VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

10.9.2016

Audit v benešovské radnici odhalil chyby, možná padnou i trestní oznámení

Benešov – Personální, ekonomický a právní audit, který po nástupu na radnici zadalo nové vedení města, může v šestnáctitisícové aglomeraci zanechat nejen „umělecký" dojem, tedy politický dopad na mínění případných voličů. Velmi pravděpodobně se celý dokument, čítající na čtvrt tisíce stran, stane také podkladem pro další právní řízení. Jaká, to zatím vedení města nechce předjímat.

9.9.2016

Motorkář zůstal zaklíněný mezi motorkou a plotem

Struhařov -  V obci mezi Mukařovem a Ondřejovem na Říčansku se srazil motorkář s dodávkou a vážně se zranil.

8.9.2016

Pozná někdo trojlístek zlodějů?

Region - Do místní prodejny v Kostelci u Křížku na Staré Benešovské silnici II/603 se vloupali dosud neznámí pachatelé, kteří si z ní odnesli zboží za více než 18 tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2016

Bývalá starostka obce čelí obžalobě ze zpronevěry

Benešov – Okresní soud projednává žalobu na bývalou starostku Hvězdonic Alexandru Baňařovou.

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2016

Školní rok začal v Benešově dvěma nehodami

Benešov - Na týnecké silnici II/106 před Benešovem se ve čtvrtek 1. září v 7.40 na odbočení od Pomněnic  srazila dodávka s osobním autem. Na místě zasahují složky IZS, došlo ke zranění. Tím je zablokovaná objížďka hlavní silnice I/3 od Prahy na Tábor. 

31.8.2016

Na Benešovsku přibyl další křížek u Mezna

Benešovsko – Závěru prázdnin na silnicích se obávají motoristé kvůli kolonám a policisté z důvodu zkušeností z minulých let, kdy se zvýšila nehodovost.

30.8.2016

Orla mořského zraněného zásahem proudu zaživa požíral hmyz

Vlašim – Zraněného orla mořského našli lidé v Xaverově, obci nedaleko města Sázavy. Pro zvíře pak přijeli pracovníci Záchranné stanice ve Vlašimi. Pohled na vzácného ptáka a jeho zranění byl velmi žalostný.

24.8.2016

Porucha trakčního vedení zastavila provoz vlaků

Střezimíř  - Závada na troleji ve stanici Střezimíř zastavila ve středu 24. srpna na hodinu a půl provoz na železniční trati mezi Benešovem a Táborem.

19.8.2016

Gang napadl na sídlišti v Benešově muže a okradl ho

Benešov - Fyzicky napadený pětičlennou skupinkou mužů neznámé totožnosti byl v pondělí 25. července třicetiletý muž kolem půl čtvrté ráno v blízkosti dětského hřiště mezi ulicemi Nová Pražská a Jana Švermy v Benešově.

16.8.2016

Úmyslné podpálení dvou budov prověřují benešovští kriminalisté

Benešov – Požár přízemního objektu a následné úmyslné podpálení sousední budovy v Křižíkově ulici, které se odehrálo v noci ze soboty na neděli, řeší policie.

15.8.2016

Hledají svědky usmrcení chodce na dálnici D1

Dálnice D1 - Při nehodě došlo v odpoledních hodinách v sobotu 6. srpna letošního roku na dálnici D1 mezi 19. a 20. km ve směru na Brno ke střetu černého osobního vozidla VW Passat combi s chodcem, který se z dosud nezjištěných příčin pohyboval na dálničním tělese, pravděpodobně ve snaze jej přejít.

14.8.2016

V benešovské Křižíkově ulici hořely současně dva objekty

Benešov – Hned dvakrát na jednom místě museli kvůli neznámému žháři zasahovat v noci na sobotu hasiči z Benešovska.

4.8.2016

Mladíkovi, který ujel od lehké nehody a způsobil další, smrtelnou, hrozí žalář

Benešov – Jeden mrtvý, jeden těžce zraněný a další čtyři lidé v péči zdravotníků s poraněním lehkým. Škoda přes sto tisíc korun na vozidlech a další tisíce na elektrické rozvodné skříni, oplocení domu a případně i finanční ztrátě v nedalekém supermarketu. Takový je výsledek jízdy ulicemi Benešova ještě ne devatenáctiletého mladíka s kombíkem VW Passat s jihočeskou registrační značkou končící 007.Co přesně se v klidné vilkové čtvrti ve středu 3. srpna odpoledne stalo, dávají nyní dohromady kriminalisté.

3.8.2016

Mladík za volantem VW Passat dvakrát boural, podruhé při tom zemřel člověk

Benešov – Dva lidé zranění, jeden mrtvý. Takový je výsledek jízdy teprve devatenáctiletého muže ulicemi Benešova ve středu 3. srpna.

1.8.2016

Z postupického náměstí vrak uklidil do lesa

Postupice - Co oči nevidí, to srdce nebolí. Možná podle tohoto hesla se řídil majitel osobního automobilu, který, jako nepojízdný vrak hyzdil náměstí v Postupicích. 

28.7.2016

Zloděj ukradl obsluze herny mobilní telefon

Benešov - Muž využil chvilkové nepřítomnosti obsluhy a ukradl mobilní telefon. Přečin krádeže vyšetřují policisté z benešovského obvodního oddělení v Jiráskově ulici.

26.7.2016

Havárie zablokovala dálnici D1 u Říčan

Dálnice D1 – Vážná dopravní nehoda nákladního vozidla zablokovala na 12. kilometr dálnice D1 ve směru na Brno. Kamion narazil do svodidel, následně do mostku a po zhruba 250 metrech skončil v přilehlém svahu.

26.7.2016

Řidič kamionu přehlédl kolonu a zdemoloval šest aut

Dálnici D1 - Totální kolaps způsobil nepozorný řidič kamionu, který na 37. km ve směru na Brno pravděpodobně přehlédl kolonu stojících vozidel a v pravém jízdním pruhu ji výrazně zkrátil.

22.7.2016

Havarovalo osobní auto, popeláři i cisterna s kejdou

Benešovsko -  Pátek 22. července byl černým pro řadu řidičů

15.7.2016

Lidé z Posázaví se na Azurové pobřeží nebudou bát jet

Benešov – K lidem, kteří místo, na němž v Nice zemřelo pod koly kamionu tolik lidí, zdají dobře také Bohunka Zemanová a Václav Pošmurný z benešovské společnosti Posázaví, která zprostředkovala Benešovu partnerství s městečkem Sainte Agnes v Přímořských Alpách nedaleko Nice.

15.7.2016

Starosta Benešova Petr Hostek k teroru v Nice: Nezavírejme už pokrytecky oči!

Benešov – Také Benešov svým způsobem zasáhla událost ze čtvrteční noci ve francouzském Nice. Známé letovisko na Azurovém pobřeží totiž leží jen zhruba čtyřicet kilometrů od městečka Sainte Agnes, které je družebním městem Benešova.

14.7.2016

Ztratil se muž někde u Sázavy?

Praha - Poddubí, Kaliště, Sázava či Český Šternberk. To jsou místa, na která soustřeďují svou pozornost kriminalisté z Prahy-venkov: Východ, kteří od úterka pátrají po pohřešovaném 59letém muži z Říčan. Doma byl Jaromír K. viděn naposledy v sobotu dopoledne, jeho mobil není aktivní.

AKTUALIZOVÁNO
14.7.2016

Na Staré benešovské silnici II/603 hořel náklaďák

Horní Jirčany - Motorový prostor nákladního vozidla začal hořet ve čtvrtek 14. července ráno kolem 7. hodiny na silnici II/603 (Stará benešovská) u Horních Jirčan u Jesenice.

14.7.2016

Anketa: Jste připraveni k první pomoci účastníkům dopravní nehody? Umíte to?

Benešovsko - Jak moc nebo málo jsme připraveni poskytnout zraněným při dopravní nehodě první pomoc? 

11.7.2016

Na mezinárodní silnici E55 kolem Benešova se změní jediné, její povrch

Benešov – To, že občas, kvůli údržbě silnice musejí řidiči obětovat svůj čas a někdy i nervy, chápe nejspíš každý motorista. Možná většina souhlasí i s tím, že takové práce musejí cestáři vykonávat při správném počasí a možná je tolik nerozhodí ani to, že to musí být právě v létě, o prázdninách.

AKTUALIZOVÁNO
11.7.2016

Vlaky do Prahy mezi Říčany a Uhříněvsí po srážce s osobou stály

Benešov -  Osoba sražená vlakem Arriva jedoucím po druhé traťové koleji mezi Říčany a Uhříněvsí byla v pondělí 11. července od 9.38 důvodem úplného zastavení vlakového provozu po dobu vyšetřování mimořádnosti.

11.7.2016

Na přehradě se srazila loď a skútr, osmnáctiletá dívka střet nepřežila

Orlická přehrada – Velká tragédie se odehrála v neděli 10. července odpoledne na hladině orlického jezera na Písecku.

10.7.2016

Černý výlep plakátů hyzdí město, radnice ve Vlašimi přislíbila nápravu

Vlašim – Nelegální výlep plakátů na zastávkách hromadné dopravy nebo sloupech veřejného osvětlení projednávali vlašimští zastupitelé.Někteří organizátoři veřejných akcí i vlašimští zaměstnavatelé ve snaze oslovit maximální počet lidí lepí nabídky doslova, kam se dá. Černý výlep mimo plakátovací plochy hyzdí město a odporuje zákonným normám. Vedení města hledá nástroje, jak proti černým lepičům účinně zakročit. „Chtělo by to nějaký režim a formu nebo to prostě zakázat, aby to nehyzdilo vzhled města. Teď v letním období, každý, kdo přijede do města a pořádá nějakou akci, tak to vylepí na čekárnu. Oni nemají žádnou povinnost to po sobě uklidit a pak z toho visí cáry a je z toho nepořádek," navrhl zastupitel Ladislav Jenšík s tím, že ve městech jako je například Benešov nebo Kutná Hora se s tímto jevem nesetkal. Čekárny i lampy veřejného osvětlení jsou v majetku města, pro které je spravují Technické služby města Vlašim.

9.7.2016

U Březiny hořelo strniště na velké ploše

Struhařov – V sobotu 9. července dopoledne před 11. hodinou vzplálo strniště na obilném poli U Březiny, nedaleko silnice II/111 ze Struhařova do Divišova za rybníkem Stodolák. Oheň vznikl od jiskry z kamene, který se dostal do žací lišty.

7.7.2016

Ve Vlašimi má být větší klid, zakázali tam házení petard

Vlašim – Pokusit se zajistit větší klid obyvatel žijících hlavně v centru města chce vedení vlašimské radnice. Radní reagovali na každoroční stížnosti lidí a podněty zastupitelů týkající se používání zábavní pyrotechniky a předložili zastupitelstvu novou vyhlášku, která používání dělobuchů a ohňostrojů zásadně omezuje. Zastupitelé města dokument bez výhrad schválili. Oddechnou by si tak měli hlavně senioři, rodiče malých dětí a majitelé čtyřnohých mazlíčků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení