VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soutěž láká podvodníky

Benešovsko/ Oficiální tým výrobce čokolád nedává v žádném případě skutečným výhercům peníze v hotovosti a ani nepožaduje jejich rozměnění

10.3.2008
SDÍLEJ:

Modrá hvězda za oknem láká podvodníky k okradení obyvatelFoto: Deník/ Ladislav Jerie

Podvodníci oprášili starý trik, který citelně postihl řadu občanů nejvíce před dvěma roky. Do „módy“ se kromě fiktivního vracení přeplatků za elektřinu či vodu, údajné dopravní nehody příbuzného, jenž potřebuje peníze na opravu auta, nebo dalších záminek, jak se dostat především seniorům do domácnosti, vrací výhra v soutěži s čokoládovou hvězdou.
„Oficiální tým Orion je složen z několika členů. Vždy je v jeho čele moderátor, kterého lze každodenně po dobu soutěže sledovat v televizi. Tím nejdůležitějším znakem je, že pracovníci týmu Orion v žádném případě nepředávají ani nepožadují po soutěžících peníze v hotovosti,“ varovala před podvodníky Zuzana Pidrmanová z policejního prezidia. Letošní soutěž skončí 28. března a hlavním znakem legálního týmu je, kromě reklamního vozidla, fakt, že případného výherce osloví zásadně v pracovních dnech mezi 17. a 21. hodinou.
Společné upozornění policie a organizátora vychází ze zkušenosti z minulých let. „Při rozpracování podvodů a krádeží, páchaných zejména na starších osobách, bylo zjištěno, že v rámci první vlny Hvězdné soutěže Orion v roce 2003 po celé České republice jezdily osoby, které se v domácnostech s vylepenou čtyřcípou Orion hvězdou v okně představovaly jako zástupci soutěže a podvodným chování vylákaly od poškozených osob peníze, nebo po vstoupení do bytu okrádaly jejich majitele o finanční hotovost a cenné předměty,“ upřesnila republiková policejní koordinátorka prevence.
Majetkovou trestnou činnost páchaly obvykle vícečlenné skupiny osob a to i v době po skončení soutěže. I když se první kolo soutěže realizované společností Nestlé Česko uskutečnilo v roce 2003, největší nárůst podvodného chování se znaky této soutěže zaznamenala policie v roce 2006.
„Všechny soutěžící, kteří se do akce v letošním roce zapojují, proto vyzýváme, aby si pečlivě prostudovali pravidla Orion Hvězdné soutěže, a na jiné podobné nabídky nereagovali. V případě, že se s podvodným týmem setkají, je potřeba jeho výskyt ihned ohlásit policii na linku 158,“ dodala Zuzana Pidrmanová s tím, že na možnost podvodu je potřeba upozornit především starší členy rodiny.

Autor: Ladislav Jerie

10.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

FNL, Vlašim - Varnsdorf 4:1.
9

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení