VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

28.4.2016

Policie pátrá po padesátiletém muži z Hradištka

Posázaví – Kriminalisté od úterý 26. dubna pátrají po pohřešovaném Lumíru Bukačovi z Hradištka pod Medníkem.

28.4.2016

Při dopravní akci pomáhali studenti policejní školy i vrtulník s kamerou

Benešovsko – Šest desítek policistů z různých policejních útvarů se zapojilo ve vybraných lokalitách Benešovska do dopravně bezpečnostní akce, která se uskutečnila v úterý od 8. do 16. hodiny.

16.4.2016

VIDEO: „Právě probíhá zkouška místního rozhlasu.“

Benešov – Písklavý tón a krátkou relaci s obsahem popsaným v titulku článku, v pravidelných intervalech poslouchali během čtvrtka a pátku všichni, kteří procházeli ulicemi Benešova. „Jednalo se o opravu stávajícího systému včetně vysílacího pracoviště, která začala už v úvodu roku," vysvětlil opakované monotématické hlášení Miroslav Jelínek, vedoucí Oddělení technické správy budov a dopravy Městského úřadu Benešov. Radnice sice už loni schválila podání žádosti o dotaci na rekonstrukci, digitalizaci a rozšíření varovného systému, jehož součástí síť hlásičů ve městě je, ale „ladění" amplionů, jehož byli obyvatelé svědky, to, jak potvrdil Miroslav Jelínek, ještě nebylo.

14.4.2016

Lidé z domů u benešovské Máchovy ulice žádají kvůli hluku opravu povrchu vozovky

Benešov – Celkem pětadvacet obyvatel z domů kolem Máchovy ulice, tedy výpadovky z Benešova na Týnec nad Sázavou, se podepsalo pod dokument, jímž žádají o opravu nerovností vozovky. „Když na silnici Máchovy ulice najedou velká nákladní auta na nerovnost, hluk, který to způsobuje, slyšíme i přes zavřená moderní vakuová, jinak dobře izolující okna," popisuje každodenní zážitky s dopravou na okraji Benešova Ladislav Hendrych, jeden z tamních obyvatel.

13.4.2016

Falešní klempíři „rozhrabali“ střechu, sbalili fidlátka a ujeli před policií

Benešov – Když nepřijdou lidé ke šmejdům, zamíří šmejdi k lidem. I tak by se dalo parafrázovat známé rčení o hoře a Mohamedovi nasazené na nejnovější případ, jímž se od víkendu zabývají benešovští policisté. Odehrál se u jednoho z rodinných domů v benešovské vilkové čtvrti na Červených Vršcích. „Z bílé dodávky Mercedes Sprinter s pražskou registrační značkou vystoupili dva solidně vypadající a vystupující muži, kteří předtím autem projížděli ulicí a nejspíš si tipovali, kde by mohli při svém podnikání uspět," uvedl muž, který byl naštěstí tou dobou 
v domě svých rodičů, jímž muži z dodávky nabídli opravu střechy garáže.

13.4.2016

V Benešově přibudou dvě dopravní hřiště

Benešov – I když se Benešov hlasováním zastupitelů města vzdal snahy o nabytí celého levobřežního prostoru u Benešovského potoka používaného dříve jako odstavná plocha autobusů a kamionů, i na zbylém prostranství ve vlastnictví města, bude dost prostoru pro zamýšlené akce radnice. Potvrdil to místostarosta Benešova Jiří Švadlena.

12.4.2016

Hledají svědky napadení muže v Benešově

Benešov – K objasněnému případu fyzického napadení muže v centru Benešova nad ránem poslední únorové neděle hledají kriminalisté další svědky.

8.4.2016

Šikanu v ZŠ řešili benešovští radní, přijede i Česká školní inspekce

Benešov – Když v Benešovském deníku vyšel 25. února článek s názvem Šikana je téměř všude, kantoři se o ní otevřeně bojí mluvit, jedním z mála, kdo se neděsil, když slyšel slovo šikana, byl ředitel benešovské ZŠ Na Karlově Svatopluk Česák. Na dotaz Deníku, který vycházel z nedávno mediálně velmi probíraného extrémního případu šikany na průmyslové škole v pražských Malešicích, tehdy odpověděl: „Tento problém jsme u nás neměli a co vím, tak ani moji kolegové se s ním nesetkali."

7.4.2016

AKTUÁLNĚ: U Ostašova se srazil vlak s automobilem

Ostašov - Na železniční trati Uhlířské Janovice - Rataje nad Sázavou na přejezdu P5940 u Ostašova došlo ve čtvrtek těsně před polednem ke srážce osobního vlaku a automobilu. 

5.4.2016

Na cyklisty číhá pod Zbořeným Kostelcem nebezpečné zábradlí, vše je prý OK

Týnec nad Sázavou – Cyklistům hrozí pod zříceninou hradu Zbořený Kostelec, přesněji na můstku přes Kamenický potok, vážné a možná dokonce smrtelné nebezpečí. Takový názor, jakkoliv se může zdát až příliš poplašný a pro někoho zbytečně vyhrocený, má svůj logický základ. Stačí se podívat na fotografie zábradlí v prosinci slavnostně otevřeného můstku, na němž se se začínajícím jarem doslova rojí cyklisté. A mezi nimi i malé děti…

2.4.2016

Dětmi umazlená veverčata ve vlašimské stanici uhynula

Vlašim – Každoroční jarní evergreen, kdy se v záchranné stanici ocitají mláďata savců, která nálezci považují za osiřelá, se opakuje. Ochranáři 
v rámci informační kampaně pravidelně upozorňují, aby lidé na mláďata nesahali, přesto se každé jaro opakují případy zbytečně ohrožených mláďat a nesprávného chování domnělých zachránců. Dokládá to i čerstvý případ malých veverek.

2.4.2016

Hasiči z Bedrče jsou pašáci, jediní dojeli rozbahněným polem k požáru auta

Bedrč /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Den jako malovaný, teplota vzduchu se blíží k magické dvacítce a dokonalý dojem kazí jen poryvy stále ještě studeného větru.Před hasičskou zbrojnicí 
v Bedrči na Benešovsku, nepřehlédnutelné stavbě s červenobílou fasádou, stojí první úterý po Velikonocích dvě vypíglovaná hasičská auta.

2.4.2016

Strážníci už mají natipované vandaly řádící v Benešově

Benešov – Na dopadení vandalů, kteří zničili během posledních dvou týdnů téměř deset vývěsních skříněk v ulici Pod Brankou a jejich majitelům způsobili škodu přesahující osm tisíc korun, má osobní zájem také starosta Benešova Petr Hostek. Nejen proto, že je za dění ve městě svým způsobem, jako nejvyšší autorita zodpovědný, ale také proto, že jako bývalý policista nese velmi nelibě svévolné porušování zákonů 
a ničení cizích věcí.

1.4.2016

Ve vlašimské Komenského ulici auta zdarma nezaparkují, půlhodina stojí pět korun

Vlašim – Volné parkování na hlavní obchodní ulici v centru Vlašimi končí. Od 1. dubna v Komenského ulici došlo ke zpoplatnění parkovacích míst.

1.4.2016

Ukradli přívěsný vozík s naloženým vodním skútrem a lodní motor

Povltaví – Policisté z Hradištka a kriminalisté vyšetřují krádež přívěsného vozíku s naloženým vodním skútrem. Zloději přibrali také závěsný lodní motor. Celková škoda dosáhla 450 tisíc korun. Krádeží ale bylo v okolí Vltavy v poslední době daleko více. Jako by řádil specializovaný gang.

29.3.2016

Pitva spolujezdce odhalí, zda zemřel při nehodě nebo po ní

Benešovsko – Smrtelná dopravní nehoda u Střezimíře, po níž byl v havarovaném dodávkovém automobilu nalezený mrtvý spolujezdec, je nadále v šetření. Policisté čekají na výsledek soudní pitvy.

AKTUALIZUJEME
24.3.2016

Zelený čtvrtek začal několika srážkami aut

Benešovsko - Ve čtvrtek 24. dubna ráno padal na Benešovsku déšť se sněhem. Došlo k několika nehodám. U Bystřice, Smilkova, Chocerad a Čechtic. Další se staly v Divišově, Miličíně, u Benešova.

24.3.2016

Brusel je zranitelné město, říká bývalý europoslanec Libor Rouček

Rodák z Kladna, bývalý poslanec Evropského parlamentu, Libor Rouček, prožil v hlavním městě Belgie celou jednu dekádu svého života. Úterní útoky teroristů na bruselském letišti a v metru ho hluboce zasáhly. Místa, kde umírali lidé, dobře zná. „O útocích jsem se dozvěděl z vysílání stanice BBC, kterou jsem právě sledoval. Na záběrech jsem hned poznal odbavovací přepážky letiště. Vždyť jsem se tu pohyboval prakticky každý týden. V první chvíli mě napadlo, že to byla otázka času, kdy se něco podobného stane," říká Libor Rouček.

23.3.2016

Za terče si střelec vybral skříňky v centru Benešova

Benešov - Celkem sedm skel vývěsních skříněk stojících v ulici Pod Brankou v samém středu města, poškodil před několika dny, nejspíš během víkendu od 18. do 20. března 2016, zatím nezjištěný vandal.

23.3.2016

Podněty podané úřadům kvůli podezření na trýznění zvířat, nejsou udavačství

Benešovsko – Jak vymýtit agresivní chování lidí nebo jejich nedostatečnou péči o vlastní nebo svěřená zvířata? Tahle jednoduchá otázka na sebe nabaluje hromadu složitostí. Přinášejí je i zákony české a nezřídka také unijní. Všechny zákony vycházejí z podstaty západní společnosti – demokracie a humanity. Jenže, jak ukazují nesčetné případy, nejsou to normy pro každého. Existují totiž lidé, kteří si je vysvětlují po svém a podle toho se pak chovají k druhým. Lidem i bezbranným zvířatům.

AKTUALIZOVÁNO
22.3.2016

Další nákladní auto se zaseklo pod mostem v Máchově ulici

Benešov - Nákladní automobil narazil v úterý 22. března ráno v půl osmé na výpadovce na Týnec nad Sázavou do mostovky silnice I/3. Ke zranění osob nedošlo. Provoz byl v Máchově ulici vedený kyvadlově jedním jízdním pruhem. Další úterní nehody v textu.

22.3.2016

Veterináři řeší další podivné chovy zvířat na Benešovsku

Benešovsko – Chov smečky psů čítající až 150 kusů, stádo ovcí, z nichž samovolně odpadávají cáry přerostlé nestříhané vlny nebo hladovějící koně chovaní v uzavřených prostorách bývalé bažantnice na vrstvách udusaného hnoje. To jsou tři nejkřiklavější případy, které inspektoři Krajské veterinární správy řešili na Benešovsku s majiteli zvířat během loňského roku. Na uvedené i další excesy páchané „chovateli" v celém Středočeském kraji, upozornili při tiskové konferenci pořádané vždy po celkovém uzavření loňského roku, pracovníci Krajské veterinární správy (KVS) v Benešově. „Žena, která chovala tak velkou smečku psů dostala pokutu. Při kontrole sama sedmdesát zvířat rozdala novým majitelům," připomněla inspektorka KVS Jiřina Sedláková, která má na starosti zjišťování dodržování takzvaného welfare, tedy pohody zvířat.

21.3.2016

Hledá se Beta

Benešovsko - Pomozte najít ztraceného psa.

AKTUALIZOVÁNO
21.3.2016

Žena podvodně „vydělávala" na nic netušících lidech

Benešovsko – Během pouhých několika měsíců si pětatřicetiletá podvodnice přišla na více než půl miliónu korun. Mezi jejími oběťmi byly i dvě seniorky. V těchto dnech byla obviněna a hrozí jí až osm let odnětí svobody.

AKTUALIZOVÁNO
21.3.2016

Někdo napadl v Benešově muže a ten je s vážným poraněním v nemocnici

Benešov – Na Malém náměstí v blízkosti místního baru byl v neděli 28. února ráno kolem páté hodiny nalezený zraněný pětatřicetiletý muž.

AKTUALIZOVÁNO
18.3.2016

V zúžení dálnice D1 na 52. km směr Brno byla čtyři auta v sobě

Dálnice D1 - Na dálnici D1 na 52. km směr Brno v místě zúžení se srazila v pátek 18. března v 17.30 čtyři auta.

17.3.2016

Plameny sežehly majetek za milion korun

Chrášťany – Přibližně na jeden milion korun se vyšplhaly přímé škody při požáru, který v Chrášťanech likvidovaly čtyři jednotky požární ochrany v noci na čtvrtek 17. března.

16.3.2016

Krajští veterináři: případů týrání zvířat každý rok přibývá

Benešov - v sídle Krajské veterinární správy Stedočeského kraje se konala tradiční tisková konference, na níž odborníci zhiodnotili minulý rok 2015. 

14.3.2016

Opilý šofér po bouračce ujížděl a při honičce znovu narazil

Benešovsko – Podnapilý řidič nákladního auta zavinil dvě dopravní nehody. „První nehodu způsobil v Benešově ve středu 2. března před osmnáctou hodinou v Hráského ulici. Od kruhového objezdu ve směru na Vlašim s náklaďákem narazil do předním jedoucího Hyundai Getz čtyřicetileté řidičky, která odbočovala vlevo na parkoviště a dávala přednost protijedoucímu vozidlu," uvedl Zdeněk Chalupa ze středočeské policie.

14.3.2016

Lumpa okrádajícího stařenky vypátrali

Benešovsko – Kriminalisté z územního odboru objasnili tři případy trestné činnosti páchané na seniorech z počátku letošního roku. Kriminalisté zadrželi třiačtyřicetiletého muže, který bez vědomí majitelek vnikal na oplocené pozemky a následně i do rodinných domků ve dvou obcích na hranicích Benešovska a Prahy-západ.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení