VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK KELLNER

Zdeněk Kellner / Benešovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Benešov už společnosti Posázaví peníze letos nedá

Benešov – Obecně prospěšné společnosti Posázaví peníze letos nedáme, dotace si zajistíme sami nebo pomocí agentur. Ale možnosti další, spolupráce s Posázavím se nezříkáme.

V kuchyni vzplála digestoř

Vlašim – Požár digestoře zlikvidovaly v 11. Patře panelového domu v Komenského ulici jednotky hasičů HZS a SDH Vlašim a také požárníků ze zbrojovky Sellier Bellot.

Benešov pošle strážníky do Poříčí

Benešov – Do Poříčí nad Sázavou začne už brzy posílat na práci dva své strážníky Benešov. Rozhodlo o tom jeho zastupitelstvo. Ještě před hlasováním zazněly dotazy.

AKTUALIZUJEME

Hasiči hledají v hořícím čerčanském objektu lidi, nikoho nenašli

Čerčany – Požár, který se rozhořel ve druhém patře ubytovny v čerčanské Mlynářské ulici likvidují nejen dobrovolní hasiči z Čerčan a Čtyřkol, ale také jednotka profesionálů z HZS Benešov.

V podjezdu mezinárodní silnice E55 u Benešova uvízl další kamion

Benešov - Žádné zranění, ale jen škoda a velká komplikace pro řidiče – profesionála. Jenže právě tak se včera nezachovala šofér z Plzeňska, který chtěl vjet do Benešova po silnici od Týnce nad Sázavou.

Obžalovaný ze zvlášť závažného zločinu u soudu litoval

Benešov – Až pět let za mřížemi může strávit nyní dvacetiletý Marek Musil, kterému orgány činné v trestní řízení dávají za vinu, že loni 3. srpna v ulicích Benešova způsobil jako řidič VW Passat dvě vážné dopravní nehody.

KRÁTCE: Benešov má na rozvoj města manuál

Přečtěte si přehled krátkých zpráv z regionu!

KRÁTCE: Dobrovolný svazek obcí Obecní lesy má rozpočet

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Benešovska.

Zachraňují žáby, staví jim do cesty překážky

Benešovsko - Na první pohled by se to mohlo zdát nesmyslné. Lidé, kterým stojí za to, dávat svůj čas i sílu ve prospěch přírody, kladou každé jaro do cesty láskou roztouženým žábám nepřekonatelné překážky.

Dobrovolníci zahání samotu i tiší strach

Dobrovolně. Bez nároku na odměnu, ve svém volném čase, nezřídka i s přispěním vlastních peněz třeba za dopravu. To je práce dobrovolníků, kteří se snaží pomoci svému okolí.

Kraj investuje v Benešově 35 milionů korun do nemocnice

Benešov /FOTOGALERIE/ – Další masivní investice odstartovala v Nemocnici Rudolfa a Stefanie a po zhruba třech měsících začíná dostávat konkrétní podobu.

Krátce: Školáci se setkají s ilustrátorem

Co se děje na kulturní scéně na Benešovsku?

Dobrovolné hasiče školili v Petroupimi

Petroupim – Celkem dvaašedesát preventistů se zúčastnilo školení sborů dobrovolných hasičů okresu Benešov. Lektory byli profesionálové z HZS Benešov.

I v benešovské nemocnici působí dobrovolníci

Benešov /FOTOGALERIE/ - Také v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov pracuje řada dobrovolníků. Může jím být každý, kdo ze své vůle a ve svém volném čase vykonává činnost ve prospěch druhých.

KRÁTCE: Šikovné ruce budou tvořit tradiční velikonoční výzdobu

Jako každý den, i tentokrát vám přinášíme přehled krátkých zpráv z regionu.

Benešov ještě letos vylepší sociální služby

Benešov – Už jen několik dnů zbývá uchazečům ze strany stavebních firem o zajímavou zakázku města v bývalých Táborských kasárnách v hodnotě 22 milionů korun.

Rozvoj čeká pouze krytý plavecký bazén

Benešov /FOTOGALERIE/ – Kam investovat dříve a kam masivněji? I když taková otázka, by se dala při počtu sportovišť, která spravují Městská sportovní zařízení Benešov, od jeho vedení očekávat, vize a plány má MSZ jasně utříděné.

Benešov zažil druhý ročník literárního festivalu

Druhý ročník benešovského literárního festivalu pokračoval 17. března v kavárně Na Slovíčko setkáním s úspěšným prozaikem Jiřím Hájíčkem, který je svým životem a tvorbou spjat s krajinou jihočeského venkova.

V senátu připomínali výročí vystěhování Neveklovska

Praha – Zamyšlení při příležitosti 70. výročí vystěhování Benešovska, Neveklovska a Sedlčanska za II. světové války, zahájené 15. března 1942, si v Hlavním sále Valdštejnského paláce připomněli v režii Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.

Do konce měsíce přijdou davy, shodují se v servisech

Začíná jaro a s ním pro řidiče pomalu končí období zimních pneumatik. K přezouvání aut na „letňáky" majitelé vozů přistupují různě.

Ať se dohodnou sami, myje si město ruce

Benešov – Chtějí zastání radnice, ale nejspíš se ho nedočkají. Do takové situace se dostali před nedávnem nejen lidé z bytového domu v benešovské Žižkově ulici, ale očekává ho i soukromý investor. Ten v jeho blízkosti hodlá postavit další bytový dům.

Cyklisté se mohou těšit, Benešov pro ně plánuje další trasy

Benešov – Další rozvoj cyklotras a cyklostezek plánuje nejen na letošek benešovská radnice. Velmi zajímavě zní například informace o tom, že se chystá pro jezdce na kolech propojení Benešova s jeho okrajovou částí Pomněnice.

Podjezd silnice u Konopiště znovu zúží betonové bloky

Benešov – Na pravidelnou letní úpravu podjezdu pod mezinárodní silnicí E55 si už brzy budou muset dát pozor motoristé mířící z Benešova na Konopiště, Neveklov, Netvořice nebo k nájezdu na zmiňovanou mezinárodní silnici.

KRÁTCE: Městský architekt poradí obyvatelům Benešova

Přinášíme vám další krátké  zprávy z Benešova.

KRÁTCE: Rodiče nakoupí pro své potomky

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

Ochrana fauny ČR pomáhá zvířatům a nakonec i lidem dvacet let

Votice – Motýlárium, loni spuštěný projekt votické ekologické organizace Ochrana fauny ČR se současně stal jakýmsi zlomovým okamžikem celé organizace. Nejen kvůli tomu, že si členové sdružení při jeho realizaci pěkně mákli.

Stavět bazény města a obce nechtějí, pouze vylepšovat

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy chce, v souvislosti s plánovaným zavedením povinných kurzů plavání na prvním stupni základních škol podpořit i výstavbu bazénů. Pro většinu měst a obcí na Benešovsku, je ale myšlenka na výstavbu nového bazénu nereálná.

KRÁTCE: Nepůjde proud, Vodní dům oslaví jeden rok

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv

Začal jarní úklid, ke slovu přijdou košťata i stroje

Každoročně několik milionů korun investují města do úklidu v ulicích.

Pokračující oprava mostu dopravu nepřeruší

I když rekonstrukce mostu přes Želivku, jediné spojnice středočeského Benešovska s Havlíčkobrodskem v kraji Vysočina, ještě ani zdaleka neskončila, motoristé už mohou být klidní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies