VYBERTE SI REGION

ZDENĚK KELLNER

Zdeněk Kellner / Benešovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rádi bychom zvýšili komfort nemocnice

Benešov - Nemocnice v Benešově je důležitá nejen pro pacienty z Benešovska, ale i pro lidi žijící v okrajových částech sousedních okresů. Předsedou představenstva Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, se po nástupu nového vedení Středočeského kraje, stal Pavel Pavlík (ODS).

Podchlazenou ženu v nemocnici zachránit nedokázali

Benešovsko – I když smrt lidí bez domova kvůli mrazu není na Benešovsku tak častým jevem, jako ve velkých městech, ani venkovskému prostředí se takové smutné události nevyhýbají. Platí to, i když případ, který lidé v Týnci nad Sázavou probírají ještě nyní, tedy tři týdny po té, co se stal, k nim tak úplně nepatří.

Sportovní anketu Benešovského deníku opanují dál mistři backflipů

Benešov – Galavečer s vyhlášením výsledků ankety Nejúspěšnější sportovec Benešovska 2016 v KD Karlov uzavřel v úterý 17. ledna šestý ročník této soutěže Benešovského deníku.

Mladí střelci z Vlašimi získali v Plzni historický úspěch

Vlašim – Historický úspěch ve střelbě ze vzduchovek v kategorii Vzduchová puška vleže na 30 ran si domů do Vlašimi odvezli z Plzně mladí střelci ze Sportovně střeleckého klubu Vlašim. Ten působí v rámci kroužku Městského domu dětí a mládeže.

Benešovská nemocnice přestěhuje dětské pacienty do pavilonu porodnice

Benešov - Velké stěhování čeká už následující pondělí 23. ledna malé pacienty Dětského oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie. Důvodem takové mimořádnosti je rekonstrukce stávajících prostor oddělení v pavilonu u staré nemocniční brány, který je známý také jako interna. Malí pacienti se ten den přestěhují do náhradních prostor gynekologicko -porodnického pavilonu.

FOTO: Výsledky soutěže vzduchovkářů o Pohár města Benešova

Benešov – Posedmnácté se v tělocvičně benešovské střední zemědělské školy sešli v sobotu 14. ledna střelci ze vzduchových pistolí a pušek. Mistrovství Středočeského kraje s názvem Pohár města Benešova pokračovalo i v neděli 15. ledna.

FOTO: Myslivcům z Vranova zahrála při plesu kapela Po(Krok)

Vranov u Čerčan – Už posedmadvacáté se v sobotu 14. ledna při tanci sešli při svém plesu členové vranovského mysliveckého spolku Daněk.

Benešov od plánu sloučit školní jídelny neustoupil

Benešov – I když se o změnu systému školního stravování snažilo už předešlé vedení města, povede se to nejspíš teprve tomu současnému.Bývalé vedení radnice uvažovalo o tom, že bude obědy školákům připravovat firma, která s městem na tuto činnost uzavře smlouvu. Odpor veřejnosti ale radnici nedovolil tuhle radikální změnu uskutečnit.

Benešov kvůli prodeji školy v Husově ulici podal žalobu

Benešov – Ještě před koncem loňského školního roku zněl na chodbách a ve třídách Střední školy ekonomiky, obchodu a služeb Svazu českých a moravských spotřebních družstev v benešovské Husově ulici hlahol dětí. A měl tam znít i v dalších letech. Škola sice kvůli nezájmu ze strany žáků základních škol své učebny na konci srpna 2016 definitivně uzavřela, o dva opuštěné objekty ale stál Benešov.

Středočeský kraj řeší nového šéfa benešovské nemocnice, hotovo má být v únoru

Benešov – Nejspíš to bude znovu více politická, než manažerská pozice. Právě tak Středočeský kraj obsazoval v minulosti post ředitele benešovské nemocnice. A právě k tomu se nyní znovu schyluje, i když proces instalace ředitele bude jiný, než posledně.

Benešov si půjčí na rekordní rozpočet, úvěr má splácet 15 let

Benešov – Město u Konopiště má rozpočet na rok 2017. Na straně výdajů rekordních 912 milionů, zatímco na příjmové jen 480 milionů korun. Než byla tahle novina, zásadní pro fungování Benešova v letošním roce hlasováním komunálních politiků stvrzena hlasováním, strhla se v divadelním sále Hotelu Pošta, kde se jednání tentokrát konalo, dlouhá diskuse. Kritické připomínky k návrhu měli jen členové opozičních stran VPM, ODS a STAN. Těm odpovídali a samozřejmě oponovali předkladatelé normy, z vedení města. Další prodlužování diskuse ukončil až schválený návrh Pavla Dvořáka (TOP 09) na její ukončení. Hlasování pak dopadlo podle očekávání.

Jak hodnotí Oldřich Vytiska svůj konec na místě ředitele benešovské nemocnice?

Benešov – Přesně tři roky po té, co se v únoru 2013 rozešel Oldřich Vytiska (ČSSD) s tehdejším hejtmanem Davidem Rathem, nastoupil v Benešově na post ředitele Nemocnice Rudolfa a Stefanie. V ředitelně ústavu vystřídal Petra Hostka (ČSSD), který se v lednu 2016 stal starostou Benešova a oba posty do té doby zastával současně. Teď Vytiska skončí, což avizoval i náměstek hejtmanky Martin Kupka.

Chřipka útočí na učitele i děti, školy kvůli ní ale nezavírají

Benešovsko - Tisíce lidí v celém kraji v současné době drtí chřipka a na Benešovsku, Kolínsku i Kutnohorsku stojí na epidemickém prahu. Za ten hygienici označují 1600 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Přesto jen některá zařízení kvůli snížení rizika šíření nemoci zakázala návštěvy. Patří k nim například Domov seniorů Jankov na Benešovsku nebo Domov důchodců v Čáslavi na Kutnohorsku.

V Benešově chtějí letos utratit téměř miliardu. Kvůli tomu si půjčí 250 milionů

Benešov – Ve městě dosud nepoznanou částku na straně výdajů blížící se magické hranici jedné miliardy českých korun zařadilo vedení města do svých účtů pro rok 2017. Komunální politici rozpočet projednají ve středu 11. ledna ve velkém sále KD Karlov. O tom, zda výrazně schodkové účty města nakonec projdou, se můžete přesvědčit sami. Schůze politiků začíná v 18 hodin.

Vedení Benešova: bezpečnost v centru města se zlepšuje

Benešov - Bezpečnostní situace v Benešově se podle vedení města lepší. Pomáhá k tomu několik faktorů, mezi něž patří například i to, že benešovští strážníci do služby chodí řádně vybaveni. Ta tam je doba, kdy si jeden od druhého půjčoval „pracovní náčiní." „Každý strážník má své vlastní donucovací prostředky, včetně zbraně a policisté jsou vybaveni také novými výkonnými vysílačkami. Se se svou stálou službou se konečně po letech i slyší," uvedl starosta Petr Hostek při objasňování zlepšování bezpečnostní situace v centru Benešova.

I když se najdou i výjimky, z domácností mizí vánoční stromky na Tři krále

Benešov – Všechno má své zákonitosti. A má je i likvidace vánočních stromků. Podle tradice by ozdobený stromek měl zůstat v bytě do svátku Tří králů. Právě to je termín, kdy většina lidí opadávající jehličnan už doma „nemůže vystát." Proto se v ulicích objevují stromky jeden za druhým právě nyní, po 6. lednu.

Benešov letos investuje do také škol a sportovišť

Benešov – Přivaděč vody Javorník – Benešov, intenzifikace ČOV nebo odbahňování Konopišťského rybníka. Tyhle velké akce v hodnotách desítek milionů, v případě přivaděče dokonce tří stovek milionů korun, má už Benešov za sebou. Ani pro letošní rok však rozpočtové kolonky výdajů prázdnotou nezejí.

Chřipka v prvním týdnu roku útočila nejvíc na naše sousedy na Příbramsku

Střední Čechy – V prvním kalendářním týdnu letošního roku ve Středočeském kraji zaznamenali pracovníci KHS vzestup celkové nemocnosti akutních respiračních infekcí o 56,5 procenta. Jak tento údaj vypadal v posledním týdnu loňska, ukazuje mapa v galerii. 

La Mance plavou v RÚ Kladruby podvanácté

Kladruby - Celově už podvanácté odstartovali v pátke ve tři hodiny ráno plavci, aby v bazénu RÚ Kladruby pokořili štafetově vzdálenost mezi Anglií a Francií.

Také do Benešova dorazilo chytré parkování - smart parking

Benešov - Už na jaře se v Benešově bude řidičům parkovat o něco lépe. Ne proto, že skokově přibudou stovky míst pro osobní auta, ale proto, že začne fungovat systém takzvaného chytrého parkování. „Je to stejný projekt, který už běží v Kolíně," potvrdil při tiskové konferenci starosta Benešova Petr Hostek s tím, že se nestydí za to, že je projekt od Kolína obkreslený se vším, tedy i se stejnou firmou, která ho zavede nyní také v Benešově.¨Tam začne systém pracovat v samém centru města a nejméně půl roku ho bude Benešov využívat zdarma.

Čtenářka: Když už Paříž, tak by v Tyršově ulici měly být i celý den přístupné WC

Benešov – Zajímavý postřeh a reakci na článek, který v Deníku vyšel v úterý pod titulkem – Benešov jako Paříž. Přibydou tam lavičky, zaslala do redakce Jaroslava Drncová.

Obyvatelé Benešova budou chodit do práce nejspíš dál tmou

Benešov – Obyvatelé Benešova, kteří pracují v průmyslové zóně, jíž se od jejího vzniku dodnes říká podle mateřské pražské továrny Stavebních strojů Zličín, mají proti dojíždějícím výhodu. Stačí, v případě, že nebudou litovat svých kroků, obout boty a do práce bez vydání peněz dojít. Z Masarykova náměstí je to až k bráně tamní továrny, která se už dávno jmenuje jinak, co by kamenem dohodil. Jen dva kilometry. A ty i netrénovaný turista, člověk v produktivním věku, zvládne volnou chůzí za půlhodinku.

Chřipka na Benešovsku uzavřela první zařízení, domov důchodců

Benešovsko - Zatím jedno jediné zařízení v okrese Benešov zakázalo kvůli zhoršující se situaci s chřipkami návštěvy. Ale není to, jak by se možná dalo očekávat, nemocnice. „Ve spolupráci s KHS vyhlásíme omezení nebo úplný zákaz návštěv na lůžková oddělení, jakmile k tomu situace dospěje," ujistil mluvčí nemocnice Petr Ballek. Oním zařízením je domov důchodců. Potvrdila to Jindra Taterová, vedoucí oddělení protiepidemického KHS Benešov, ale konkrétnější nebyla. Zato připomněla, že takových omezení může co nevidět přibýt.

Benešov bude jako Paříž, přibudou v něm lavičky

Benešov - Kdo navštívil alespoň jednou hlavní město Francie Paříž, nemohl si nevšimnout, kolik tamní radnice po centru svého města nechala rozmístit laviček, židlí a stolků. Prakticky v každém parku je dostatek místa pro posazení. A právě touhle cestou se hodlá vydat také radnice v Benešově. Ta chce nakoupit lavičky, aby si lidé měli kde sednout a odpočinout si. Uvítají to bezpochyby nejen místní, ale také ti, kteří Benešov jen navštíví. A těch chce radnice přilákat ještě víc než dosud. Záměr nakoupit a instalovat více laviček, však vychází nejen z myšlenek na turistiku. Při besedách vedení města se seniory, je totiž poptávka po lavičkách druhou nejčastější záležitostí, kterou senioři zmiňují. Tou první je seniortaxi. O službě pro ně už Benešovský deník psal a článek lze najít na jeho webu.

Kraj vypíše výběrové řízení i na nového ředitele benešovské nemocnice

Benešov - Udrží si současný ředitel benešovské nemocnice Oldřich Vytiska svůj post? 

Benešov koupí radary, do roka je řidiči splatí svými pokutami za přestupky

Benešov - Už několik let vedení Benešova hovoří o tom, že do ulic města nainstaluje kvůli snížení rychlosti jízdy, a tím zvýšení bezpečnosti, radary.V některých ulicích sice už jsou, ale jsou to zařízení, která řidiče pouze informují o tom, jakou jedou rychle. Přístroje, po kterých radnice tolik touží, budou jiné. Kromě toho, že řidičům oznámí aktuální rychlost jízdy, zaznamenají, v případě, že vozidlo překročí v místě povolený limit, i všechny potřebné údaje. A ty také odešle úředníkovi odboru dopravy odpovědnému za vyhodnocování dopravních přestupků. Nic nového, řeknete si. Ano, nic nového. Benešovský deník o tomto systému psal už v únoru 2015. Jenže od té doby se nic zásadního nestalo a auta jezdí ulicemi města rychle dál.

Po poradě vyrážejí tři králové do ulic měst

Benešovsko - Pomáhat potřebným se začátkem ledna vydávají do ulic měst skupinky tří králů. Bude tomu i tentokrát a nebudou při tom chybět ani tři králové z Benešovska. Tříkrálová sbírka, jak se tahle akce s celorepublikovou působností už sedmnáct let jmenuje, potrvá až do 15. ledna. A přes to, že oficiálně v Benešově startuje skutečně až na tři krále, tedy 6. ledna. Ale například v Týnci nad Sázavou a přilehlých obcích bude sbírka konat už ode dneška do pondělí 9. ledna. V Benešově ale neoficiálně sbírka začala už včera, v neděli 1. ledna. To se koledníci dočkali požehnání při novoroční mši v kostele sv. Anny na benešovském Masarykově náměstí. Po jejím skončení se v zadním traktu kostela zapsali zájemci o koledování a doprovod skupinek. Právě tam také převzali tři králové zapečetěné kasičky a kostýmy.

Proti loňsku zásahů složek Integrovaného záchranného systému ubylo

Benešovsko, Střední Čechy – Jako poměrně klidné označují mluvčí policistů, hasičů a zdravotnických záchranářů oslavy příchodu nového letopočtu ve Středočeském kraji. Ani to ale absolutně neznamená, že se nic mimořádného neodehrálo. Mezi událostmi, o nichž mluvčí tentokrát informují, byly i události, které se staly na území Benešovska. A protože je Silvestr dnem, kdy je potřeba pomáhat neopatrným více než jindy, posílila středočeská záchranka noc na Nový rok tým operátorů tísňové linky 155 o dvě pracovní síly.

Ani na Nový rok 2017 nechybělo sportování

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Jako pokaždé i tentokrát byli na prahu nového roku nejaktivnější sportovci. Už v deset hodin se ti nejodvážnější sjeli na svých kolech na parkovišti u supermarketu v Benešově. Od novoroční vyjížďky je neodradil ani desetistupňový mráz. Hodinu před polednem, už za pěkného sluníčka, ale stále se zápornými teplotami, vyrazili k cíli od benešovské sokolovny na Chvojen účastníci pochodu s názvem Novoroční čtyřlístek.

Kupce konopišťské Nové myslivny vybere Benešov v únoru 2017

Benešov - Už na konci ledna by mělo být jasné, kolik zájemců se uchází o restauraci a hotel Nová myslivna v Konopišti. O novém majiteli pak rozhodne sedmičlenná rada města. Objekt s typickými šikmými střechami a prosklenými štíty, stojí na břehu Konopišťského potoka. Z hlavního a největšího parkoviště pod světově proslulým zámkem, kudy ke Konopišti prochází velká většina turistů, vede k Nové myslivě nový dřevěný most. Mezi uchazeči, kteří se o nepotřebný majetek města musejí hlásit o konce ledna 2017, je také současný nájemce Nové myslivny, Jiří Stibůrek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies