VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

AKTUALIZUJEME
10.10.2016

Padl rozsudek za zpronevěru a zneužití pravomoci úřední osoby exstarostkou

Benešov – Vina! Tak zní verdikt soudního senátu benešovského soudu. Byť rozsudek zatím není pravomocný, neboť státní zástupkyně i obhájce obžalované bývalé starostky Hvězdonic Alexandry Baňařové si ponechali lhůtu na odvolání po prostudování písemného vyhotovení rozhodnutí tříčlenného senátu vedeného soudkyní Ivanou Doubkovou.

10.10.2016

Nákladní auto zrcátkem srazilo ženu, hledají svědky

Říčany - Řidiči z Benešovska, kteří pro jízdu do Prahy využívají kutnohorskou silnici přes Říčany, mohou pomoci s objasněním nehody. 

6.10.2016

Vedl spor o dítě až k úvahám o vraždě?

Praha – Myšlenky na zločin ho sice napadaly, nepodnikl však žádné konkrétní kroky k jejich naplnění. Těmito úvahami se ve středu řídil odvolací senát Vrchního soudu v Praze, když pravomocně zprostil obžaloby 41letého muže z Benešovska. Tomu původně Krajský soud v Praze v červnu vyměřil osmiletý trest za přípravu vraždy někdejší partnerky, s níž vedl spory týkající umožnění kontaktu se synem a svěření společného dítěte do péče.

AKTUALIZOVÁNO
4.10.2016

Motorkář zahynul po srážce s nákladním a osobním autem u Mrače

Mrač – Silnice smrti mezi Benešovem a Mirošovicemi si vyžádala v pondělí 3. října další oběť. „Při srážce motorky, nákladního a osobního auta u Mrače po 20. hodině utrpěl motorkář zranění neslučitelná se životem," uvedl Zdeněk Chalupa ze středočeského ředitelství PČR. Další nehody v textu.

3.10.2016

Práce na opravě mostu pod silnicí E55 v Benešově víkend nezastavil

Benešov - Obyvatelé jedné z částí Benešova, Pomněnic, budou i nadále trpět extrémním provozem kolem své osady. Důvodem je stále nezprovozněná mezinárodní silnice E55. Tu dopravě uzavřela, naštěstí jen ve směru od Prahy na Tábor, havárie mostku v Erbenově ulici. Tu cestáři odhalili při rekonstrukci silnice. Po ní tak nyní jezdí jen auta ve směru od Tábora na Prahu.

24.9.2016

Senior zemřel v potoce bez cizího zavinění

Benešov - Nález muže v Benešovském potoce v blízkosti výpadovky na Vlašim byl nahlášený v sobotu 24. září ráno.

AKTUALIZOVÁNO
24.9.2016

Srážka dvou aut zablokovala silnici Praha - Tábor u Benešova

Benešov - Dvě osobní auta se v sobotu 24. září po 6. hodině srazila na silnici I/3 u Benešova na nájezdu od Konopiště. Došlo k dvěma těžkým zraněním.  Na místě zasahovaly složky IZS včetně vrtulníku Letecké záchranné služby.

22.9.2016

Po srážce auta a motorky přiletěl pro zraněného jezdce vrtulník

Chotýšany - Ve čvrtek 22. září v 10.20 se na silnici II/112 mezi Benešovem a Vlašimí u obce Chotýšany srazilo osobní auto s motocyklem.  Pro zraněného přiletěl vrtulník.

21.9.2016

Benešov přijme další dva strážníky, bude jich pak mít už třiadvacet

Benešov – Posílení bezpečnosti občanů zařídili při svém pondělním zasedání zastupitelé města. Na žádost šéfa Městské policie Benešov Radka Stulíka radnice nyní do pracovního vztahu přijme další dva strážníky.

AKTUALIZOVÁNO
19.9.2016

Rozsudek nad exstarostkou Hvězdonic je opět oddálený

Benešov – Bývalá starostka obce Hvězdonice Alexandra Baňařová souzená u okresního soudu pro trestný čin zpronevěry si v pondělí 19. září rozsudek nevyslechla. K pokračujícímu hlavnímu líčení se opět nedostavil poslední svědek. Muž s doručovací adresou na pražské ohlašovně pobytu.

19.9.2016

Řidič auta havaroval mimo silnici a zemřel

Smilkov - V noci z neděle na pondělí 19. září na silnici I/3 Benešov - Tábor  po 3. hodině havarovalo mimo vozovku osobní auto, jehož řidič následkům zranění ve vozidle podlehl. Provoz na mezinárodním tahu byl omezený do rána.

AKTUALIZOVÁNO
19.9.2016

Smrt v Benešově prověřují kriminalisté

Benešov - Od rána pondělí 19. září prověřují kriminalisté úmrtí obyvatele paneláku v ulici Na Bezděkově. Na místě působí technici a zajišťují stopy.

AKTUALIZOVÁNO
19.9.2016

Přívalové deště po bouřkách ochromily koridor

Mokrá Lhota – Na železniční trati Benešov – Tábor došlo v sobotu 17. září po bouřce u Mokré Lhoty k zaplavení kolejí bahnem z polí, z nichž voda odnesla část štěrkového lože a podemlela pražce.

AKTUALIZOVÁNO
16.9.2016

Spěšný vlak projel na červenou do výhybek

Čerčany - Spěšný vlak Sp 1381 společnosti Arriva s odjezdem z Prahy v 6.02 ve stanici k Čerčany projel návěstidlo zakazující jízdu.

AKTUALIZOVÁNO
15.9.2016

Nehoda na Červených Vrškách blokuje silnici Praha - Tábor

Benešov - Na hlavní silnici I/3 na křižovatce u benzinové čerpací stanice na Červených Vrškách se ve čtvrtek 15. září po 9. hodině srazila dvě nákladní a jedno osobní vozdlo.

AKTUALIZOVÁNO
12.9.2016

Osobní vlak srazil člověka, rychlíky do Benešova a Prahy jsou zpožděné

Benešovsko - Mezi Planou nad Lužnicí a Táborem srazil v pondělí 12. září ráno v 5 hodin osobní vlak Os 8258 člověka. Provoz je zastavený.  Některé rychlíky do Benešova a Prahy jsou odřeknuté, další zpožděné.

10.9.2016

Audit v benešovské radnici odhalil chyby, možná padnou i trestní oznámení

Benešov – Personální, ekonomický a právní audit, který po nástupu na radnici zadalo nové vedení města, může v šestnáctitisícové aglomeraci zanechat nejen „umělecký" dojem, tedy politický dopad na mínění případných voličů. Velmi pravděpodobně se celý dokument, čítající na čtvrt tisíce stran, stane také podkladem pro další právní řízení. Jaká, to zatím vedení města nechce předjímat.

9.9.2016

Motorkář zůstal zaklíněný mezi motorkou a plotem

Struhařov -  V obci mezi Mukařovem a Ondřejovem na Říčansku se srazil motorkář s dodávkou a vážně se zranil.

8.9.2016

Pozná někdo trojlístek zlodějů?

Region - Do místní prodejny v Kostelci u Křížku na Staré Benešovské silnici II/603 se vloupali dosud neznámí pachatelé, kteří si z ní odnesli zboží za více než 18 tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2016

Bývalá starostka obce čelí obžalobě ze zpronevěry

Benešov – Okresní soud projednává žalobu na bývalou starostku Hvězdonic Alexandru Baňařovou.

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2016

Školní rok začal v Benešově dvěma nehodami

Benešov - Na týnecké silnici II/106 před Benešovem se ve čtvrtek 1. září v 7.40 na odbočení od Pomněnic  srazila dodávka s osobním autem. Na místě zasahují složky IZS, došlo ke zranění. Tím je zablokovaná objížďka hlavní silnice I/3 od Prahy na Tábor. 

31.8.2016

Na Benešovsku přibyl další křížek u Mezna

Benešovsko – Závěru prázdnin na silnicích se obávají motoristé kvůli kolonám a policisté z důvodu zkušeností z minulých let, kdy se zvýšila nehodovost.

30.8.2016

Orla mořského zraněného zásahem proudu zaživa požíral hmyz

Vlašim – Zraněného orla mořského našli lidé v Xaverově, obci nedaleko města Sázavy. Pro zvíře pak přijeli pracovníci Záchranné stanice ve Vlašimi. Pohled na vzácného ptáka a jeho zranění byl velmi žalostný.

24.8.2016

Porucha trakčního vedení zastavila provoz vlaků

Střezimíř  - Závada na troleji ve stanici Střezimíř zastavila ve středu 24. srpna na hodinu a půl provoz na železniční trati mezi Benešovem a Táborem.

19.8.2016

Gang napadl na sídlišti v Benešově muže a okradl ho

Benešov - Fyzicky napadený pětičlennou skupinkou mužů neznámé totožnosti byl v pondělí 25. července třicetiletý muž kolem půl čtvrté ráno v blízkosti dětského hřiště mezi ulicemi Nová Pražská a Jana Švermy v Benešově.

16.8.2016

Úmyslné podpálení dvou budov prověřují benešovští kriminalisté

Benešov – Požár přízemního objektu a následné úmyslné podpálení sousední budovy v Křižíkově ulici, které se odehrálo v noci ze soboty na neděli, řeší policie.

15.8.2016

Hledají svědky usmrcení chodce na dálnici D1

Dálnice D1 - Při nehodě došlo v odpoledních hodinách v sobotu 6. srpna letošního roku na dálnici D1 mezi 19. a 20. km ve směru na Brno ke střetu černého osobního vozidla VW Passat combi s chodcem, který se z dosud nezjištěných příčin pohyboval na dálničním tělese, pravděpodobně ve snaze jej přejít.

14.8.2016

V benešovské Křižíkově ulici hořely současně dva objekty

Benešov – Hned dvakrát na jednom místě museli kvůli neznámému žháři zasahovat v noci na sobotu hasiči z Benešovska.

4.8.2016

Mladíkovi, který ujel od lehké nehody a způsobil další, smrtelnou, hrozí žalář

Benešov – Jeden mrtvý, jeden těžce zraněný a další čtyři lidé v péči zdravotníků s poraněním lehkým. Škoda přes sto tisíc korun na vozidlech a další tisíce na elektrické rozvodné skříni, oplocení domu a případně i finanční ztrátě v nedalekém supermarketu. Takový je výsledek jízdy ulicemi Benešova ještě ne devatenáctiletého mladíka s kombíkem VW Passat s jihočeskou registrační značkou končící 007.Co přesně se v klidné vilkové čtvrti ve středu 3. srpna odpoledne stalo, dávají nyní dohromady kriminalisté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení