VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

6.6.2016

Lupič přepadl poštu, hrozil vyhozením budovy do povětří

Kosova Hora - Neznámý muž  přepadl poštu v Kosově Hoře a po ženě za přepážkou chtěl peníze s výhrůžkou, že jinak budovu vyhodí do povětří. V pondělí 6. června už policie ví, kdo to je.

5.6.2016

Na pořádek ve vlašimském zámeckém parku dohlížejí strážníci na kolech

Vlašim – Vlašimští strážníci se už při výkonu služby nemusejí spoléhat pouze na auta či vlastní nohy. Od jara používají také na jízdních kolech. „Na tuto investici jsme pamatovali v rozpočtu města v rámci vybavení městské policie. Zakoupili jsme dvě kola a strážníci je používají od začátku května," řekl vlašimský starosta Luděk Jeništa.

3.6.2016

Pirát ohrozil v Pyšelech mladou řidičku a ujel

Pyšely - Dopravní policisté pátrají po bezohledném řidiči a hledají případné svědky dopravní nehody.

3.6.2016

Narazil s Renaultem čelně do protijedoucí cisterny a zemřel

Radošovice – U silnice smrti Mirošovice - Tábor mezi Bystřicí a Olbramovicemi přibyl další křížek. Řidič (roč. 1963) v úrovni osady Radošovice ve čtvrtek 2. června před 15. hodinou z neznámých příčin, pravděpodobně vlivem mikrospánku, vyjel s Renaultem ze svého jízdního pruhu a čelně narazil do protijedoucí cisterny.

1.6.2016

Hlídač, když jeho kumpáni kradli, se schválně nedíval

Benešov – Kriminalisté z územního odboru objasnili několik případů krádeží z benešovské provozovny obchodního řetězce.

AKTUALIZOVÁNO
31.5.2016

Afgánský chlapec zmizel v průběhu dětského dne v Sedlci-Prčici

Benešovsko /DÍTĚ V OHROŽENÍ/ - Policisté z územního odboru od pondělních nočních hodin pátrají po nezletilém svěřenci z Afganistánu, který se v pondělí ztratil v Sedlci-Prčici.

30.5.2016

Policisté pomáhali a chránili, na chodníku prý stáli kvůli plnění úkolu

Benešov - Heslo policistů v Česku – Pomáhat a chránit, které si s sebou vozí dokonce i na karosérii služebních aut, znají všichni. Bohužel ti, kteří na něj hledí zvenčí, možná více, než ti, kteří sedí uvnitř. Že to tak může být, a v tomto konkrétním případě v benešovské Máchově ulici, u starého vchodu do nemocnice také bylo, dokládá snímek z neděle 29. května.  

30.5.2016

Sporťák poslat řidič mezi stromy

Voticko – Řidič sportovního vozu vyjel v zatáčce ze silnice mezi Sedlcem a Sušeticemi a převrátil ho na střechu. Uvnitř automobilu zůstali uvězněni dva cestující, kteří se nemohli dostat ven.

AKTUALIZOVÁNO
27.5.2016

V tunelu vykolejila vlaková souprava, vlaky dojíždí do Prahy odklonem

Benešov  - Jeden ze tří železničních tunelů mezi Vršovicemi a pražským Hlavním nádraží blokuje od pátku 27. května vykolejená prázdná vlaková souprava. V úseku Praha hl.n. - Praha-Vršovice je provoz možný pouze po dvou ze čtyř traťových kolejí.

27.5.2016

Fiktivní požár zachvátil střechu rehabilitačního ústavu

Kladruby - Rehabilitační ústav zažil taktické cvičení jednotek požární ochrany. Fiktivní požár vznikl mezi půdní vestavbou a půdou, poté se rozšířil na střešní konstrukci. Vrchní sestra ve čtvrtém patře zjistila silné zakouření a následný požár.

25.5.2016

Neznámí muži neoprávněně vybírali v bankách miliony

Praha-východ - Mnichovičtí kriminalisté byli požádaní slovenskými kolegy o spolupráci při prověřování trestné činnosti spáchané na území Slovenské republiky.

AKTUALIZOVÁNO
23.5.2016

Požár kamionu blokuje dálnici D1 směr Praha

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Na dálnici D1 na 41. km u Šternova ve směru na Prahu v pondělí 23. května dopoledne kolem půl jedenácté začal hořet kamion. Provoz je omezený. 

19.5.2016

Dva sražení chodci u Votic během jedné noci

Voticko – V průběhu čtyř hodin srazila neznámá auta dva chodce. Nehody se odehrály v noci z pondělí 2. na úterý 3. května zhruba deset kilometrů od sebe.

AKTUALIZOVÁNO
17.5.2016

Kriminálce mohou pomoci svědci tragické události

Senohraby – Dvě úmrtí a dvě vážná zranění si vyžádala srážka tří osobních aut, k jejímuž úplnému objasnění potřebují kriminalisté svědectví dalších lidí, kteří se pohybovali jako účastníci silničního provozu mezi Senohraby a Mirošovicemi nebo v blízkosti hlavní silnice I/3 Benešov – Mirošovice v sobotu 7. května odpoledne kolem půl páté.

11.5.2016

Týnec prý do místa černých skládek u Pecerad nastraží fotopasti

Pecerady - Ještě během víkendu 7. a 8. května „vylepšovalo" cestu z Pecerad směrem k Poříčí nad Sázavou zákoutí dvou mrazících skříní a ovzduší kolem i oder z kazících se potravin.

11.5.2016

FOTO A VIDEO: Řidiči by na cestu z Benešova do Vlašimi měli vyjet raději dříve

Struhařov - I když běžně stačí na cestu mezi dvěma největšími městy Benešovska, Benešovem a Vlašimí necelá půlhodina, od úterý 10. května tahle cesta bude trvat rozhodně déle.

5.5.2016

Hledaný muž se záměrně skrývá zřejmě na Benešovsku a mění telefony

Benešovsko – Občana Slovenské republiky Petra Maška hledají kriminalisté kvůli podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

28.4.2016

Policie pátrá po padesátiletém muži z Hradištka

Posázaví – Kriminalisté od úterý 26. dubna pátrají po pohřešovaném Lumíru Bukačovi z Hradištka pod Medníkem.

28.4.2016

Při dopravní akci pomáhali studenti policejní školy i vrtulník s kamerou

Benešovsko – Šest desítek policistů z různých policejních útvarů se zapojilo ve vybraných lokalitách Benešovska do dopravně bezpečnostní akce, která se uskutečnila v úterý od 8. do 16. hodiny.

16.4.2016

VIDEO: „Právě probíhá zkouška místního rozhlasu.“

Benešov – Písklavý tón a krátkou relaci s obsahem popsaným v titulku článku, v pravidelných intervalech poslouchali během čtvrtka a pátku všichni, kteří procházeli ulicemi Benešova. „Jednalo se o opravu stávajícího systému včetně vysílacího pracoviště, která začala už v úvodu roku," vysvětlil opakované monotématické hlášení Miroslav Jelínek, vedoucí Oddělení technické správy budov a dopravy Městského úřadu Benešov. Radnice sice už loni schválila podání žádosti o dotaci na rekonstrukci, digitalizaci a rozšíření varovného systému, jehož součástí síť hlásičů ve městě je, ale „ladění" amplionů, jehož byli obyvatelé svědky, to, jak potvrdil Miroslav Jelínek, ještě nebylo.

14.4.2016

Lidé z domů u benešovské Máchovy ulice žádají kvůli hluku opravu povrchu vozovky

Benešov – Celkem pětadvacet obyvatel z domů kolem Máchovy ulice, tedy výpadovky z Benešova na Týnec nad Sázavou, se podepsalo pod dokument, jímž žádají o opravu nerovností vozovky. „Když na silnici Máchovy ulice najedou velká nákladní auta na nerovnost, hluk, který to způsobuje, slyšíme i přes zavřená moderní vakuová, jinak dobře izolující okna," popisuje každodenní zážitky s dopravou na okraji Benešova Ladislav Hendrych, jeden z tamních obyvatel.

13.4.2016

Falešní klempíři „rozhrabali“ střechu, sbalili fidlátka a ujeli před policií

Benešov – Když nepřijdou lidé ke šmejdům, zamíří šmejdi k lidem. I tak by se dalo parafrázovat známé rčení o hoře a Mohamedovi nasazené na nejnovější případ, jímž se od víkendu zabývají benešovští policisté. Odehrál se u jednoho z rodinných domů v benešovské vilkové čtvrti na Červených Vršcích. „Z bílé dodávky Mercedes Sprinter s pražskou registrační značkou vystoupili dva solidně vypadající a vystupující muži, kteří předtím autem projížděli ulicí a nejspíš si tipovali, kde by mohli při svém podnikání uspět," uvedl muž, který byl naštěstí tou dobou 
v domě svých rodičů, jímž muži z dodávky nabídli opravu střechy garáže.

13.4.2016

V Benešově přibudou dvě dopravní hřiště

Benešov – I když se Benešov hlasováním zastupitelů města vzdal snahy o nabytí celého levobřežního prostoru u Benešovského potoka používaného dříve jako odstavná plocha autobusů a kamionů, i na zbylém prostranství ve vlastnictví města, bude dost prostoru pro zamýšlené akce radnice. Potvrdil to místostarosta Benešova Jiří Švadlena.

12.4.2016

Hledají svědky napadení muže v Benešově

Benešov – K objasněnému případu fyzického napadení muže v centru Benešova nad ránem poslední únorové neděle hledají kriminalisté další svědky.

8.4.2016

Šikanu v ZŠ řešili benešovští radní, přijede i Česká školní inspekce

Benešov – Když v Benešovském deníku vyšel 25. února článek s názvem Šikana je téměř všude, kantoři se o ní otevřeně bojí mluvit, jedním z mála, kdo se neděsil, když slyšel slovo šikana, byl ředitel benešovské ZŠ Na Karlově Svatopluk Česák. Na dotaz Deníku, který vycházel z nedávno mediálně velmi probíraného extrémního případu šikany na průmyslové škole v pražských Malešicích, tehdy odpověděl: „Tento problém jsme u nás neměli a co vím, tak ani moji kolegové se s ním nesetkali."

7.4.2016

AKTUÁLNĚ: U Ostašova se srazil vlak s automobilem

Ostašov - Na železniční trati Uhlířské Janovice - Rataje nad Sázavou na přejezdu P5940 u Ostašova došlo ve čtvrtek těsně před polednem ke srážce osobního vlaku a automobilu. 

5.4.2016

Na cyklisty číhá pod Zbořeným Kostelcem nebezpečné zábradlí, vše je prý OK

Týnec nad Sázavou – Cyklistům hrozí pod zříceninou hradu Zbořený Kostelec, přesněji na můstku přes Kamenický potok, vážné a možná dokonce smrtelné nebezpečí. Takový názor, jakkoliv se může zdát až příliš poplašný a pro někoho zbytečně vyhrocený, má svůj logický základ. Stačí se podívat na fotografie zábradlí v prosinci slavnostně otevřeného můstku, na němž se se začínajícím jarem doslova rojí cyklisté. A mezi nimi i malé děti…

2.4.2016

Dětmi umazlená veverčata ve vlašimské stanici uhynula

Vlašim – Každoroční jarní evergreen, kdy se v záchranné stanici ocitají mláďata savců, která nálezci považují za osiřelá, se opakuje. Ochranáři 
v rámci informační kampaně pravidelně upozorňují, aby lidé na mláďata nesahali, přesto se každé jaro opakují případy zbytečně ohrožených mláďat a nesprávného chování domnělých zachránců. Dokládá to i čerstvý případ malých veverek.

2.4.2016

Hasiči z Bedrče jsou pašáci, jediní dojeli rozbahněným polem k požáru auta

Bedrč /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Den jako malovaný, teplota vzduchu se blíží k magické dvacítce a dokonalý dojem kazí jen poryvy stále ještě studeného větru.Před hasičskou zbrojnicí 
v Bedrči na Benešovsku, nepřehlédnutelné stavbě s červenobílou fasádou, stojí první úterý po Velikonocích dvě vypíglovaná hasičská auta.

2.4.2016

Strážníci už mají natipované vandaly řádící v Benešově

Benešov – Na dopadení vandalů, kteří zničili během posledních dvou týdnů téměř deset vývěsních skříněk v ulici Pod Brankou a jejich majitelům způsobili škodu přesahující osm tisíc korun, má osobní zájem také starosta Benešova Petr Hostek. Nejen proto, že je za dění ve městě svým způsobem, jako nejvyšší autorita zodpovědný, ale také proto, že jako bývalý policista nese velmi nelibě svévolné porušování zákonů 
a ničení cizích věcí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení