VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK KELLNER

Zdeněk Kellner / Benešovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Privatizace bytů usnula, probudí se na podzim

Benešov – Zpoždění proti předpokladům vedení města nabrala další část privatizace benešovského bytového fondu. Podle jarního ujednání chtěla radnice mezi obyvateli prostřednictvím dotazníku zjistit jejich postoj k prodeji bytů. Výsledky z toho měly být na stole už se začátkem velkých prázdnin. Jenže dotazník dosud neopustil radnici.

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Benešov – Skvělé představení přichystali ve čtvrtek 17. srpna v rámci letní akce Benešov City Live muzikanti z kapely Czech Floyd.

V Benešově má vzniknout první soukromá základní škola

Benešov /ANKETA/ – V podmínkách Benešova naprosto unikátní záležitost chystá na příští školní rok podnikatelka Helena Šešinová. V centru města chce otevřít první soukromou Základní školu Zvonková.

AKTUALIZOVÁNO

Oheň na dálnici zastavil cestu melounů k zákazníkům

Ostředek /FOTOGALERIE/ – Velký a navíc velice rychle se šířící požár maďarského kamionu převážející z úrodné Uherské nížiny náklad melounů, zastavil dopoledne provoz na dálnici D1. „Jsme právě kvůli takovým situacím, obzvlášť teď, kdy se rekonstruuje dálnice, ve střehu. Když se něco takového stane, častěji to ale v omezeních bývají nehody, hledáme objízdné trasy. Naštěstí žádný náš vůz v koloně u požáru kamionu u Ostředka nezůstal stát,“ uvedl dispečer benešovské dopravní společnosti Jasa Jiří Kučera.

Angloamerické síly "obsadí" obec Drahňovice

Benešovsko – Už téměř půlstoletí uplyne v pondělí od doby, kdy 21. srpna 1968 vtrhla do Československa vojska takzvaných spřátelených zemí a udusila rodící se demokracii. Pražské jaro, jak tohle období vzdoru a pádu socialismu s lidskou tváří dostalo název, si připomínají ale také vojska angloamerická.

KRÁTCE: Tradiční pouťové muziky budou hrát celý víkend

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

Benešov prodá hotel Pošta nejspíš už napřesrok

Benešov /FOTOGALERIE, ANKETA/ – I když je už poměrně dlouho jasné, že se město Benešov chce zbavit jedné své dominantní stavby v centru, komplexu Hotelu Pošta, zatím nezodpovězenou otázkou je, kdy a za kolik. Naprosto zřejmé ale je, že letos to nebude.

OBRAZEM: Režisér Jaroslav Hanuš se oženil s Klárou Gočárovou

Benešovsko /ROZHOVOR/ - V kostele sv. Havla v Poříčí nad Sázavou na Benešovsku složili v sobotu 12. srpna slib manželství před Bohem manželé Jaroslav Hanuš a Klára Gočárová.

Benešovští tanečníci patří mezi nejlepší v republice

Benešov - Benešov se přiřazuje v rámci celé České republiky k městům tanci zaslíbeným. To díky Taneční škole Salta manželů Jitky a Karla Maršálkových. Hned čtyři juniorské páry sportovního klubu benešovské taneční školy se zařadily mezi nejlepší ve své kategorii v celé zemi.  

Případ úmyslného sražení cyklisty jde opět k soudu

Benešov – Již v březnu vynesl Okresní soud v Benešově rozsudek za úmyslné sražení cyklisty a zabití řidiče dalšího automobilu nad dvacetiletým Markem Musilem. Poslal jej za to na šest let do vězení s dozorem a potrestal ho i zákazem řízení na 10 let. Nyní se případ ale vrací do Benešova, kam jej vrátil odvolací soud. Nové projednávání začíná dnes v 9 hodin.

V Benešově začne řádit chytrý radar

Benešov – I když už od 10. května sloužil jako prevence v ulici Červené Vršky radar s označením Zeus, teprve od pondělí 7. srpna bude zařízení předávat případné přestupky, tedy překročení rychlosti, policii. Ta pak vyhodnotí stupeň nebezpečnosti, jinými slovy o kolik rychleji daný řidič, respektive automobil, jel.

OBRAZEM: Na Chvojně kropil kněz dopravní prostředky svěcenou vodou

Chvojen – Už potřinácté se v kostele a na prostranství u kostela sv. Filipa a Jakuba na Chvojně sešli v neděli 6. srpna desítky motoristů, aby si od benešovského kněze Marcela Timka nechali požehnat svým dopravním prostředkům.

FOTO: Čechtická lilie je pohodový festival pro každého

Čechtice – Jako zavedená, navíc pohodová a určená všem generacím, se prezentuje dlouhá léta přehlídka interpretů folku a country. Na světě je pod jménem Čechtická lilie už 34 let.

OBRAZEM: Týneckému střepu přeje počasí

Týnec nad Sázavou – Týnecký střep, slavnosti plné divadla, hudby, kejklířů či starých řemesel, začal psát v sobotu 5. srpna další stránku své historie. Do areálu kolem středověkého hradu proudili lidé sice pozvolna, zato vytrvale. K procházce na hrad nebo do Náklí, kde se Střep konal vůbec poprvé, je vybízelo i krásné letní počasí.

Do Táborských kasáren přijedou bourací čety

Benešov /FOTOGALERIE/ - Už v závěru prázdnin či na začátku září chce benešovská radnice nechat zdemolovat první z nevyužívaných objektů v areálu někdejších Táborských kasáren. „Je to škoda, docela dobře si mi tam žilo,“ poznamenal v centru města při otázce Benešovského deníku jeden z bezdomovců. Jméno prozradit nechtěl a odmítl se také nechat fotit. Přesto hovořil poměrně otevřeně. „Měli jsme tam klid, nevím, proč to nechají zbořit, když to sami na nic nepotřebují,“ hodnotil.  

OBRAZEM: Týnecký střep otevřeli rockeři

Týnec nad Sázavou – Rockové příznivce potěšil v pátek 4. srpna prolog dalších městských slavností, Týnecký střep. V týneckém Náklí se představila řada kapel Miloš Dodo Doležal se synem nebo například Lionheart.

Muž na videu "školí" dítě, jak se vypořádat s Romy a muslimy

Benešov – Video, které se v pátek 4. srpna šíří na facebooku ukazuje, jak muž na nahrávce nabádá malou dívku, jak je třeba bít basebalovou pálkou Roma či muslima. Řada uživatelů už na autora nahrávky podala trestní oznámení. Jiní s ním naopak souhlasí a projevují mu podporu.

Kuchaři z Benešova vaří při Expu v Astaně guláš z koniny

Benešov/Astana /FOTOGALERIE/ – Při světové výstavě Expo, která se až do 10. září koná v kazašské Astaně a jejímž hlavním tématem je Energie budoucnosti, se neztratili ani Benešáci. Tradicí českých pavilonů na Expu je kvalitní restaurace. Ta v Astaně se jmenuje Český les. 

Opuštěné mládě tchoře vyrůstá v záchranné stanici, časem se vrátí do volné příro

Vlašim – Záchranná stanice pro živočichy ČSOP Vlašim má nové obyvatele. Je jím mládě tchoře tmavého, které zůstalo v přírodě úplně opuštěné. Jeho příběh ale měl šťastná konec. Mládě bylo nenalezeno nedaleko zahrady ve Vyklanticích na pomezí Benešovska a Příbramska.

Krajská veterinární správa se připravuje na mor prasat

Benešov - Štěstí přeje připravenému. Tuhle pravdu ctí také Krajská veterinární správa Středočeského kraje. Proto se už teď připravuje na to, že by centrum Čech mohl zasáhnout africký mor prasat (AMP). Na otázky k němu odpověděl ředitel odboru veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví Krajské veterinární správy Zdeněk Císař.  

Boj proti obřímu větrníku v Kozmicích trvá dál

Kozmice - Nejspíš už jen zázrak pomůže odpůrcům výstavby první větrné elektrárny na Benešovsku. Svůj boj ale nevzdávají. Přes dílčí vítězství, které zatím vždy nakonec zhatil „protiútok“ druhé strany, věří v konečné vítězství svých argumentů.  

KRÁTCE: Co se děje na Benešovsku?

Benešovsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Benešovska. 

Oznámil požár strniště, pak se odlmčel

Jankov - Požár pole s výměrou asi padesáti hektarů, na němž zbylo po žních už jen strniště, oznámil hasičům muž, který jel kolem. Kvůli zamezení šíření požáru na místo spěchají hasiči z HZS Benešov a jednotky SDH Votice, Jankov a Zvěstov.

Pomoci psovi vyrazili benešovští záchranáři

Hostěradice /FOTOGALERIE/ – Kvůli záchraně německého ovčáka, který spadl v areálu Domova seniorů v Hostěradicích na okrese Praha –západ do studny, vyrazili na místo benešovští požárníci.

Kraj vybavil policisty čtrnácti batohy s defibrilátory

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Čtrnáct speciálních batohů s rozšířenou výbavou první pomoci, obsahující automatické externí defibrilátory mohou používat policisté.

Nemocnice podepsaly důležitý dokument!

Benešov - Memorandum o vzájemné spolupráci mezi Nemocnicí Rudolfa a Stefanie Benešov a pražskou Nemocnicí Na Homolce, která se specializuje na léčbu závažných onemocnění srdce, cév a nervového systému podepsali zástupci obou zdravotnických ústavů.  

Problémy s rybníkem nekončí, hráz prosakuje!

Benešov /FOTOGALERIE/ - Už třetí stížnost na dílo řeší v souvislosti s rekonstrukcí konopišťského rybníka jeho vlastník, město Benešov.  

KRÁTCE: Kam na Benešovsku za kulturou?

Benešovsko - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v následujcích dnech. 

Díky Bene-busu by rychlíky měly stavět i ve Voticích

Votice – Požadavek adresovaný ministru Danu Ťokovi, ohledně zastavování rychlíků linky R17 ve Voticích, po dobu výstavby dvoukolejné trati Sudoměřice – Votice, doručil svazek obcí Bene-bus na Ministerstvo dopravy. Bene-bus společně s Voticemi a Integrovanou dopravou Středočeského kraje sepsaly kvůli tomu memorandum, které iniciovali starostové Votic Jiří Slavík a Ratměřic Viktor Liška.

Vlašimské pohádkové léto jde do své druhé poloviny

Vlašim - Pohádka z budíku o dvou bratrech, Pospícháčkovi a Loudáčkovi, kteří se vydali na dobrodružnou cestu za Časem, byla už letošní pátým představením v rámci Vlašimského pohádkového léta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení