hru, což bylo na palubovce vidět. V první půli jsme udělali minimum chyb, a to byl základ našeho úspěchu. I když se soupeř snažil až do sedmadvacáté minuty s výsledkem něco udělat, nedovolili jsme mu to. Naopak jsme jeho téměř každou chybu trestali. To, že je výsledek takový, jaký je, je zásluha všech jedenácti hráček, byť to podle bodů vypadá jinak. Holky totiž naše podkošové hráčky dokázaly perfektně uvolnit do lehkých střel. Děvčatům děkuji a pokud zopakujeme výkon i dalších utkáních budu velmi spokojený.“

Body Benešova: L. Mazurová 28, M. Mazurová 25, Mašková 9, Remešová 6, Brázdová 6, Votrubová 5, Maršíčková 2, T. Němcová 2. Trojky: 1:7. TH: 31:16 - 20:14. Fauly: 18:22. Čtvrtiny: 18:11, 28:19, 21:12, 16:8.