Arsenal na body s Turnovem nedosáhl

Neveklov – Futsalisté Arsenalu Benešov nevstoupili do druhé ligy dobře. Po remíze s Litoměřicemi a porážce s Mělníkem nestačili ani v pátečním podvečeru doma na Turnov.

15.10.2011

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

Arsenal Benešov – Turnov 3:5

Arsenal měl do zápasu raketový vstup, když po patnácti vteřinách rozvlnil síť Chlasták po přihrávce Šmejkala. Následně byli nebezpečnější rychlonozí hosté, ale brankář Kondrát, někdy i se štěstím držel naděje Arsenalu na dobrý výsledek. V 9. minutě měl na druhé straně možnost zvýšit Šindelář, ale netrefil zívající branku, a tak udeřil Turnov, když po chybě Pohorského vyrovnal po sóle V. Hurt.

Domácí šli ale ještě jednou do vedení, když Šmejkal otřel míč o tyč. Jenže vzápětí z brejku vyrovnal Jaček. Následovaly šance na obou stranách, na domácí měl největší Charvát, ale ani nadvakrát nepřekonal ležícího brankáře. A tak v závěru poločasu trestali hosté potřetí.

Po přestávce vyvinul Arsenal tlak za vyrovnáním, ale chyběl klid v koncovce i potřebné štěstí. Hosté spoléhali na brejky a Jaček vsítil čtvrtý gól. Domácím nepolevovali ve snaze, ale již se jim podařilo jen hlavičkou Šmejkala po trestném kopu Chlastáka snížit. Závěrečný tlak přišel vniveč, naopak hosté trestali popáté.

Trenér Arsenalu Otto Kovář po zápase nezářil. „Již první půle nám napověděla, že soupeř je na nás dobře připraven. Přesto jsme do vstoupili dobře a již v první minutě vedli. Další šance jsme ale bohužel neproměnili a po hrubých chybách v obraně inkasovali tři laciné branky. Ve druhém poločase jsme soupeře zatlačili do defenzivy a měli několik ložených příležitostí, ale pokud nejsme schopni dát gól ani do prázdné brány, těžko můžeme pomýšlet na lepší výsledek. Soupeř hrál zkušeně a musíme mu pogratulovat k vítězství, protože nás bohužel zradila koncovka.“

Branky a asistence: 1. Chlasták (Šmejkal), 15. Šmejkal (Pohorský), 32. Šmejkal (Chlasták) – 12. V. Hurt, 16. Jaček (Pařízek), 19. D. Hurt (V. Hurt), 28. Jaček (D. Hurt), 36. Pařízek (Kratochvíl). ŽK: 0:3. Poločas: 2:3.

Arsenal Benešov: Kondrát – Chlasták, Pohorský, Hampešt, Šindelář – Žáček, Šmejkal, Charvát, Šimáček.

15.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Czech Floyd v Benešově.
25

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Stovky diváků sledovaly tradiční středověkou bitvu ve Vodním hradě v Budyni nad Ohří.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Železný dědek se jede na nové trati

Maršovice - Předposlední neděli v srpnu již tradičně startuje jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice nesoucí název Železný dědek. Z důvodu probíhající modernizace dálnice D1 jsou však na velké části tradiční trati se startem a cílem v Soběhrdech naplánovány objízdné trasy, a tudíž museli organizátoři pro letošní rok zvolit úplně novou trať na Neveklovsku. „Závodníci v neděli odstartují z Maršovic a dle příslušné kategorie absolvují stanovený počet okruhů o délce 15,6 kilometrů. Nová trať je technicky a fyzicky velmi náročná a všechny závodníky náležitě prověří,“ říká ředitel závodu Tomáš Povolný.