VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE SEDLÁKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zloději se nebáli. Ukradli elektro zboží za 9 tisíc

Benešov – Dva muži se v benešovském obchodním domě na Červených Vršcích příliš neostýchali. Odnesli si elektro zboží skoro za 9 tisíc korun.

OBRAZEM: Vodnické hrátky si děti užily u táboráku

Benešov - Zasoutěžit si i pobavit se u táboráku přišly rodiny s dětmi na farní zahradu římsko-katolického kostela na Karlově.

Hurikán překazil plány české vědkyni z Vlašimi

Vlašim - Hurikán Irma zpustošil Floridu a spousta lidí z této oblasti utekla. Třicetitříletá vědkyně Petra Surynková z Vlašimi, která se zabývá aplikovanou geometrií, se tam ale naopak chystá v rámci Fulbrightova stipendia.

OBRAZEM: Umění ozdobilo průchod Vlašimské brány

Vlašim - Dvacátý první ročník tradiční výstavy obrazů regionálních výtvarníků Podblanický plenér ozdobil průchod Vlašimské brány v sobotu 16. září od 14 hodin. Návštěvníci mohli zhlédnout výtvarná díla od osmnácti různorodých umělců.

KRÁTCE: Podzimní slavnost i varhanní koncert

Benešovsko - Co se chystá na Benešovsku?

Těžká noc ve Vlašimi: saze v komíně hořely

Vlašim – Topná sezóna začíná. Proto je také důležité dodržovat prevenci a včas zkontrolovat stav komínu. Majitelé kotlů tak předejdou situacím, kdy jim z komínu začne žhnout oheň. Jako se to stalo v noci na pátek ve Vlašimi.

Krátce z Benešovska

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Na nemocničním festivalu vybrali 35 tisíc korun na porodnici

Konopiště /FOTOGALERIE/ - Benefiční festival Open Door Hospital fest se uskutečnil v sobotu v Nové Myslivně na Konopišti. Na místě přispěli návštěvníci na porodnici benešovské nemocnice částkou 15 tisíc korun. V součtu s dalšími příspěvky se výtěžek dostal na 35 tisíc korun. Navíc na festivalu předali Stanislavovi Matouškovi, primáři porodnického oddělení, Martin Kupka a Pavel Pavlík jako dary dva monitory dechu pro narozená miminka.

VIDEO, FOTO: Netradiční show. Ratměřickou fontánu viděly tisíce lidí

Ratměřice - Krásná podívaná v šeru noci. Vodní show na rybníku Lazna v Ratměřicích byla dozajista netradiční podívaná. I proto se na ratměřickou fontánu přišla podívat více jak tisícovka návštěvníků. 

VIDEO, FOTO: Při Dnu české historie zastavili tyrana i seskočili z vrtulníku

Křivsoudov - O více než 75 let zpátky v minulosti se vrátili návštěvníci akce, která se konala v sobotu 26. srpna v Křivsoudově. Letošní Den české historie, jehož motto zní „Zastavte tyrana!“, byl zasvěcen 75. výročí útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Ale nejen to bylo poslední srpnovou sobotu k vidění v Křivsoudově. Centrálním bodem akcí byla místní sokolovna, kde byly připraveny bojové ukázky, polní tábory, vojenská ležení i prezentace nejmodernější vojenské techniky. U fotbalového hřiště se zájemci mohli pokochat vrtulníkem v akci, ze kterého posléze vyskočili s padáky členové české armády.

FOTO: Parní lokomotiva Ušatá se vydala na poslední letní cestu

Vlašim - Poslední prázdninový nostalgický vlak vyjel do Posázaví v sobotu 26. srpna. Zájemci či cestující tak mohli vidět soupravu, která byla sestavená z historických vozů 3. třídy a bufetového vozu, a parní lokomotivu „Ušatá“. Po trase vlaku bylo možné navštívit řadu zajímavých míst Benešovska nebo se s vláčkem vydat až do cílového města, Vlašimi.

OBRAZEM: Dalibor Gondík se loučil s létem u zámku ve Vlašimi

Vlašim - Loučení s létem v Muzeu Podblanicka přijel podpořit i český bavič, herec a muzikant Dalibor Gondík. Nepřijel ale sám. Na pódiu ho doprovodilo hudební uskupení DG Sextet. Akce v areálu vlašimského zámeckého parku začala pro zájemce již v pátek od ranních hodin. Teprve večer se ale program rozpoutal naplno. Známí hudebníci se představili na nádvoří zámku od 19 hodin.

OBRAZEM: Kapela ProMěNY oslavila výročí i s nejmenšími

Vlašim - Koncert kapely ProMěNY byl na programu ve vlašimském baru Na Koupáku v pátek od 18.30 hodin. Akci si užili nejen štamgasti, ale i příznivci z řad širší veřejnosti. Mezi diváky nechyběli ani nejmenší, kteří si vystoupení užili z dětského hřiště. Skupina ProMěNY, která pochází z Vlašimi, oslavila pátečním koncertem 13. výročí společného hraní.

OBRAZEM: Rozhledna Špulka se rozsvítila v záři reflektorů

Lbosín - Šero, začínající tma, i tak řada návštěvníků. Rozhledna Špulka v pátek večer přivítala na více jak padesát zájemců, i přesto, že někteří se k ní museli vydat již přes tmavnoucí les jen se svítilnou v ruce. 

Tyršova ulice ve Voticích se po roce otevře

Votice /FOTOGALERIE/ – Nešťastně dlouho trvající rekonstrukce ulice Tyršova by měla být již brzy minulostí. To i přesto, že obyvatelé měli touto ulicí projet již na začátku roku. Problém byl se zhotovitelskou firmou.

OBRAZEM: Kapela Ultima navštívila Rockfest v Líšně

Líšno - Mazec a nářez. Tak vypadalo sobotní Rockové odpoledne v Líšně. Drsnou hudební akci navštívila i kapela Ultima, která pochází z Ledče nad Sázavou

OBRAZEM: Třebešický zámek se ojediněle otevřel veřejnosti

Třebešice - Literární pořad nazvaný Máš hezkou košili zpřístupnil v sobotu v podvečer třebešický zámek veřejnosti, a to zcela výjimečně. Za normálních okolností totiž areál zájemci navštívit nemohou. Budovy se stále opravují. Také proto uspořádali majitelé tento program. Vstupné následně poslouží na obnovu zámku.  

OBRAZEM: Akci v Milovanicích zahájili přejezdem přes lávku

Milovanice - Celodenní akci v Milovanicích zahájili pořadatelé přejezdem přes rybník. Jednou z disciplín bylo i přejetí lávky s trakařem. Ženy, které také závodily, byly více než odhodlaně. Přes rybník převezly sud ale jen některé. K večeru v rámci události vystoupí kapela Lahvátor.

OBRAZEM: Na kole přejeli římovický rybník i nejmenší

Římovice - Water Cup, tradiční přejezd římovického rybníku, navštívilo v sobotu odpoledne mnoho nadšenců. Jako vždy se soutěžilo o hodnotné ceny v několika disciplínách. Zájemci mohli přejet rybník na kole, zasoutěžit si jako gladiátoři nebo se zúčastnit přejezdu přes lávku na trakaři. Nedílnou součástí akce je také večerní zábava, při které zahraje kapela Šakalí dech.

OBRAZEM:Dětská kapela Sakramejdlo rozvášnila publikum

Zvěstov - Open Air Zvěstov nepokazil ani páteční déšť. Akci sice pořadatelé zahájili o něco později, návštěvníci si ale událost užili. Velkým překvapením pro příchozí byla dětská kapela z Ratměřic, Sakramejdlo. Děvčata zazpívala své vlastní písně, vystoupení rozvášnilo jak malé, tak i velké diváky. Následně také s hudebním programem přijela pražská skupina Babajaga. O zábavu tedy ve Zvěstově nebylo nouze.

Ojedinělý zážitek, město bavilo hejno čápů!

Trhový Štěpánov /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ -  Takový pohled v Trhovém Štěpánově ještě nezažili. Nad město se sneslo asi šedesát čápů. Pravděpodobně přiletěli za potravou.  

KRÁTCE: Kam na Benešovsku za kulturou?

Benešov - Připravili jsm eněkolik tipů na víkendové akce. Vyberte si. 

OBRAZEM: Děti se vydaly na výlet i pomáhaly

Vlašim - Děti si již užily i druhý turnus příměstského táboru ve Vlašimi. Čeští ochránci přírody připravili malým táborníkům různorodý program.   

I hodinové zpoždění mohou mít vlaky z Prahy do Benešova

Benešovsko - Kvůli poruše zabezpečovacího zařízení ve stanici Praha-Uhříněves mohou mít vlaky ve směru z Prahy do Benešova až hodinové zpoždění.  

Vodu čerpali hasiči z garáže i kotelny

Vlašim - Páteční přívalové deště zaměstnaly hasiče ve Vlašimi. Jen za půl hodiny museli vyjet ke třem zatopeným objektům.  

KRÁTCE: Okolo Týnce nad Sázavou dálnice zatím nepovede

Benešov - Přinášíme několik krátkých zpráv z regionu. 

Hořelo u vlašimského baru i v lese

Vlašim/Vrchotovy Janovice - Ke třem požárům vyjížděli během páteční noci hasičské jednotky z okresu. Hořel strom, lesní porost i osobní automobil.  

Dvě osoby se nemohly dostat z bytu, pomáhali hasiči

Vlašim/Netvořice - Nejdříve museli hasiči pomoci z bytu muži, následně také ženě.  

Turista spadl na dno srázu, utrpěl vážná zranění

Štěchovice - Muž spadl do osmdesát metrů hlubokého srázu. S těžkými zraněními ho odvezla záchranná služba do pražské nemocnice.  

KRÁTCE: Kam na Benešovsku za kulturou?

Benešovsko - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v následujících dnech na Benešovsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení