VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK KELLNER

Zdeněk Kellner / Benešovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Privatizace bytů v Benešově pokračuje, radnice chystá pro občany dotazník

Benešov – Jak pokračuje příprava privatizace městského bytového fondu? Právě to byla jedna z otázek, na kterou Benešovskému deníku odpověděli při páteční tiskové konferenci představitelé města. „Privatizace neusnula," připomněla místostarostka Benešova Nataša Bruková. „Komise, která připravuje privatizaci, se sešla už dvakrát," potvrdila její koordinátorka.

Mluvčí MŽP: Obce na úředníky kontrolující kouřící komíny peníze mají

Benešov – Jako nedorozumění vnímá mluvčí Ministerstva životního prostředí Petra Roubíčková prohlášení jednoho z úředníků z Benešovska o tom, že jim ministerští úředníci radí, aby se do preventivních kontrol kouřících komínů nepouštěli, protože se většinou jedná o jakýsi občanskoprávní spory sousedů, kteří si stěžují na kouřící komín souseda.

OBRAZEM: Při masopustním putování je důležité pečlivě rozložit síly

Maršovice – Pojedenácté se v režii ochotníků ze Zornice konal maršovický masopust. Počet masek tentokrát předčil jubilejní oslavy a bylo jich možná více, než padesát. Proti loňsku dorazili na koních tři mušketýři a v dodávce přišla o lásce a míru diskutovat také parta hippies.

Ředitel Muzea umění a designu Benešov rezignoval, radnice mu vytvoří nové místo

Benešov – Trochu rozpačitě vyzněla tisková konference benešovského městského úřadu, který setkání s novináři na pátek 24. února svolal už týden předem kvůli auditu v Muzeu umění a designu (MUD) Benešov. Jeho vedení se vzdal ve středu 22. února ředitel Tomáš Fassati, který se tiskovky také zúčastnil. MUD nyní dočasně vede odborná pracovnice Lenka Škvorová. Radnice sice oficiálně nemá čistopis zprávy pracovníků, kteří v MUD od začátku února provádějí kontrolu, ale její vedení o zjištěných nedostatcích, podle vyjádření starosty Benešova Petra Hostka, informováno je.

Nehoda komplikuje dopravu na mezinárodní silnici E55 u Olbramovic

Olbramovice - Dopravní nehoda dvou osobních aut dnes, v sobotu 25. února dopoledne, výrazně omezila dopravu v Olbramovicích na mezinárodní silnici E55. Na místě zasahují hasiči a kvůli zraněným i zdravotničtí záchranáři.

Rozšíření benešovského podzemí teď není v plánu

Benešov – Plány na turistické zatraktivnění Benešova pomocí zpřístupnění dalších podzemních chodeb, jsou po více než roce působení nového vedení města, u ledu.

Zatěžkávací zkoušku rekonstruovaného zimního stadionu přinesou jarní prázdniny

Benešov – Jarní prázdniny, které jsou na Benešovsku naplánované na devátý týden roku, přivedou také první sportovce do nově rekonstruovaného zimního stadionu.

Benešov zveřejnil odměny dvou městských radních

Benešov – Zajímavé informace zveřejnilo v rámci Zákona číslo 106/1999 o svobodném přístupu k informacím město Benešov. 

Postupické děti navštívily redakci Benešovského deníku

Benešov - O práci redaktorů při tvorbě Benešovského deníku se včera velice živě zajímali žáci ze Základní školy Postupice. 

Obyvatelé benešovského sídliště zaparkují lépe

Benešov – Další, v pořadí už třetí dvoupodlažní parkoviště v sídlišti kolem Bezručovy ulice, vybuduje v následujících měsících město Benešov.Samotné parkoviště by mělo nejen pomoci s akutním nedostatkem parkovacích míst, ale mělo by přinést i vyšší bezpečnost do celého sídliště.

Záchranáři se v Benešově školili poskytovat psychickou pomoc při zásazích

Benešov - Pracovníci Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje a Hasičského záchranného systému Středočeského kraje tento týden řešili poskytování první psychické pomoci osobám zasaženým kritickou událostí.

Benešov zveřejňuje odměny dvou městských radních

Benešov – Zajímavé informace zveřejnilo v rámci Zákona číslo 106/1999 o svobodném přístupu k informacím město Benešov. Na svém webu nabízí například pohled na problematiku čistírny odpadních vod, dopravního značení nebo přehled odměn benešovských komunálních politiků, starosty Petra Hostka a radní Jaroslavy Pokorné Jermanové.

Radní kraje Martin Kupka: Posilování kreditu benešovské nemocnice je důležité

Praha – Čtyři kandidáti, čtyři osobnosti a pouze jediné místo. Takový byl konkurz na místo nového ředitele benešovské nemocnice. Konal se v pondělí 20. února a tři uchazeče za sebou nechal šestačtyřicetiletý lékař Roman Mrva z Poříčí nad Sázavou a stal se novým lídrem Nemocnice Rudolfa a Stefanie. Funkce se ujme už další měsíc.

Benešov má nového architekta, ten brzy vyhlásí soutěž

Benešov – Nejprve A, potom N. V benešovském případě nejprve architekt a teprve potom náměstí. Tak postupuje vedení města Benešova v uskutečňování svých vizí přerodu hlavního, Masarykova náměstí v moderní prostor určený pro lidi.

Vyvlastňovat pozemky pod obchvatem v Benešově nechtějí

Benešov – Nejspíš jednu z nejdůležitějších smluv pro vlastní rozvoj a především zlepšení životních podmínek obyvatel města, hodlá uzavřít se Středočeským krajem Benešov.

Komíny budou kouřit dál, úředníků na jejich kontrolu není dost

Benešovsko - Jako v Jiříkově vidění si musejí připadat úředníci z obcí s rozšířenou působností (ORP) při naplňování svých povinností v souvislosti s novelou takzvaného komínového zákona.

Benešovská nemocnice bude mít od března nového ředitele, Romana Mrvu

Benešov – Šestačtyřicetiletý cévní chirurg Roman Mrva povede od začátku března Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, jako její nový ředitel. Benešovskému deníku to v pondělí odpoledne potvrdil náměstek středočeské hejtmanky pro zdravotnictví Martin Kupka. 

Na bowlingu se vybralo na kočárek pro malou Evinku

Benešov – Charitativní bowlingové akce na podporu Evinky Eidernové, čtyřleté dívky bojující se vzácným neurologickým onemocněním – Rettovým syndromem, se v sobotu zúčastnilo sedmdesát hráčů.

Pedagog, spisovatel a básník Pavel Hoza četl v rozhlasu

Benešov – Příznivci díla učitele benešovského gymnázia, spisovatele a básníka Pavla Hozy, si na své přišli v pondělí 20. února. Na stanici Českého rozhlasu Vltava čel autor ze svého eseje Divnej svět.

KRÁTCE: Pivo míří na veletrh, občané pomáhají policii

Přinášíme vám krátké  zprávy z regionu.

Starou mateřinku na benešovském Spořilově zboří, stavění nové dokončí v srpnu

Benešov – Až 70 milionů korun, tedy devadesát procent nákladů nutných na výstavbu nové mateřské školy na Spořilově II, by mohlo město získat pomocí dotací.

KRÁTCE: Návštěvy v nemocnici opět povolili

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Benešovska.

O benešovském muzeu zatím vedení města hovořit nechce

Benešov – Proti očekávání novinářů zúčastněných na minulé tiskové konferenci benešovské radnice odsunulo vedení města informace o aktuální situaci v Muzeu umění a designu Benešov na další týden.

Oplocení benešovské nemocnice je jen první krok ke zvýšení bezpečnosti

Benešov – Šest a půl milionu korun stálo vybudování kompaktního oplocení areálu benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie. 

Děti si užívaly bláznivý masopust

Mrač - Bláznivý masopust. Právě takový název dostala akce, kterou proskotačily děti z mračské mateřské školy MiniSvět.

Azylový dům v Benešově má začít sloužit ještě letos

Benešov – Ještě letos by se město mělo zařadit mezi sídla, která v rámci možností poskytují poměrně široký servis lidem v nouzi.

KRÁTCE: Hledají talenty, pomůžou hendikepovaným

Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Za parkování v Benešově se už platí i mobilem

Benešov – Také ve městě u Konopiště už mohou řidiči za parkování v centru města platit pomocí chytrých technologií. Tedy například prostřednictvím mobilu či tabletu. Na tuhle vymoženost město „najelo" už na začátku února.

KRÁTCE: Kam za kulturou?

Přinášíme vám krátký přehled kulturních tipů na Benešovsku.

Bolavé zuby vám v benešovské nemocnici nespraví

Benešov – Doslova jako na houpačce si mohou připadat pacienti, kteří pomoc s bolestí zubů hledají v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies