VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

12.3.2016

Benešov neplatičům nájemného odpustil penále 300 tisíc korun

Benešov – Dva protichůdné názory na stejnou věc – oddlužení těch, kteří městu neplatí nájemné za užívání bytů, respektive na odpouštění všech poplatků z prodlení, se střetly i při posledním jednání benešovských politiků. Na tom se od doby, kdy se uvedený problém začal v demokraticky zvoleném zastupitelstvu řešit, nic nezměnilo. Jiné však je po čtvrtstoletí to, kdo má v současném nejvyšším orgánu města, navrch. A kdo proto rozhoduje při hlasování o směru vývoje projednávaných případů. Současná většina, koalice ČSSD a ANO 2011 s podporou TOP 09 a KSČM, při poslední veřejné chůzi většinou hlasů, na doporučení rady města, prosadila odpuštění celého poplatku „z prodlení z dlužného nájemného a úhrad za plnění poskytovaná v souvislosti s užíváním bytu" u dvou nájemníků. Celkově přes 300 tisíc korun. Takový krok město od roku 1990, dosud neudělalo.

11.3.2016

Rychlík z Prahy do Benešova srazil osobu v kolejišti

Benešovsko -  Rychlíky a osobní vlaky z Prahy do Benešova nabíraly v pátek 11. března odpoledne zpoždění. Rychlík R 647 mezi Hostivaří a Uhříněvsí srazil v kolejišti osobu, provoz je od 15.40 zastavený. Evakuace cestujících z vlaku R 647 nebyla z bezpečnostních důvodů možná.

10.3.2016

Benešov jeden den podpořil Tibet, druhý přivítá Číňany

Benešov – Do paradoxní situace s podtextem přesahujícím hranice Česka se dostalo během město Benešov.

9.3.2016

Poškodil závoru železničního přejezdu v Černoleské ulici a ujel

Benešov -  Dosud neznámý řidič bílé dodávky jedoucí ve směru od Benešova na Mariánovice poškodil v pátek 4. března v Černoleské ulici dřevěnou závoru zabezpečovacího zařízení na železničním přejezdu.

8.3.2016

Policejní vlk v beránčím rouchu loví silniční hazardéry

Benešov – Dopravní policisté vyráží na silnice s novým civilním vozem vybaveným skrytými radary a kamerami. Snímá vozidla jedoucí stejným směrem nebo v protisměru přední a zadní kamerou.

7.3.2016

V kauze ukradeného obrazu malířky Toyen uložil soud podmínky

Benešov – Benešovský soud v pondělí 7. března uložil dvouleté podmíněné tresty v kauze kradeného obrazu Severní krajina malířky Toyen.

VÍME PRVNÍ
6.3.2016

FOTO a VIDEO: Chemikálie ohrožovala vodu v Peceradech

Pecerady – Kvůli nálezu tří nádob s neznámými chemickými látkami, zasahovaly v neděli 6. března v poledne na okraji Pecerad u Týnce nad Sázavou dobrovolní a profesionální hasiči a také policisté. „Barelů si všiml myslivec, který tudy procházel a upozornil na to člena peceradského SDH," přiblížil jeden z profesionálních hasičů začátek akce. Likvidace chemikálie, kterou pachatel odložil nejspíš už před několika měsíci u stěny zemědělské kolny, je důležitá také proto, že z jednoho barelu, na který stékala voda ze střechy objektu, se už kvůli korozi obalu uvolňovala chemikálie. Ta se pak dostávala do nedaleké strouhy na okraji pole a dále do potoka a řeky Sázavy.

6.3.2016

Zajíček je ve stanici, začíná sezona mláďat

Vlašim – O první letošní jarní mládě už pečují ošetřovatelé Záchranné stanice pro živočichy Vlašim. Neradostný prim hraje chlupatá kulička, malý zajíc polní. Měl však štěstí v neštěstí. Ochranáři očekávají, že následující dny se přiliv mláďat přinesených do stanice znásobí.„Prvním mládětem přijatým v tomto roce je zajíc polní. Chytla ho kočka a vykloubila mu nohu. Myslím, že do dvou týdnů to vypukne, a bude jako vždy plno práce. Většina přijatých pacientů budou v následujících měsících mláďata a i přes veškeré naše osvětové snahy se k nám jistě opět dostanou i ta z přírody odebraná zbytečně," řekla Jaroslava Syslová, vedoucí Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim.

AKTUALIZOVÁNO
2.3.2016

Zatím žádné úmrtí na silnici, vloni za leden a únor čtyři

Benešovsko – Trend nehodovosti z minulého roku pokračuje. Počet střetů stoupá, vážnějších následků je ale méně. V lednu a únoru vloni zemřely na silnicích Benešovska čtyři osoby, letos nikdo.

AKTUALIZOVÁNO
1.3.2016

Těžký sníh lámal stromy, vlaky u Vraného nejely, silnice byly zatarasené

Benešovsko - Sněžení z pondělí 29. února na 1. března způsobilo řadu komplikací v dopravě. Ve vyšších partiích Benešovska napadlo přes noc a ráno zhruba 8 - 12 cm mokrého sněhu, který lámal stromy. Energetici vyhlásili v úterý ráno kalamitní stav.

AKTUALIZOVÁNO
25.2.2016

Nehoda u benešovského nádraží si vyžádala zranění řidiče

Benešov /OBRAZEM/- Osobní auto Škoda Favorit narazilo ve čtvrtek 25. února před 10. hodinou v Nádražní ulici před přechodem u bývalé vojenské správy do auta taxislužby a čelně do protijedoucí Škody Octavia. Viník nehody se zranil. 

25.2.2016

Šikana je téměř všude, ale kantoři se o ní otevřeně bojí mluvit

Benešovsko – Existuje i ve školách na Benešovsku šikana? Ano, existuje. Potvrdili to někteří z vedoucích kantorů, které včera v souvislosti s mediálně probíraným případem šikany učitelky ze strany studentů průmyslové školy v pražských Malešicích, oslovil Benešovský deník. Právě pražský případ rozpoutal nejen mezi učiteli poměrně širokou diskusi.

22.2.2016

Požár chaty u Zbořeného Kostelce způsobila závada na elektroinstalaci

Zbořený Kostelec – Chata na pravém břehu Sázavy určená pro trvalé bydlení vzplanula v sobotu 20. února večer kvůli závadě na elektroinstalaci.

20.2.2016

Žák deváté třídy týnecké ZŠ František Podaný pomohl zachránit zraněného

Týnec nad Sázavou – Muže, který se po pádu na chodníku v centru města zranil na hlavě, pomohl svou rozhodností zachránit teprve čtrnáctiletý žák posledního ročníku týnecké základní školy, František Podaný. Všechno se seběhlo rychle, během přestávky před odpoledním vyučováním. To školáci po obědě pravidelně míří do obchodu kvůli koupi něčeho dobrého

18.2.2016

Řidiči na Vlašimsku příliš povedený den neprožili

Vlašim - O obrovském štěstí může mluvit třináct pasažérů autobusu, který havaroval ráno, krátce před devátou hodinou v Benešovské ulici. Jak jsme vás již včera informovali, řidič autobusu nezvládl řízení na náledí a narazil s autobusem do rohu zdi domu. Zároveň prorazil zábradlí a zastavil se na hraně krajnice. Předek autobusu čněl nad okrajem hlubokého srázu nad řekou Blanicí. Chybělo jen málo a výsledek havárie mohl dopadnout mnohem hůře než ošetřením tří lehce zraněných, které záchranáři z vlašimské a benešovské záchranné služby ošetřili. Jednalo se většinou o naraženiny způsobené nehodou. Hasiči z Vlašimi a z Benešova vozidlo zajistili, zasypali sorbentem olej, který z autobusu unikl a zároveň poskytli první pomoc zraněným. Odstranění následků nehody trvalo přibližně dvě hodiny.

18.2.2016

Středeční návrat zimy si vyžádal šest zraněných a milionovou škodu

Benešovsko - Dopolední sněžení zaskočilo ve středu 17. února řidiče v regionu. Benešovští dopravní policisté řešili na silnicích svého obvodu deset dopravních nehod. V jednom případě si karambol vyžádal těžké zranění a ve čtyřech lehká zranění.

17.2.2016

Na Benešovsko se vrátila zima, zaskočila sypače i řidiče

Benešovsko - Doslova během pár hodin zasypal Benešovsko ve středu 17. února mokrý sníh a vytvořil na zemi zhruba třícentimetrovou vrstvu. Tu na mnoha místech auta na vozovkách ujezdila do ledovky a dříve, než ji stačila posypová sůl rozpustit na vodu, došlo kvůli ní k řadě dopravních nehod. Například i dvou linkových autobusů. 

AKTUALIZOVÁNO
17.2.2016

Dva až tři centimetry sněhu poslalo ve středu desítky aut ze silnic

Benešovsko - V průběhu středečního (17. února) dopoledne mezi 8.30 a 10. hodinou napadlo v regionu zhruba dva až tři centimetry sněhu, který na vozovkách zledovatěl. Ve Vlašimi narazil autobus do domu. Došlo ke zranění. Před polednem na 44.7 km dálnice D1 srazilo auto chodce. K havárii vzlétl vrtulník.  Přehled hlášených nehod v textu. 

AKTUALIZOVÁNO
17.2.2016

Policejní hlídky měří rychlost a kontrolují auta i jejich posádky

Benešovsko - Policisté Středočeského kraje se zapojili do celorepublikové bezpečnostně dopravní akce s organizací TISPOL, která se odehrává od pondělí 15. do neděle 21. února na silnicích po celém území Středočeského kraje.

AKTUALIZOVÁNO
15.2.2016

Kriminalistům se podařilo rozmotat sérii případů krádeží pracovních strojů

Benešovsko – V květnu loňského roku neznámý pachatel odcizil z jedné firmy v Praze-východ značkový ježkový válec s rádiovým zařízením. K tomu neoprávněně použil odstavený pásový bagr, kterým jej vyzvedl z výkopu, z jeho kabiny odcizil dálkové ovládání, zprovoznil jej a odvezl neznámo kam.

13.2.2016

Další poslanec tvrdí, že azylové zařízení v Benešově nebude.

Benešov – Po vlašimském Václavu Zemkovi už druhý sociálnědemokratický poslanec potvrdil, že se ministr vnitra Milan Chovanec k otázce vzniku azylového zařízení pro běžence uprostřed Benešova, staví zamítavě. „Toto rozhodnutí na základě našeho jednání učinil ministr již v pátek 29. ledna," potvrdil poslanec Richard Dolejš s tím, že o tom informoval všechny zainteresované.

AKTUALIZOVÁNO
12.2.2016

Snědí muži přelstili a okradli poštovní úřednici

Votice /FOTO/– Neznámá dvojice pachatelů podvodným způsobem měla připravit o peníze pracovnici votické pošty. Oba šli nejprve do prostoru zadních přepážek, kde si jeden z nich zakoupil obálku za jednu korunu.

12.2.2016

Dočkají se obyvatelé Řeznické ulice v Benešově pomoci města?

Benešov – Sliby, chyby. Právě tak vnímají obyvatelé celkem bezvýznamné spojnice mezi Malým a Masarykovým náměstím v Benešově počínání své radnice. Právě tam totiž skončila řada jejich stížností na rušení nočního klidu či na znečišťování a poškozování soukromého majetku. Až dosud se nic, kromě schůzování bezpečnostní komise a navrhování více či méně zdařilých či dokonce úsměvných řešení, nedělo. Že se nejedná o fenomén nový, dokládá i zápis z obecního živnostenského úřadu Městského úřadu Benešov z konce srpna 2011. Jeden z tamních obyvatel, Karel Heger, zvažuje kvůli situaci, která se opakuje, v závislosti na výšce rtuti v teploměru prakticky každý víkend, dokonce stěhování. Ale ustupovat zlu se mu nechce.

11.2.2016

Ministr Chovanec prý řekl ne migrantům v Benešově, ministerstvo to nepotvrdilo

Benešov – Napětí a nejistota obyvatel Benešova, kvůli snaze Ministerstva vnitra získat objekt benešovských Pražských kasáren pro zřízení centra pro migranty, trvá. Platí to, i když vládní představitelé prý už zaslechli projevy nesouhlasu, které ve stále větší míře přicházejí z Benešovska. Právě tam totiž lidé podepisují petici proti zamýšlenému využití objektu. Ten je stále v držení Ministerstva obrany, ale MV svou žádost o jeho bezúplatný převod na něj, dosud nestáhlo.

10.2.2016

Policisté a strážníci si rozdělí v Benešově hlídkové rajony

Benešovsko – Pro zlepšení bezpečnostní situace a účinnější potírání drobné i závažnější kriminality prohlubuje republiková policie spolupráci s městskými strážníky.

AKTUALIZOVÁNO
9.2.2016

Mezi chycenými dealery drog bylo na Benešovsku sedm žen

Benešovsko – Drogová scéna vloni přišla o řadu zdrojů omamných a psychotropních látek. „Kriminalisté v loňském roce řešili dvacet drogových případů, z nichž v osmnácti zjistili pachatele," uvedl Pavel Havránek, vedoucí benešovského územního odboru Policie ČR.

EXKLUZIVNĚ
9.2.2016

Zařízení pro uprchlíky mají volnou kapacitu

Benešov – Na četné telefonáty čtenářů Benešovského deníku ohledně medializovaného záměru zvažovaného převedení Pražských kasáren v Dukelské ulici Ministerstvu vnitra a jejich využití jako záchytného zařízení pro imigranty zveřejňujeme aktuální statistiky kapacity detenčních zařízení k půlnoci z pondělí 8. na úterý 9. února.

VÍME PRVNÍ
9.2.2016

Silnice z Kamenného Přívozu do Jílového je neprůjezdná

Region -  Na silnici II/105 mezi Kamenným Přívozem a Jílové u Prahy v úterý 9. února od 10.15 kací nebezpečné stromy. Policie odklání dopravu.

8.2.2016

Při vjezdu do Konopiště prý neviděl značku, za stání zaplatil pokutu 500 korun

Benešov - „Nevšiml jsem si opravní značky," uvedl strážníkům Městské policie Benešov čtyřicetiletý řidič bílého kombíku Audi v neděli odpoledne po té, co jim musel vysvětlit, proč zaparkoval v konopišťském parku mezi stromy.

AKTUALIZOVÁNO
8.2.2016

Opilého chodce řidička v noci u Domašína zřejmě neviděla

Domašín – Přibližně sto metrů za železniční zastávkou Domašín srazila třiatřicetiletá řidička osobního vozu devětačtyřicetiletého chodce, který se pohyboval po levé krajnici proti směru její jízdy. Náraz muže odhodil do příkopu, kde zůstal nehybně ležet.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení