VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

3.8.2016

Mladík za volantem VW Passat dvakrát boural, podruhé při tom zemřel člověk

Benešov – Dva lidé zranění, jeden mrtvý. Takový je výsledek jízdy teprve devatenáctiletého muže ulicemi Benešova ve středu 3. srpna.

1.8.2016

Z postupického náměstí vrak uklidil do lesa

Postupice - Co oči nevidí, to srdce nebolí. Možná podle tohoto hesla se řídil majitel osobního automobilu, který, jako nepojízdný vrak hyzdil náměstí v Postupicích. 

28.7.2016

Zloděj ukradl obsluze herny mobilní telefon

Benešov - Muž využil chvilkové nepřítomnosti obsluhy a ukradl mobilní telefon. Přečin krádeže vyšetřují policisté z benešovského obvodního oddělení v Jiráskově ulici.

26.7.2016

Havárie zablokovala dálnici D1 u Říčan

Dálnice D1 – Vážná dopravní nehoda nákladního vozidla zablokovala na 12. kilometr dálnice D1 ve směru na Brno. Kamion narazil do svodidel, následně do mostku a po zhruba 250 metrech skončil v přilehlém svahu.

26.7.2016

Řidič kamionu přehlédl kolonu a zdemoloval šest aut

Dálnici D1 - Totální kolaps způsobil nepozorný řidič kamionu, který na 37. km ve směru na Brno pravděpodobně přehlédl kolonu stojících vozidel a v pravém jízdním pruhu ji výrazně zkrátil.

22.7.2016

Havarovalo osobní auto, popeláři i cisterna s kejdou

Benešovsko -  Pátek 22. července byl černým pro řadu řidičů

15.7.2016

Lidé z Posázaví se na Azurové pobřeží nebudou bát jet

Benešov – K lidem, kteří místo, na němž v Nice zemřelo pod koly kamionu tolik lidí, zdají dobře také Bohunka Zemanová a Václav Pošmurný z benešovské společnosti Posázaví, která zprostředkovala Benešovu partnerství s městečkem Sainte Agnes v Přímořských Alpách nedaleko Nice.

15.7.2016

Starosta Benešova Petr Hostek k teroru v Nice: Nezavírejme už pokrytecky oči!

Benešov – Také Benešov svým způsobem zasáhla událost ze čtvrteční noci ve francouzském Nice. Známé letovisko na Azurovém pobřeží totiž leží jen zhruba čtyřicet kilometrů od městečka Sainte Agnes, které je družebním městem Benešova.

14.7.2016

Ztratil se muž někde u Sázavy?

Praha - Poddubí, Kaliště, Sázava či Český Šternberk. To jsou místa, na která soustřeďují svou pozornost kriminalisté z Prahy-venkov: Východ, kteří od úterka pátrají po pohřešovaném 59letém muži z Říčan. Doma byl Jaromír K. viděn naposledy v sobotu dopoledne, jeho mobil není aktivní.

AKTUALIZOVÁNO
14.7.2016

Na Staré benešovské silnici II/603 hořel náklaďák

Horní Jirčany - Motorový prostor nákladního vozidla začal hořet ve čtvrtek 14. července ráno kolem 7. hodiny na silnici II/603 (Stará benešovská) u Horních Jirčan u Jesenice.

14.7.2016

Anketa: Jste připraveni k první pomoci účastníkům dopravní nehody? Umíte to?

Benešovsko - Jak moc nebo málo jsme připraveni poskytnout zraněným při dopravní nehodě první pomoc? 

11.7.2016

Na mezinárodní silnici E55 kolem Benešova se změní jediné, její povrch

Benešov – To, že občas, kvůli údržbě silnice musejí řidiči obětovat svůj čas a někdy i nervy, chápe nejspíš každý motorista. Možná většina souhlasí i s tím, že takové práce musejí cestáři vykonávat při správném počasí a možná je tolik nerozhodí ani to, že to musí být právě v létě, o prázdninách.

AKTUALIZOVÁNO
11.7.2016

Vlaky do Prahy mezi Říčany a Uhříněvsí po srážce s osobou stály

Benešov -  Osoba sražená vlakem Arriva jedoucím po druhé traťové koleji mezi Říčany a Uhříněvsí byla v pondělí 11. července od 9.38 důvodem úplného zastavení vlakového provozu po dobu vyšetřování mimořádnosti.

11.7.2016

Na přehradě se srazila loď a skútr, osmnáctiletá dívka střet nepřežila

Orlická přehrada – Velká tragédie se odehrála v neděli 10. července odpoledne na hladině orlického jezera na Písecku.

10.7.2016

Černý výlep plakátů hyzdí město, radnice ve Vlašimi přislíbila nápravu

Vlašim – Nelegální výlep plakátů na zastávkách hromadné dopravy nebo sloupech veřejného osvětlení projednávali vlašimští zastupitelé.Někteří organizátoři veřejných akcí i vlašimští zaměstnavatelé ve snaze oslovit maximální počet lidí lepí nabídky doslova, kam se dá. Černý výlep mimo plakátovací plochy hyzdí město a odporuje zákonným normám. Vedení města hledá nástroje, jak proti černým lepičům účinně zakročit. „Chtělo by to nějaký režim a formu nebo to prostě zakázat, aby to nehyzdilo vzhled města. Teď v letním období, každý, kdo přijede do města a pořádá nějakou akci, tak to vylepí na čekárnu. Oni nemají žádnou povinnost to po sobě uklidit a pak z toho visí cáry a je z toho nepořádek," navrhl zastupitel Ladislav Jenšík s tím, že ve městech jako je například Benešov nebo Kutná Hora se s tímto jevem nesetkal. Čekárny i lampy veřejného osvětlení jsou v majetku města, pro které je spravují Technické služby města Vlašim.

9.7.2016

U Březiny hořelo strniště na velké ploše

Struhařov – V sobotu 9. července dopoledne před 11. hodinou vzplálo strniště na obilném poli U Březiny, nedaleko silnice II/111 ze Struhařova do Divišova za rybníkem Stodolák. Oheň vznikl od jiskry z kamene, který se dostal do žací lišty.

7.7.2016

Ve Vlašimi má být větší klid, zakázali tam házení petard

Vlašim – Pokusit se zajistit větší klid obyvatel žijících hlavně v centru města chce vedení vlašimské radnice. Radní reagovali na každoroční stížnosti lidí a podněty zastupitelů týkající se používání zábavní pyrotechniky a předložili zastupitelstvu novou vyhlášku, která používání dělobuchů a ohňostrojů zásadně omezuje. Zastupitelé města dokument bez výhrad schválili. Oddechnou by si tak měli hlavně senioři, rodiče malých dětí a majitelé čtyřnohých mazlíčků.

6.7.2016

Z příbramské věznice utekl vězeň, může být ozbrojen

Příbram - Policisté vyhlásili pátrání po čtyřiatřicetiletém muži, který 5. července v 15:15 hodin utekl z věznice Bytíz. Tam si odpykává trest odnětí svobody za spáchání trestného činu krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

5.7.2016

Příbramská policie už získala dva bezpilotní letouny

Příbram, Praha – Bezpilotní rotorový univerzální systém (BRUS) z produkce Vojenského technického ústavu (VTÚ) byl už předán do užívání krajskému ředitelství policie Středočeského kraje.

AKTUALIZOVÁNO
4.7.2016

První prázdninový víkend na silnicích nebyl kritický, jak se dalo předpokládat

Benešovsko – Rozmělnění provozu aut motoristů vyjíždějících po vysvědčení na dovolené do několika dnů se příznivě odrazilo v počtu a především následcích dopravních nehod.

AKTUALIZUJEME
27.6.2016

Dopravu na silnici E55 u Benešova komplikuje kromě rekonstrukce také nehoda

Benešovsko – Kamion, který sjel kolem 5.30 do příkopu v úseku mezi Benešovem a Bystřicí, komplikuje dnes, v pondělí 27. června dopravu.

23.6.2016

VIDEO: Budoucí šéf benešovských strážníků chce z policie výkladní skříň města

Benešov - Radek Stulík, dlouholetý příslušník Policie České republiky se ujme funkce velitele strážníků Městské policie Benešov teprve v polovině prvního prázdninového měsíce. Už na posledním předprázdninovém jednání benešovského zastupitelstva, v pondělí 20. června, se ale podporučík pražské pohotovostní motorizované jednotky Policie ČR představil komunálním politikům i veřejnosti.

15.6.2016

Předjíždějící vozidlo mělo ohrozit řidiče Octavie a ten naboural

Povltaví – Motoristé nebo spolucestující z Benešovska, kteří využívají levobřežní komunikaci mezi Slapy a Davlí, by mohli pomoc dopravní policii objasnit dopravní nehodu se zraněním, ke které došlo krátce před čtrnáctou hodinou ve čtvrtek 2. června v Davli.

15.6.2016

V Křižíkově ulici naboural neznámý řidič auto a ujel

Benešov – V Křižíkově ulici kolem půl druhé odpolední v úterý 7. června zaparkovala pětatřicetiletá řidička vozidlo Nissan Juke. K autu se vrátila po půl hodině a zjistila, že ho má poškozený.

AKTUALIZUJEME
15.6.2016

Krádež kabelů brzdí vlaky do Prahy

Benešov - Ke krádeži kabelů zabezpečovacího zařízení došlo ve středu ráno kolem 5. hodiny na železniční trati mezi stanicemi Praha-Vršovice a Praha-hlavní nádraží. Správa železniční dopravní vesty pracuje na odstranění závady.

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2016

Pro přimáčknutého řidiče autobusu letěl vrtulník

Neveklovsko - Řidič autobusu byl ve středu 15. června ráno přimáčknutý vlastním vozidlem. Pro zraněného přiletěl vrtulník Letecké záchranné služby. Probíhá vyšetřování nehody.

14.6.2016

Propuštěný vězeň se k loupeži v Maršovicích a Kosově Hoře přiznal

Maršovice - V květnu propuštěný vězeň spáchal během týdne dvě loupeže. V úterý 31. května přišel v odpoledních hodinách na poštu v Kosově Hoře na Příbramsku, kdy po zaměstnankyni požadoval vydání finanční hotovosti s výhrůžkou, že jinak budovu vyhodí do povětří. Odnesl si odtud nakonec několik tisíc korun.

AKTUALIZUJEME
14.6.2016

Provoz na dálnici D1 blokují vozidla po nehodách

Dálnice D1  - V úterý 14. června ráno se na brněnské dálnici po 7. hodině srazila na 33,3. km ve směru na Prahu v pravém jízdním pruhu dvě osobní auta. Nehoda je bez zranění. 

9.6.2016

Mezinárodní silnice E55 kolem Benešova prochází generálkou, doprava se zpomalí

Benešovsko - Rekonstrukce mezinárodní silnice E55 mezi benešovskými Červenými Vršky a Bystřicí, o níž Benešovský deník informoval s předstihem před zahájením prací, už komplikuje dopravu na tahu ze severní do jižní Evropy.

AKTUALIZOVÁNO
7.6.2016

Dálnici D1 u Humpolce blokuje nehoda tří kamionů

Dálnice D1 - Ve středu 8. června nad ránem v půl čtvrté se na 89,5 km směr Praha srazily tři kamiony. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení