VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK KELLNER

Zdeněk Kellner / Benešovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Benešov v půlce dubna zažil menší babyboom

Benešov – I když v porodnici Nemocnice Rudolfa a Stefanie asistují zdravotníci každoročně při více než tisícovce porodů, nestává se jim často, že by se tam během krátkého časového úseku narodilo pět dětí.

KRÁTCE: Dům půjčí pečovatelské službě

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Den země oslaví společně na Masarykově náměstí

Benešov – Den Země zaměřený zejména pro předškolní děti se v pátek 28. dubna odehraje na Masarykově náměstí. Akce Muzea umění a designu a Střední zemědělské školy Benešov startuje v 9 hodin, skončí ve dvě odpoledne.

Votické motýlárium zakryjí poprvé sítě

Votice /FOTOGALERIE/ - Na už třetí sezonu motýlária se chystají pracovníci Ochrany fauny ČR. „Od středy 26. do pátku 28. dubna natahujeme na konstrukci někdejších skleníků 1100 metrů čtverečních sítí," připomněl zakladatel OF ČR Pavel Křížek.

Zastupitelům Benešova se nechce na svatby

Benešov – Nedostatek lidí, kteří mohou provádět svatební obřady, řeší už měsíce benešovská radnice. Oddávajícími mohou ze zákona být starosta, místostarostové nebo pověření členové zastupitelstva.

Hasiči prověřují i nahlášené ohně a platí za škody, které při hašení způsobí

Benešovsko - Díky nahlašování zakládání otevřených ohňů prostřednictvím internetu, tedy například i pálení trávy nebo větví, mají hasiči přehled o tom, co se kde plánovitě děje. Pak stačí na uvedené číslo zavolat a zjistit, zda se „paličovi" nevymyká oheň z kontroly. To se ději i při prověřování nahlášení ohně pozornými občany.

V Benešově darovali krev hasiči s rodinami

Benešov - Celkem 35 dárců krve z řad dobrovolných hasičů a jejich rodin dorazilo do transfuzního a hematologického oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, aby hromadně darovali tekutinu ze všech nejvzácnější.

KRÁTCE: Cestu do Netvořic zkomplikuje uzavírka

Benešovsko - Přečtěte si výběr krátkých zpráv z regionu.

Benešov jednal s Malťany o stavbě v Konopišti

Benešov – Odstraňování rozporů mezi městem Benešovem a společností Corinthia Panorama, která je vlastníkem areálu Amber Hotel Konopiště, známého veřejnosti i pod dřívějším názvem Motel Konopiště, bylo důvodem setkání představitelů obou institucí. Uskutečnilo se v pondělí 24. dubna.

Smrt muže u benešovského nádraží nikdo jiný nezavinil

Benešov – Muže v tratolišti krve nalezli v neděli 23. dubna po sedmnácté hodiny náhodní kolemjdoucí v Nádražní ulici v blízkosti vlakového nádraží.

Hmyz zadrží ve votickém motýláriu natažené sítě

Votic - Až dvacet druhů denních motýlů by měli v jejich autentickém, nyní však stále vzácnějším prostředí, spatřit návštěvníci votického motýlária. To se chystá na svou třetí sezonu.

Ve ztrátách a nálezech se může ocitnout i papoušek

Benešovsko - Svazky klíčů, doklady, mobilní telefony, ale i šperky, jízdní kola a dětské kočárky. To bývají nejčastější předměty, které se objevují v oddělení ztrát a nálezů městských úřadů.

Zapáchání kanálů mají zabránit bio filtry

Vlašim – Jen si to představte. Je příjemně, svítí sluníčko a vy si unavení po práci chcete odpočinout na vlastní zahradě a dát si šálek lahodné kávy. Jenže kvůli nesnesitelnému zápachu to tam vydržíte jen chvíli a musíte utéci domů. A protože je právě opravdu pěkně teplo, rádi byste otevřeli okna a vyvětrali. To samozřejmě také nejde. Ten příšerný zápach by se vám natáhl i do bytu.

OBRAZEM: Klášterku čekají změny, bude pak pro všechny

Benešov – Na sklonku loňska nebylo jisté, že se městu podaří revitalizovat park v centru, Klášterku. V cestě stála dohoda s benešovskou farností Římskokatolické církve, majitelem pozemků.

Bezpečnost úřadu je dostatečná, míní starosta Benešova

Benešov – Agrese. Jen vyslovení tohoto podstatného jména vyvolává mezi lidmi obavy. K těm, kteří se možná důvodně cítí být ohroženi, patří také pracovníci městských úřadů. Právě oni často řeší citlivé případy, které nejsou po chuti jejich klientům. Jejich agrese ale může pramenit třeba jen z toho, že je podle nich úředníci neodbavují dostatečně rychle.

Komunikační mosty spojily ve výstavní síni generace

Benešov /FOTOGALERIE/ – Jako součást dvou výstav v poliklinice na Malém náměstí se uskutečnil projekt Komunikační mosty.

Sidonius Jiro vzdává hold velikonočním svátkům

Benešov, Praha – Ticho Velikonoc je název výstavy obrazů, jejichž autorem je benešovský malíř Sidonius Jiro. Expozice je a bude po celý duben umístěna v kostele sv. Martina ve zdi v Martinské ulici na Starém Městě Pražském.

Benešovský Pivovar Ferdinand se chystá na oslavy

Benešov – Na oslavu historie staré celých 120 let se už teď chystají v Pivovaru Ferdinand.

Chodci pozor, na Masarykově náměstí se propadá dlažba

Benešov – Na několika místech Masarykova náměstí se po zimě objevují různě velké prohlubně.

Lodičkami se v Konopišti hned tak nesvezou

Konopiště – Doba, kdy se po hladině Zámeckého, nyní Konopišťského rybníka v lodičkách projížděly zamilované páry, se hned tak nevrátí.

Změny územního plánu číslo 2 projednají v Benešově až v květnu

Benešov – Protože je územní plán (ÚP) pro obce dokumentem z nejdůležitějších, navíc stále živých, je potřeba ho čas od času aktualizovat. A právě to se nyní děje také v Benešově, kde zastupitelé projednávají změny číslo 2 a 3. Proces je tedy na samém začátku.

Vodu z kohoutku už mohou ve Votících pít

Votice – Opatření kvůli kontaminaci vody z městského řádu, které vstoupilo v platnost v pátek 7. dubna, skončilo ve čtvrtek 13. dubna.

Veřejných toalet není dost, města je většinou dotují

Je ve městech dostatek veřejných toalet? Na tuhle otázku nejspíš každý, kdo někdy zavítal do cizího města, odpoví záporně. Zatím nepříliš probíranou otázkou ale je, proč k takové situaci vůbec dochází.

Sbor Gymnázia Benešov se v Brně líbil

Benešov, Brno - Pěvecký sbor Gymnázia Benešov se zúčastnil již 23. ročníku přehlídky pěveckých sborů Gymnasia Cantant v Brně.

Kde lze v Benešově oslavit Velikonoce?

Benešov - Nejvýznamnější křesťanské svátky, Velikonoce, s sebou přinášejí po celé velikonoční období také řadu církevních akcí. Například v Benešově se věřící mohou zúčastnit už zítra, tedy během takzvané Sazometné neboli Škaredé středy mše v kostele sv. Anny na Masarykově náměstí. Koná se od 18 hodin.

Lidé nemají vodu, sportovci si zalévají trávu

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – V Peceradech a Zbořeném Kostelci, místních částech Týnce, chybí pitná voda. A protože se tam lidé vodovodu hned tak nedočkají, využila řada z nich nabídky radnice na finanční podporu 30 tisíc na vlastní vrtanou studnu a to nejen letos, ale i zpětně za loňský rok.

KRÁTCE: Web hlásil chybu, potíže s pitnou vodou trvají

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Benešovska.

Při opravě konopišťské hráze sečtou také ryby

Konopiště – V podstatě jen několik měsíců uplynulo od dokončení projektu revitalizace biokoridoru Šiberna, jehož součástí bylo i odbahnění Konopišťského rybníka. Kromě toho se práce pod zámkem zaměřily také na rekonstrukci zábradlí, cesty na koruně hráze a především opravu jí samotné. Teď se ale do Konopiště se na hráz znovu „vrhnou" dělníci.

Kvůli lesoparku vykoupili pozemky a hledají dotace

Benešov – Radnice v Benešově vykoupila pozemky nutné pro realizaci záměru výstavby sportovně relaxačního lesoparku Sladovka. Potvrdil to starosta Benešova Petr Hostek.

Dobrovolníky od úklidu Sázavy neodradila ani zvýšená hladina řeky

Krhanice - Ani trochu vyšší údaje, které na vodoteči v Nespekách ukazovaly v sobotu ráno hladinu 99 centimetrů a průtok 26,2 kubíku za sekundu, ani prognóza dalšího mírného zvýšení, neohrozily akci Čistá řeka Sázava.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies