VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

1.12.2016

Při požáru v mirošovické firmě vznikly škody za miliony

Mirošovice - Rozsáhlý požár v objektu mirošovické firmy, která se zabývá hlavně speciálními pracemi na silnicích, zaznamenalo operační středisko HZS Středočeského kraje v úterý 29. listopadu asi čtvrt hodiny po sedmé hodině ranní.

1.12.2016

Autobus havaroval, na další zastávky už nedojel

Předbořice - První sníh na silnici nezvládl řidič autobusu, který pravidelně jezdí ve všední den ráno z Mladé Vožice do Prahy. Během nehody došlo k jednomu zranění.

1.12.2016

Po rozbití okénka auta z něho ukradl kabelku

Benešov – Nezjištěný pachatel rozbil skleněnou výplň okna dveří u vozidla a ukradl z něj dámskou koženou kabelku s uloženým tabletem a mobilním telefonem. Majitelce způsobil škodu za více než  pětadvacet tisíc korun.

AKTUALIZUJEME
1.12.2016

Sníh a ledovka vyvolaly řadu havárií

Benešovsko - Autobus s 12 cestujícími narazil ve čtvrtek 1. prosince ráno po 6. hodině u Kamberka na silnici II/125 do stromu. Došlo ke zranění. Na místě zasahovaly složky IZS.

29.11.2016

Na falešné profily vytáhli přes milion korun

Benešov - Pětice mladých pachatelů z Benešovska si za čtyři měsíce „vydělala" přes milion korun. Podvodně.

26.11.2016

U Zdislavic v sobotu vyhasl lidský život

Zdislavice - Při srážce dvou osobních aut na silnici II/127 Pravonín  - Trhový Štěpánov u Zdislavic došlo v sobotu 26. listopadu před polednem ke smrtelnému zranění. Její likvidace potvá do 14 hodin. Vozidla jsou už odtažená.

25.11.2016

O obchvatu města vedení Benešova i jeho obyvatelé stále jen sní

Benešov - Tragickým čelním střetům na křižovatce silnice E55 na benešovských Červených vršcích, odzvoní teprve s výstavbou turbokřižovatky na zamýšleném obchvatu Benešova. Jenže sen a realita bývají od sebe na hony vzdálené. A platí to i o vizích vedení Benešova. Ta už několik volebních období sní o odvedení silniční dopravy z mezinárodní silnice E55 ve směru na Vlašim, mimo obytnou zástavbu. Ve snech radnice jsou dva obchvaty. Ze severu a z jihu.

AKTUALIZOVÁNO
22.11.2016

Na dálnici D1 hořel autobus, místo bylo zcela neprůjezdné

Dálnice D1 - V úterý 22. listopadu ráno v 7.49 začal mezi Psářemi a Šternovem na 44,5 km ve směru na Prahu hořet autobus.

21.11.2016

U rodinného domu hořela kůlna s dřívím

Divišov /OBRAZEM/ - V pondělí 21. listopadu hasičské sbory likvidovaly oheň, který vzplanul u rodiného domu v Dalovech u Divišova.

AKTUALIZOVÁNO
20.11.2016

Lesníci brání stromky ořezem bočních větví i smrdutým postřikem

Benešovsko – Při spatření auta zajíždějícího k mladému lesnímu porostu v adventním čase lesníci vždy zpozorní. Vyřezávání a krádeže vánočních stromků přímo z lesa nebo pěstebních plantáží je nešvar, s nimiž bojují opakovaně.

18.11.2016

Policisté doufají, že muže ze záznamu někdo pozná

Benešov  - Policisté z obvodního oddělení vyšetřují případ odcizení bouracího kladiva za více jak třicet tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO
15.11.2016

Nehoda autobusu a auta u „tanku" se obešla bez zranění

Postupice - Autobus a auto se srazily v úterý 15. listopadu po 7. hodině na silnici II/112 Benešov - Vlašim v blízkosti památníku setkání sovětských armád na konci druhé světové války u Dobříčkova. Nehoda se obešla bez zranění, vyproštění a úniku provozních kapalin. 

14.11.2016

Geologický průzkum pod kinem se zpozdí

Vlašim – Geologický průzkum podloží pod letním kinem u zámku, jehož část se včetně opěrné zdi, promítací kabiny, sedaček a objektu záchodků po sesuvu zřítila, se měl uskutečnit v pondělí 14. listopadu. Ale vrtná souprava se do navážky, na níž bylo hlediště vybudované, a skály pod ní zakousne později.

14.11.2016

Ranní zimní výjezd řidič nezvládl

Benešovsko - V pondělí 14. listopadu ráno, kdy dosahoval mráz - 10 °C, došlo na hlavní silnici Benešov - Tábor k vážnější dopravní nehodě. Za celou neděli nebyla policii hlášená žádná závažná, která by si vyžádala její účast.

12.11.2016

Policie hledá dvaatřicetiletého muže z Týnecka

Týnecko - Od letošního března pátrají policisté po dvaatřicetiletém Vladimíru Šimáčkovi z Týnecka.

11.11.2016

Kriminalisté hledají muže z Voticka

Votice - Policie pátrá po dvaašedesátiletém Karlu Havlovcovi z Voticka.

AKTUALIZOVÁNO
8.11.2016

Převrácené nákladní auto blokovalo silnici z Vlašimi do Čechtic

Vlašim - Na boku skončilo v úterý 8. listopadu na silnici II/112 mezi Vlašimí a Čechticemi před 10. hodinou nákladní auto. Ke zranění nedošlo, ale kvůli převrácené soupravě a rozsypanému přepravovanému štěrku  silnice neprůjezdná.  

7.11.2016

Sesuv u vlašimského letního kina zkoumá statik a posoudí hydrogeolog

Vlašim – Ani zábrany před vstupem do areálu vlašimského letního kina v zámeckém parku nebrání některým zvědavcům v tom, aby se je nepokusili překonat a nahlédnout do ohromného kráteru.Ten se vytvořil po sobotním sesuvu tisíce kubíků zeminy.

6.11.2016

FOTO a VIDEO: Ve vlašimském parku se sesula půda, nikdo nebyl zraněn

Vlašim - Půda u letního kina v zámeckém parku ve Vlašimi na Benešovsku se nekontrolovaně sesunula odpoledne v sobotu 5. listopadu. Zbořena byla jedna dřevěná budova a zavalena část objektů správy parku. Nikdo nebyl zraněn. Škody půjdou do milionů korun.

4.11.2016

Policie nezná jméno přejeté ženy

Čtyřkoly – Mezi železničními zastávkami Čtyřkoly a Senohraby vběhla do kolejiště neznámá žena, která se následně střetla s projíždějícím osobním vlakem. Při střetu utrpěla zranění v takovém rozsahu, která se neslučovala se životem a na místě jim podlehla.

28.10.2016

Zabil ženu beran Lojza, nebo někdo automobilem? Napoví nový posudek

Praha, Divišov – Může za tragickou smrt pětasedmdesátileté seniorky zvíře, anebo snad člověk, který se zachoval hůř než zvíře?To je otázka, na kterou Krajský soud v Praze nenašel odpověď, a tak ji má hledat Okresní soud v Benešově. Takový je aktuální vývoj smutného příběhu z Divišova, který začal 28. května 2014 před polednem. Tehdy místní chovatel Petr M. přivolal sanitku, když nedaleko domu s pečovatelskou službou, na cestě u pastviny s ovcemi, nalezl ležet ženu bez známek života. Bohužel se ji oživit nepodařilo; pitva pak prokázala, že ačkoli byla viditelná jen drobnější zranění, žena utrpěla úraz neslučitelný se životem.

27.10.2016

V blízkosti vykradených domů chodil neznámý muž

Voticko – Policisté z obvodního oddělení hledají neznámého muže středního věku se světlým autem, který se pohyboval v blízkosti dvou vykradených domů v osadě Měšetice u Sedlce.

24.10.2016

Akademii evakuovali kvůli úniku nebezpečných látek

Neveklov - Ve Školní ulici v pondělí 24. října ráno havaroval automobil převážející nebezpečnou látku. Na místo byla vyslaná jednotka dobrovolných hasičů z Neveklova, která uzavřela celou oblast. Po příjezdu jednotky HZS Benešov, která prováděla likvidaci úniku nebezpečné látky, provedla evakuaci přilehlé obchodní akademie.

AKTUALIZOVÁNO
23.10.2016

Policisté i strážníci zacílí na dušičkovou rallye

Benešovsko – Policie se připravuje na nadcházející prodloužený víkend, kdy se rozpoutá před Památkou zesnulých v úterý 2. listopadu takzvaná „dušičková rallye".

21.10.2016

Při prvním sněhu řidiči zpozorní a pak zase zrychlí

Benešovsko – První sněžení přinese na silnicích regionu zpočátku zpomalení provozu, ale pak nehodovost prudce vzroste. Nepříznivý trend se každý podzim opakuje.

19.10.2016

Může zmizení muže s ochrnutou rukou osvětlit jeho kulhající známý?

Praha - Žádné zprávy o svém partnerovi nemá už déle než měsíc žena z Vlašimi, která se před týdnem obrátila na policii. Pohřešuje 38letého přítele původem z Prahy, kde je hlášen k trvalému pobytu s vršovickou adresou – na radnici Prahy 10. Právě na tento úřad městské části měl také Marek P. podle všeho namířeno, když se ve vlašimském bytě 8. nebo 9. září loučil s partnerkou; prý si jel do Prahy vyřídit nový doklad totožnosti a pro dávky sociální podpory. Co se stalo pak, není jasné. Jisté je, že na úřad nedorazil a nevyzvedl si ani peníze; žena se tudíž obává o jeho zdraví i život.

18.10.2016

Exhibicionista ve vojenském plášti se v lese obnažuje před ženami a onanuje

Říčansko – Při procházce lesem mezi Struhařovem a Vyžlovkou mohou houbařky zažít šok. Neznámý muž ukrývající se v lesním porostu no křovinách vyleze ze svého úkrytu před náhodně procházející ženu, obnaží se a onanuje.

15.10.2016

Vyjádřete protest proti týrání hospodářských zvířat při dálkové přepravě

Vlašim – V Podblanickém ekocentru je až do konce listopadu petiční místo, kde mohou lidé připojit svůj podpis na podporu zákazu týrání hospodářských zvířat při dálkové přepravě. ČR je třetím největším vývozcem hospodářských zvířat do Turecka, kde loni skončilo na jatkách téměř třicet tisíc býků, krav a jalovic z Česka. Hospodářská zvířata při cestě na smrt podstupují strastiplnou cestu.

14.10.2016

Požár bytu ve čtvrtém patře výškové budovy byl jen cvičný

Vlašim  - V pátek krátce po 10. hodině byl ve Vlašimi vyhlášený požární poplach. Na Komenského náměstí v domu čp. 1414 oznamovatelka požáru ve čtvrtém patře viděla kouř z bytu.

10.10.2016

Pohřešované děti možná budou hledat útočiště. Mají však i stan

Praha - Letos již dvakrát pátrali pražští i středočeské kriminalisté po 13leté školačce z hlavního města a jejím o rok starším příteli bydlícím na Praze-východ – a s žádostí o pomoc při pátrání po tomto páru se policisté v pondělí vpodvečer obrátili na veřejnost opět.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení